MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Zostań liderem Szlachetnej Paczki 2013!

Wiadomości: Region
Sobota, 1 czerwca 2013, 8:56
Aktualizacja: 8:58
Autor: Org
Fot. Organizator
Szlachetna Paczka 2013 zaczyna się już dziś. – Szukamy liderów w 540 miejscach w całej Polsce, w tym 25 w województwie dolnośląskim, by w tym roku dotrzeć z mądrą pomocą do wszystkich tych, którzy jej potrzebują. Obecnie poszukujemy liderów w takich miastach jak: Jelenia Góra, Kamienna Góra, Wałbrzych, Legnica, Polkowice i Głogów – informuje Jarosław Rydzewski, koordynator regionalny.

- Szukamy ludzi odpowiedzialnych, pragnących pomagać i realnie zmieniać swoje otoczenie, potrafiących pracować w grupie i organizować pracę innych osób. - mówi ks. Jacek Wiosna Stryczek, inicjator projektu. - Oferujemy szkolenia i rozwój kompetencji, szansę na sprawdzenie się w działaniu i udział w mądrej pomocy - dodaje.

Lider Szlachetnej Paczki buduje zespół wolontariuszy i koordynuje jego pracę. Wspólnie starają się dotrzeć z pomocą do rodzin żyjących w niezawinionej biedzie. Pod okiem lidera wolontariusze spotykają się z rodzinami, ankietują je i włączają do projektu. Lider organizuje zaplecze logistyczne, a przede wszystkim dba o jak najlepszej jakości pomoc rodzinom w potrzebie.

To już XIII edycja projektu, który jednoczy kilkaset tysięcy osób każdego roku. To siła wspólnego działania i celu, którym jest realna zmiana życia konkretnych rodzin, żyjących w biedzie i zapomnieniu w każdym mieście.

Tylko w 2012 roku Szlachetna Paczka dotarła do 13 235 rodzin w potrzebie, czyli do ponad 55 tys. osób starszych, samotnych, rodzin dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością, samotnych rodziców i rodzin wielodzietnych.

Rekrutacja liderów Szlachetnej Paczki 2013 trwa. Wystarczy wejść na stronę superw.pl i uzupełnić formularz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Polacy wybierają prezydenta (aktualizacja)

Wóz strażacki w nagrodę

Tak nie wolno parkować!

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~MLM 2-06-2013 11:13
kolejny Mulitlevel??

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Cieplickie place

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Co z wodą w zalewie złotoryjskim?

Promesy dla strażaków  

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
482
Tak
46%
Nie
39%
Nie wiem
14%