MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 1 czerwca
im. Jakuba, Konrada

ZOOM z Piotrem Witkowskim

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 1 marca 2020, 7:28
Aktualizacja: Poniedziałek, 2 marca 2020, 7:09
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Tomek Raczyński
Sobota (29.02) była przedostatnim dniem Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Zoom Zbliżenia, który w Jeleniej Górze odbywa się po raz 23. Najpierw zaprezentowano film Michała Węgrzyna pt. "Proceder", po którym odbyło się spotkanie z aktorem – Piotrem Witkowskim.

Podczas spotkania prowadzonego przez Łukasza Maciejewskiego gość festiwalu mówił o warsztacie aktora, o przygotowaniu się do roli Chady - o tym jak uczył się hip hopu i jak musiał pracować na siłowni nad tężyzną fizyczną. Była też mowa o emocjonalnych spotkaniach z matką zmarłego Chady.

Piotr Witkowski - polski aktor ur. w 1988 r. w Gdańsku. Absolwent Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi (2011). W 2010 roku współpracował z teatrem Chorea w Łodzi. Trener wokalny Solo Studio. Od roku 2012 jest w zespole Teatru Wybrzeże w Gdańsku, gdzie można go zobaczyć w spektaklach: „Broniewski”, reż. Adam Orzechowski; Karmaniola, czyli od sasa do lasa w reż. Paweł Aigner; „Maria Stuart”, reż. Adam Nalepa; „Śmierć białej pończochy”, reż. Adam Orzechowski.

# Filmy z udziałem Piotr Witkowskiego: „Proceder”, reż. Michał Węgrzyn (2019); „Diablo. Wyścig o wszystko”, reż. Michał Otłowski, Daniel Markowicz 2019); „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”, reż. Denis Delić (2018); „Kamerdyner”, reż. Filip Bajon (2018); „Podatek od miłości”, reż. Bartłomiej Ignaciuk (2018); HEIMAT IST KEIN ORT, reż. Udo Witte (2015); „Miasto 44”, reż. Jan Komasa (2014); „Wałęsa. Człowiek z nadziei”, reż Andrzej Wajda” (2013); „Supermarket”, reż. Maciej Żak (2012).

Szóstego dnia festiwalu wyświetlono również "Tommaso" w reż. Abela Ferrary oraz film pt. "Człowiek, który wszystkich zaskoczył" w reż. Natashy Merkulovej i Alekseya Chupova. Wieczorem odbyła się gala finałowa części konkursowej o czym w osobnym artykule.

Twoja reakcja na artykuł?

5
63%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
38%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Będzie rondo – kierowcy nareszcie odetchną

Urząd Marszałkowski przejmuje linię kolejową do Świeradowa Zdroju

Zaczytaj się z Jelonką. com

BWA otwarte – zapraszają!

Sobota ze sztuką nowoczesną

Ruszy karuzela stanowisk?

Dzień Bibliotekarza inny, niż zawsze

Wyprawa na Annapurnę – wspomnienia

Sonda

Otwarcie szkół dla najmłodszych uczniów nie oznacza normalnej nauki, tylko zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Czy to ma sens?

Oddanych
głosów
974
Tak
27%
Nie
69%
Nie wiem
4%