MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Zorganizowana grupa przestępcza pod kluczem

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 9 listopada 2017, 7:33
Autor: T–Cz.
Fot. Użyczone
Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze nadzoruje prowadzone przez Centralne Biuro Śledcze Policji, Wydział w Jeleniej Górze śledztwo dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się dystrybucją znacznych ilości metamfetaminy.

W toku postępowania, 6 listopada na terenie Bogatyni i innych miejscowości, na polecenie prokuratora nadzorującego śledztwo, funkcjonariusze Policji z Centralnego Biura Śledczego Policji dokonali przeszukań i zatrzymania jedenastu osób, podejrzewanych o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej oraz uczestniczenie w obrocie metamfetaminą. W toku śledztwa ustalono między innymi, że sprawcy przez pół roku sprzedali około 10 kilogramów tak zwanego „piko” o wartości około 1 miliona złotych. W wyniku przeprowadzonych przeszukań, zabezpieczono między innymi około 100.000 złotych.

- Po wykonaniu czynności procesowych, wobec siedmiu podejrzanych skierowano do sądu wnioski o ich tymczasowe aresztowanie. 7 listopada Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze uwzględnił wszystkie złożone przez prokuratora wnioski i zastosował środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy (co do sześciu podejrzanych) oraz dwóch miesięcy (co do jednego podejrzanego). Co do pozostałych czterech podejrzanych, prokurator zastosował środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym, w tym poręczenie majątkowe w kwocie 60.000 złotych – informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze, prokurator Tomasz Czułowski.

Za zarzucone podejrzanym przestępstwa udziału i kierowania zorganizowaną grupą przestępczą oraz uczestnictwa w obrocie znacznymi ilościami substancji psychotropowych grożą kary pozbawienia wolności w wymiarze od dwóch do 15 lat. Śledztwo ma charakter rozwojowy.

Ogłoszenia

Czytaj również

50–lecie parafii w Bolesławcu

Plany wysadzenia mostu (jednak) są realne?

Rusza Budżet Obywatelski 2021 w Jeleniej Górze

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~$&*& 9-11-2017 13:12
Znalezli 100000 zl i towar wart 1milion a poreczenie tylko 60000
~xx 9-11-2017 17:45
BRAWO policja zamykać śmieci co sprzedają to gó.. przez ten syf jelenia stała się miastem zombie gdzie tylko przemykają te wychudzone d...le z wytrzeszczonymi oczami to jest naprawdę tragedia co się dzieje z tymi ludżmi
~ZAPROSZENIE 10-11-2017 3:21
Właśnie o narkobiznesie i nowych wątkach w sprawie śmierci Magdaleny Żuk, będzie mowa na otwartym spotkaniu z red. Witoldem Gadowskim w kinie "Grand" ul.Krótka 3, w niedzielę 12 listopada, godz. 12:00

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Strażacy–nurkowie na basenie przy Sudeckiej

Wczoraj kino plenerowe, a dzisiaj Jacek Ziobro

Wybory uzupełniające w Kowarach

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1367
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%