MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Zostają świętymi Mikołajami. Od dziesięciu lat

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 22 grudnia 2010, 9:39
Aktualizacja: Czwartek, 23 grudnia 2010, 9:46
Autor: Agrafka
Fot. Konrad Żurawski
Jubileusz dziesięciolecia jednej z największych akcji charytatywnych w mieście obchodzono w Karkonoskim Salonie Sztuki Orient Express. Przybyli przedstawiciele parlamentu, władz miasta i powiatu, szkół i darczyńcy, którzy zostali uhonorowani okolicznościowymi statuetkami i dyplomami.

Inicjatorem działań jest Grzegorz Rybarczyk, młodszy inspektor jeleniogórskiej straży miejskiej i radny powiatowy z Piechowic. Dzięki Koalicji dla Bezpieczeństwa, w której skład wchodzą służby mundurowe (strażnicy miejscy, strażacy, policjanci, strażnicy graniczni i służba celna), od 10 lat przed świętami Bożego Narodzenia, do najbardziej potrzebujących dzieci w podstawówkach w mieście i powiecie trafiają paczki nie tylko z wiktuałami, lecz także z artykułami codziennego użytku. Co roku korowód z darami – dłuższy lub krótszy – docierał do szkół, gdzie święty Mikołaj rozdawał prezenty. Te podzielone przez szkolnych pedagogów trafiały tam, gdzie rzeczywiście były potrzebne.

Dzieje się tak dzięki zaangażowaniu sponsorów, którym podziękowano 20 grudnia podczas uroczystej gali. Wzięli w niej udział przedstawiciele parlamentu (posłanka Elżbieta Zakrzewska), a także władz miasta (zastępca prezydenta Hubert Papaj wraz z radnymi) i powiatu (starosta Jacek Włodyga i Andrzej Więckowski z zarządu powiatu). Grzegorz Rybarczyk w imieniu wszystkich obdarowanych w ciągu 10 lat wyraził wdzięczność za otwarte serce i wyjście naprzeciw potrzebom najuboższych dzieci.

Galę zaszczyciły swoją obecnością dyrektorzy poszczególnych placówek oświaty. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 11 oraz z PSM I stopnia im. J. Garści dały koncert, zagrał również zespół Semplice. Wszystko w muzycznej atmosferze zbliżających się świąt. Nie zabrakło życzeń kolejnych jubileuszy tej szczytnej akcji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Victoria pokonała ekipę z Marciszowa

Bobry na Zabobrzu

Kolejne defibrylatory w przestrzeni publicznej

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~Lornetak 22-12-2010 10:27
Na tych wszystkich biesiadach przedświatacznych ,oplatkowych są przeważnie Ci sami ludzie , starosta , Zawiła , papaj , czernowaowa , urzędnikow , wielu różnej maści mundurowych czarnych ze straży , i niebieskich przewaznie tych samych , oraz jedna blondi mundurówka , ile razy oni sobie skladaja zyczenia ? .Czy oni mają w tym okresie urpopy .W zakladach produkcyjnych trzeba doginać nawet w okresie oplatkowym , i podatki wypracowywać a w budżetówkach to jednak eldorado tak było i jest .
~Jejek 22-12-2010 11:03
Udzielam pochwały Tomkowi za zdjęcia :)
~JJJ 22-12-2010 13:45
Dajcie sobie wreszcie spokój z temi mikołajami ! Mamy przecież już XXI wiek i pusty śmiech człeka ogarnia kiedy o tech mikołajach znowu się słyszy !!!Przecież to robienie normalnym dzieciom wody z mózgu a potem jeszcze pokazują w TV efekty tej głupawej inicjatywy > czyli pełne worki listów do tychże mikołaji ! To woła o pomstę do nieba wszak to "BAŁWOCHWALSTWO" !!!!
~ 22-12-2010 23:50
Małe sprostowanie to były dzieci ze szkoły muzycznej im.Janiny Garści z Jeleniej Góry.Brawa za swietny występ.
~do JJJ 23-12-2010 0:59
A dałeś chociaż 45 groszy... dla wielu dzieciaków taka paczka to jedyna paczka w roku... ale pewnie nie potrafisz tego zrozumieć, bo byłeś rozpieszonych dzieciakiem... mamusia spełniała wszystkie zachcianki?... pomysłodawcom życzę kolejnych 10-u lat!!!
~ 23-12-2010 8:18
żenujące i smutne - że aż wesołe
~clown 23-12-2010 9:44
droga redakcjo- Semplice od momentu tragicznej śmierci Łukasza nie nazywa się Trio tylko Grupa Semplice.
~zjawa 23-12-2010 11:17
Przesadne te widowiska i wielu osobą się to nie podoba. Trzeba coś zmienić.
~mirmił 3-01-2011 17:55
Nie było widowiska tylko podziękowania dla osób i instytucji, które wzięły u dział w akcji. Dzięki ich wsparciu wiele dzieciaków , których rodziny żyją w biedzie (a jest ich coraz więcej w Polsce), mogło dostać paczki świąteczne. Jak ktoś słusznie zauważył mogły to być ich jedyne paczki w te święta. Straży Miejskiej należą się gratulacje, a szczególnie należy dziękować Panu Grzegorzowi Rybarczykowi, który całe swoje serducho wkłada w tę akcję.
~jola** 20-01-2011 18:58
Teraz widac ,że sala może pomieścić 100 osób a nie tak jak NA SYLWESTRA 300 osób a ludzie cisnęli sie jak sardynki w puszce a o normalnym tańu można było zapomieć chyba ,że pod stołem!SYLWESTER W ORIENCIE BYŁ TRAGICZNY-KOSZMAR!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Wiceminister podsumowała kampanię prezydenta

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Kampania: Karkonosze – dodaj do ulubionych  

Krakowska w budowie

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2054
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%