MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 6 sierpnia
im. Jakuba, Sławy

Zostań ratownikiem Karkonoskiej Grupy GOPR!

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 24 listopada 2011, 8:13
Aktualizacja: 8:14
Autor: Organizator
Fot. Organizator
W Stacji Centralnej GOPR przy ulicy Sudeckiej w Jeleniej Górze, 9 grudnia 2011r. o godzinie 19. odbędzie się spotkanie organizacyjne dla osób zainteresowanych wstąpieniem do Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Grudniowe spotkanie otwiera oficjalną akcję rekrutacyjną karkonoskiego GOPR-u skierowaną przede wszystkim do młodych osób z regionu jeleniogórskiego, aktywnie uprawiających turystykę górską oraz narciarstwo. Chętni zostaną na nim zapoznani ze specyfiką pracy ratownika górskiego oraz zaproszeni na dalszy cykl spotkań przygotowawczych.

- Ratownikiem górskim może zostać każda osoba w wieku od 18 do 35 roku życia, która potrafi dobrze jeździć na nartach i zna teren działania danej Grupy Regionalnej GOPR - mówi Olaf Grębowicz, pełniący obowiązki naczelnik karkonoskiego GOPR-u - Osoba taka musi także wykazywać się dobrą sprawnością fizyczną oraz posiadać minimum średnie wykształcenie.

Karkonoscy ratownicy pragną ułatwić młodym ludziom spełniającym powyższe kryteria rozpoczęcie przygody z ratownictwem górskim i zaprosić je do zasilania szeregów GOPR-u w Karkonoszach. Spotkanie 9 grudnia będzie pierwszym tego typu wydarzeniem z całego cyklu przygotowawczego zaplanowanego na tę zimę. W okolicach lutego cykl ten zakończy się egzaminem rozpoczynającym oficjalny, dwuletni staż kandydacki w GOPR.

Miejsce pierwszego spotkania:
Stacja Centralna Grupy Karkonoskiej GOPR
ul. Sudecka 79
58-500 Jelenia Góra

Termin: 9.12.2011, godz. 19:00

Więcej informacji udziela:
Biuro Grupy Karkonoskiej GOPR
tel. 75 75 247 34
email: karkonoska@gopr.pl
www.gopr.org

Ogłoszenia

Czytaj również

Stalowe rumaki w Karpaczu

Synoptycy: jeszcze popada

Czas na remont ulicy Ogińskiego!

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~Jurand 24-11-2011 18:43
W latach sześdziesiatych i siedemdziesiątych do GOPR-u wstępowali tylko nieliczni też po podstawówkach i zawodówkach jak piekarze , czy ślusarze , selekcja była duża a kumoterstwo jeszcze większe. Były też profity bo taki z opaska GOPRU na ręku bez kolejki wpychał sie na wyciąg , wówczas jeżdzili chłopcy goprowcy na okręgło na wszystkich wyciągowych stokach a narodek ludu sterczał godzinami w kolejkach długich po 200 metrów- Goprowcy mieli też wikt i spanie w schroniskach ,obraceli wtedy jajlepsze noclegowe turystki .Dostawali ubranka w tym czerwone sweterki .Takich czasów juz nie ma , bo system stał sie konsumpcyjny.
~do jurand 24-11-2011 20:45
niestety jest tak do teraz ta rekrutacja to sciema, nie dadzą obcemu wejsc w szeregi uprzywilejowanej kasty.profity zostały jak za komuny, tylko maja lepszy sprzęt i wiecej kasy na swoje widzimisię
~@ 24-11-2011 21:39
jurand i do jurand jesteś sfrustowanym byłym rat. i wyrzuconym z organizacji za brak kompetencji.
~ 27-11-2011 11:37
Mam nadzieje że ta rekrutacja z góry nie jest ustawiona jak zresztą wszystkie tego typu oferty.
~on25 9-12-2011 21:34
Temat już nieaktualny, ale może ktoś skusi się, żeby skomentować zebranie.Byłem, widziałem, słyszałem i podsumowuję "żal dupę ściska". Zero rozmowy o wynagrodzeniu, inwestowanie we własny sprzęt począwszy od kurtki (bo nie ma kasy). Na wstępnie ukończenie we własnym zakresie kursu pierwszej pomocy.Jeżeli egzamin z jazdy na nartach to mniemam, że trzeba wyposażyć się we własny sprzęt.Wszystko strasznie rozwleczone w czasie (około 2 lata szkoleń) - kto ma na to czas, jeżeli trzeba utrzymać rodzinę.Dodatkowo wymagana bardzo dobra znajomość topografii terenu.Ogólnie dużo kosztów wstępnych i wymagań, podejrzewam za marne grosze.
~on25 9-12-2011 21:44
Na moje oko jakieś 60 osób uczestniczyło w tym zebraniu więc bezrobocie kwitnie.Z grubsza osoby do 25 roku życia, także konkurencja ogromna.Zabawne były "kandydatki" na ratownika GOPR.Dziewczyny po 160cm z nadwagą lub niedożywieniem (ubrane w szpilki) - ratownik idealny jednym słowem.Aż się prosiło zapytać - co ty tu robisz.Całość zebrania oprawiona nudnymi slajdami zamiast faktów: Co?Gdzie?Kiedy?Za ile? - już pozdrawiam tych,którzy będą zabijać się o pracę.Powodzenia na 2-letnim okresie szkoleniowym.
~on25 9-12-2011 21:54
Swoją drogą (nie mogłem się powstrzymać) - wyobrażacie sobie 160 cm'etrowego krasnoludka z nadwagą wyciągającego narciarza z lawiny śnieżnej? - najzabawniejsze jest to,że taki spasiony krasnoludek sumiennie notował wymagania GOPR'u, ale najprawdopodobniej nart na oczy nie widział.Ludzie trochę dystansu do siebie, zajmujecie tylko miejsce na spotkaniu.
~kurakos 16-12-2011 16:43
do On 25 jakie wynagrodzenie????? to spotkanie bylo dla tych co chca byc ochotnikami!!! chyba za bardzo sie za dupami rozgladałes.... za duze wymagania?"! a co ty myslisz ze na gebe wszystko ci damy i bedzie fajnie? może ci jeszcze tylek podetrzec? masz umiec topografie i jezdzic na nartach bo tu nie ma kólka niedzielnego co cie wyszkoli tylko trzeba wiele dac od siebie a potem moze cos dostaniesz... jesli dalej przejdziesz to gwarantuje ci ze twój fajny charakterek szybko wykryjemy i odpowiednio przyjmiemy... powodzenia internetowy ekspercie

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Bezpieczniej nad Kaczawą

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Jakie ma być nasze miasto za 20 lat...

Porównaj ceny z Jelonką.com

Otwarcie basenu w Lwówku

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
940
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%