MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

Żółta kartka dla prezydenta

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 28 kwietnia 2009, 17:13
Aktualizacja: Środa, 29 kwietnia 2009, 17:49
Autor: Mar
Fot. Mar
Jeleniogórscy radni zebrali się dzisiaj na sesji absolutoryjnej. Tydzień temu prezydent Marek Obrębalski poprosił o odłożenie głosowania, gdyż, jak sam powiedział, prowadzi rozmowy z radnymi, które mogą mieć wpływ na głosowanie.

Rozmowy ewidentnie nic nie przyniosły, gdyż wynik dzisiejszego głosowania jest dla prezydenta druzgocący. Jedenastu radnych z PiS, JG XXI i LiD głosowało przeciw przyjęciu absolutorium, sześciu radnych PO i Zofia Czernow byli za, dwóch, Zbigniew Ładziński z LiD i Józef Zabrzański z PiS wstrzymali się od głosu. Po raz pierwszy w historii jeleniogórskiego samorządu rada nie udzieliła prezentowi uznania za wykonanie zeszłorocznego budżetu.

Dwóch radnych, którzy wstrzymali się od głosu uchronili prezydenta przed kompletną kompromitacją i czerwoną kartką, czyli odrzuceniem absolutorium, do czego potrzebna była ustawowa większość 12 radnych. Jedenastu przeciw oznacza, że głosowanie za przyjęciem lub za odrzuceniem jest nierozstrzygnięte.

Prezydent natychmiast wyszedł z sali obrad i nie chciał komentować zarzutów, jakie usłyszał od radnych podczas dyskusji. Było ich bardzo dużo, a prezydenta oszczędzili jedynie radni Platformy Obywatelskiej.

-Sprawozdanie prezydenta jest formalnie pozytywne. Miasto ma mniejszy dług, większe dochody – mówił radny Józef Sarzyński – ale to dlatego, że wiele inwestycji zostało odsuniętych, przepadają kolejne wnioski o unijne środki. Gołym okiem widać niesprawność służb miejskich, bo jak już coś się zacznie budować, nie dotrzymywane są terminy, albo inwestycje trzeba przerywać. Tymczasem według mnie większość można było zrobić terminowo.

- Gdy uchwalaliśmy budżet, do którego też mieliśmy wiele zastrzeżeń, nie miałem wątpliwości, że trzeba głosować za chociażby dlatego, żeby miasto nie miało problemów przy zdobywaniu unijnych funduszy – tłumaczył radny Zbigniew Ładziński – teraz, gdy mamy oceniać działania prezydenta za ubiegły rok, nie widzę możliwości poparcia. Nie chcę nawet mówić o tym, jak Marek Obrębalski wypinał pierś z dumy, że kończył inwestycje zaczęte przez poprzedników i ani słowa nie wspomniał o ich pracy, ich staraniach. Zachowywał się, jakby wszystko robił sam. Ale mnie najbardziej boli to, że za małe pieniądze miasto mogło przejąć stadion przy ulicy Podchorążych. Prezydent obiecywał i zwodził nas, że zabiega o jego przejęcie. Teraz został wystawiony na sprzedaż przez Agencję Mienia Wojskowego, a ja usłyszałem w agencji, że gdyby nasz prezydent zrobił cokolwiek, to stadion zostałby przekazany. Teraz zostanie sprzedany na przetargu i prawdopodobnie rozparcelowany. Jak będę głosował, jest chyba oczywiste.

Jednak ku zdziwieniu wielu, Zbigniew Ładziński jedynie wstrzymał się od głosu i uchronił prezydenta przed odrzuceniem absolutorium.
Taka decyzja radnych nie powoduje żadnych skutków prawnych dla prezydenta. Jest bardziej głosowaniem honorowym. Na pewno pogorszy współpracę prezydenta z radnymi. Jak bardzo zaszkodzi to naszemu miastu?

-To nie jest jedynie księgowe ocenianie wykonania budżetu – mówił radny Miłosz Sajnog – za tymi liczbami stoją ludzie i ich sprawy. Ludzie, którzy są rozczarowani postępowaniem prezydenta i jego urzędników. Nie ma nadal planów zagospodarowania przestrzennego. Zaplanowane na rok ubiegły i tak już w okrojonej skali, zostały wykonane jedynie w 55 procentach. To oznacza, że kolejny rok inwestorzy i mieszkańcy mają kłopoty z planowaniem inwestycji, remontów. Nie można powołując się na zapisy planu przestrzennego wystąpić o pozwolenie na budowę, tylko trzeba przeprowadzać całą procedurę administracyjną, która wielu zniechęca. To jest działanie na szkodę ludzi i oni wiedzą komu to zawdzięczają. Gdyby w zeszłym roku prezydent, tworzący pierwszy budżet jego autorstwa posłuchał radnych wprowadził poprawki, tylko nasz klub zgłosił ich kilkadziesiąt, myślę, że nie byłoby problemów z absolutorium, a miastu przybyłoby nowych inwestycji. Prezydent postawił na swoim i teraz zbiera owoce.

Radny Wojciech Leszczyk mówił, jak podczas spotkań z wyborcami musi się tłumaczyć z bezczynności i zaniedbań prezydenta. – Jak pan, specjalista od tworzenia strategii i planów rozwoju nie potrafi wprowadzić w życie strategii rozwoju Jeleniej Góry – pytał.

Ogłoszenia

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Czytelniczka: drogo i brudno

Nowe przystanki i nowe linie MZK

Komentarze (46) Dodaj komentarz

~~ 28-04-2009 17:34
Niech wraca wykładać na swoja "SORBONĘ", a nie zabiera się za rzeczy o których nie ma zielonego pojęcia. Ale wstyd.
~ila 28-04-2009 17:40
Ci obaj wstrzymujący się radni zaprezentowali postawę "i waszym, i naszym"... albo "Panu Bogu świeczkę, i diabłu ogarek"... Aby tylko przetrwać...
~Kasandra 28-04-2009 17:50
Marku, to już koniec.
~co dalej? 28-04-2009 17:51
Co dalej? Ano trzeba będzie nareszcie wpuścić do Jeleniej Góry inwestorów, których Kusiak wstrzymywał.
~Wykładowca 28-04-2009 17:53
Na Uniwersytecie Ekonomicznym będzie można od dziś pokazywać jak uczone wywody nie sprawdzają się na żywym organiźmie miejskim.
~czynownik 28-04-2009 17:57
Ależ nie utyskujcie. Przy tym stylu rządzenia i sprawowania władzy żółta kartka to świetny wynik. Myślałem, że będzie czarna kartka...
~anty 28-04-2009 18:12
Czy nie jest to przypadkiem wina nie Prezydenta lecz komisji budzetowej? Czy radna Czernow na bieżąco śledziła realizację budżetu i w porę ostrzegała Prezydenta o zagrożeniach? Czy prowadzono na bieżąco a...lizy wykonania poszczególnych zadań finsansowych i rzeczowych, czy też przewodnicząca komisji gdzieś się śpieszyła?Czy wolno się było odezwać na posiedzeniu komisji i zgłosić zastrzeżenia, uwagi i wątpliwości, czy też osoba wszystkowiedząca "ucinała" wypowiedzi inne niż obowiazujące w toku obrad?Czy Prezydent po posiedzeniach był informowany w formie oficjalnego wyciągu z protokołu z obrad o ewentualnych kolizjach i potrzebie korekty w danej sprawie?
~Obserwer 28-04-2009 18:17
Co za nieodpowiedzialni ludzie. Jakże upartyjnione i ignoranckie traktowanie prawa. Jedynymi odpowiedzialnymi radnymi na sali okazali się radni PO. Jedynym człowiekiem, któremu zależy na mieście i który robi dla niego tak wiele jest pan prezydent. Zgraja niekompetentnych radnych z PIS, SLD i XXI ostaetcznie się ośmieszyła i skompromitowała. Sprawozdanie z budżetu za rok 2008 zostało pozytywnie zaopiniowane przez RiO i komisję rewizyjną, co oznacza, że radni nie mieli prawa nieudzielić absolutorium prezydetowi. Jeśłi pan prezydent będzie rozsądny to powinien zaskarżyć radnych szkodników i wyegzekwować swoje prawo do udzielenia absolutorium. Powinien skończyć zabawę z tą partyjną zbieraniną i jednoznacznie napiętnować ludzi którzy nieznając prawa kompromitują się swoimi wypowiedziami. Absolutorium udziela się za wykonanie budzetu. Budżet został wykonany. Absolutorium powinno się udzielić i koniec. Jednak p. Malczukowej, p.Sajnoga, p.Łojka i ich ludzi nie sposób wyedukować prawnie. Mam nadzieję, że p. Obrębalski nie podda się.
~Jancio Wodnik 28-04-2009 18:25
Zachowanie Zośki i Ładzińskiego uważam za skandaliczne.Zośka i Ładziński mieli w takim zachowaniu wyłącznie swój interes a chodzi tu wyłacznie o podatki dla firm którymi kierują.Natomiast szanownych wyborców mają hen,hen.........daleko w d.........Tym radnym trzeba już podziękować.Dobrze że tak się stało,przytato nosa Obrebalskiemu i Łuzniakowi,którzy to obaj mają takie pojęcię o zarządzaniu gminą jak bezrobotni o funduszach unijnych.
grzegorz_n 28-04-2009 18:37
Jak wiceprezydent POd przewodniczącym rady dołki kopie Wiceprezydent miasta Jeleniej Góry Jerzy Łużniak wystąpił do Wydziału Gospodarczego Krajowego Rejestru Sądowego we Wrocławiu z wnioskiem o rozwiązanie stowarzyszenia Ruch Ochrony Praw Obywatelskich i Walki z Korupcją. Jako powód podał, iż „Stowarzyszenie nie posiada Zarządu i liczby członków zdolnych do realizacji założonych celów statutowych /.../ Faktyczna siedziba i adres podmiotu jest niezgodny ze stanem prawnym.”. Wszystko to cacy, ale smaczku sprawie dodaje załącznik do uzasadnienia wniosku jaki przesłał wiceprezydent Łużniak do Sądu Rejonowego, a mianowicie wydruk maila jaki otrzymał od urzędującego jeszcze prezesa Ruchu w odpowiedzi na prośbę o aktualizację danych stowarzyszenia. A oto treść owego maila: „W odpowiedzi na pismo z dnia 26 marca 2009 roku uprzejmie informuję, iż żadnych uchwał w sprawie zawieszenia działalności statutowej ROPOiWzK nie podejmowano, albowiem nie było w ogóle ostatniego walnego zebrania z powodu braku wymaganego prawem kworum. Ruch umarł śmiercią naturalną – takich miał biernych członków zarządu jak Pani Julia Papaj, nomen omen mama przewodniczącego Rady Miejskiej Jeleniej Góry. Nie posiadał żadnych funduszy własnych, ani środków finansowych na jakiekolwiek wypisy, czy nawet pocztę i należy go wykreślić z rejestru z urzędu. Nadawca tej korespondencji pracuje za granicą i mało go teraz to wszystko obchodzi. Z poważaniem (skan podpisu) Grzegorz Niedźwiecki” Jednym słowem wiceprezydent miasta Jeleniej Góry z ramienia PO ośmiesza przewodniczącego rady miejskiej Jeleniej Góry Huberta Papaja również z PO. Mail ten krąży, także pocztą pantoflową, po wszystkich wydziałach naszego magistratu i urzędnicy śmieją się do rozpuku z angielskiego humoru (albo flegmy) lokalnych notabli. To nie koniec tej kuriozalnej historii. Wiceprezydent miasta Jeleniej Góry nie musiał posiłkować się pocztą elektroniczną do złożenia stosownego wniosku o wykreślenie stowarzyszenia z rejestru KRS ośmieszając jednocześnie kolegę z PO, albowiem o zaprzestaniu działalności Ruchu wiedział dużo wcześniej. Chociaż? Siedziba stowarzyszenia, lokal stanowiący biuro zarządu ROPOiWzK, który zdał oficjalnie „były” prezes stowarzyszenia prawie dwa lata temu nadal stoi niezagospodarowany, a w nim zalegają jeszcze regał i kanapa prezesa. Ciekawe, czy wiceprezydent Łużniak poświadczył nieprawdę w piśmie do sądu rejestrowego, że adres siedziby podmiotu jest niezgodny ze stanem faktycznym, czy po prostu zapomniał o tym lokalu gminy na ul. Drzymały? Póki co, Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej wydał zarządzenie wzywające Ruch i prezesa o ustosunkowanie się do wniosku wiceprezydenta o wyznaczenie na likwidatora stowarzyszenia Prezesa Pana Grzegorza Niedźwieckiego lub Wiceprezesa Pana Tadeusza Pieczonka – w terminie 7 dni pod rygorem uznania okoliczności faktycznych wskazanych w w/w wniosku za przyznane w trybie art. 230 kpc w zw. z art. 13 § 2 kpc. I tak się pewnie w końcu stanie... socjolog
grzegorz_n 28-04-2009 18:41
Z ostatniej chwili! Na stronach oficjalnych miasta widnieje następujące ogłoszenie: "Wydział Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Jelenia Góra zwraca się z prośbą o pilny kontakt telefoniczny lub osobisty właściciela garażu blaszanego położonego w Jeleniej Górze przy ul. Wiejskiej na działce 33/2, obr. 60, am 31. Przy braku reakcji zainteresowanego, w związku z prowadzonym postępowaniem po dniu 4 maja 2009 r. garaż zostanie usunięty z gruntu Miasta. Wydział Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Jelenia Góra 58-500 Jelenia Góra, ul. Ptasia 2-3 (pok. 109) Tel.: 075 75 46 279 " I jak w tym mieście ma być dobrze jak władze nie potrafią zidentyfikować właściciela i własności...
~ 28-04-2009 18:43
Sam na Marka głosowałem i niestety się zawiodłem... :-((
~ 28-04-2009 18:46
Może Radni którzy się wstrzymali mieli na uwadze swoje interesy bo może czerwona kartka dla prezydenta to niewygada dla nich. B yć może doszło by do wyborów nowego prezydenta . Krytykują a potem się wstrzymuja.Co ma pomyśleć o takim Radnym zwykły wyborca.Myślę że już czas odejść także tym Radnym.Pan Ładziński już powinien podziękować i wycofać się .Wszędzie go pełno ,robi szum wokół siebie i myśli że jest niezastąpiony.My już Panu DZIĘKUJEMY.PA.Pa
~BC 28-04-2009 18:48
Psy szczekają - karawana idzie dalej ... To jednocześnie najbardziej słaby skład Rady od początku samorządów! Cwaniacy, kombinatorzy, lewusy, lenie!!! (są dwa wyjątki). Prezydent nie dał się wmanipulować w żadne koalicje - to teraz mu odpłacili. Bij, zabij, na oślep! Jakie to wszystko żałosne.
piipi 28-04-2009 19:08
..a teraz wszystko BEDZIE na mnie,bo glosowalam na Pana Marka Obrebalskiego !.
~studentka-ae 28-04-2009 19:13
kochane ludziska pan Obrebalski i strategia rozwoju ... Hm mialam nieprzyjemnosc byc studentka tego Pana \"wyklady\" prowadzone byle jak czytane a zeszytu w którym od kilku lat nic nie zmieniał i on miał rozwijać jelenia górę. ... He jest daremny
~Trzy grosze... 28-04-2009 19:25
...ci, ktorzy wstrzymali sie od glosowania, sa gorsi od tych, ktorzy glosowali za...prezydent - zobaczymy czy jest czlowiekiem honoru, wg. mojego "kodeksu honorowego" pozostaje mu jedno wyjscie...
rymcycymcy 28-04-2009 19:30
Prezydent dostał żółtą kartkę ? ...jeszcze kilka i będą żółte papiery ! ;)
~Najciemniej pod latarnią... 28-04-2009 19:31
ja myślę, że ten garaż blaszany należy do przewodniczącego Rady Papaja, bo on gdzieś właśnie w tych okolicach na Wiejskiej mieszka. Niech prezydent zapyta kolegę wprost gdzie trzyma swojego fiata, albo wywiesi takie ogłoszenia na każdym słupie wzdłuż ulicy Wiejskiej - prędzej rozwiąże ten problem niż za pomocą komunikacji www;-)
~Gregr 28-04-2009 20:51
Ja również głosowałem na Pana Obrębalskiego - "takeśmy się zawiedli".
~ 28-04-2009 21:33
Mam nadzieje że koniec jest blisko,coraz bliżej...
~Rozczarowany 28-04-2009 23:42
Szanowni mieszkańcy Jeleniej Góry dzisiaj widzimy na kogo nie powinniśmy w przyszłych wyborach głosować. A pan Zabrzański, Ładziński to po prostu przysłowiowe chorągiewki /takiego typu ludzi, powinno się unikać / .Tym panom mówimy stanowcze NIE. Abyśmy przez te następne 1,5 roku rządów pana Prezydenta M.Obrębalskiego jak najmniej stracili ,bo jak widać, przyjdzie nam jeszcze go oglądać. Niestety mieszkańcom pozostało tylko zacząć wierzyć w cud / bo na swoich Radnych nie mogą liczyć /, który przerwie rządy pana Prezydenta /bajarz/ i jego ekipy. Wyborco zapamiętaj dzisiejszy dzień, wszak to ty decydujesz ,kto w następnych latach zasiądzie w Ratuszu .
~złomiarz 28-04-2009 23:42
Zgłaszam wniosek za pośrednictwem redakcji Jelonka.com do Prezydenta Miasta Jeleniej Góry o pozwolenie na uprzątnięcie blaszanego, niczyjego garażu z gruntu Miasta przy ul. Wiejskiej 33/2. Gmina nie będzie musiała wydawać publicznych pieniędzy na "przestoje", akcję "usunięcia" garażu i zmarnowane dniówki pracowników MPGK czy ZGL; ja sobie sam potnę blachę już 5 maja i zarobię parę groszy na kromkę chleba. Tel. grzeczn. 0793763187.
~ja 28-04-2009 23:56
Ot...kwintesencja Jeleniej Góry i co się z nią dzieje...Panie Obrębalski...guzik Pan zrobił a wręcz przeciwnie jeszcze więcej szkód narobił Pan...może czas pomyśleć o jakiejś rezygnacji? Może bycie prezydentem to zdecydowanie za wysokie progi? W końcu teoria wykładana na UE ma się nijak do rzeczywistości (nie wspominając jak to świadczy o poziomie uczelni)... No ale znając życie i realia raczej ciężko będzie samoistnie odkleić ryjek od korytka. Głosowałem na Pana ale takiego dna z Pana strony się nie spodziewałem...na szczęście uczę się na błędach i drugi raz się to nie powtórzy. WSTYD !
~do Wojtka Leszczyka 28-04-2009 23:57
Wojtuś, dobry chłopak jeteś, ale poczekaj jeszcze trochę w tym co robisz, nabierz przyjacielu troszku jeszcze praktyki, a będą z Ciebie ludzie. Polityka niszczy, czy naprawdę widzisz w tym swoje powołanie :) ?
~ulyssenardin 29-04-2009 7:06
Ładzinski to cwany sprzedawczyk, Obrębała nie dostał absolutorium, ale ma jeszcze szanse tylko dzięki Zbyszkowi. Ciekawe co mu za to obiecał?
~anty Marek O. 29-04-2009 7:55
Niestety od początku samorządności nasze Miasto nie miało ani jednego gospodarza z prawdziwego zdarzenia a już M.O. jest największą porażką. Najgorsi są teoretycy, którzy oprócz smarowania wywodów nic nie zrobili konkretnego i taki właśnie przykład mamy. Nie wiem, co tkwi w głowach mieszkańców i głosują ciągle na te same łapówkarskie, leniwe gęby ?? Jest tyle młodych ludzi, który chcą coś robić dla miasta, ale nie mają pleców. A pan Ładziński i Pani Czernow powinni wyjechać jak najdalej i nigdy tu nie wrócić. Niestety smutne jest to, że nie widać dobrego kandydata na następną kadencję.
~zoja 29-04-2009 9:07
Każdy krytykuje ile może więc dajmy tym mądrym władzę i niech pokażą co potrafią.Kiedy skończą się wreszcie te polityczne zagrywki i rada pomyśli o mieszkańcach a nie o stołkach dla siebie.Pan Prezydent jest uczciwym człowiekiem ,nie wchodzi w układy i dlatego jest nie wygodny
~galla 29-04-2009 9:12
wszyscy a to naprawde wszyscy cala rada do niczego sie nie nada sa to ludzie zasiedziali i pilnujacy swych interesow a nie interesu miasta wiec sami widzicie ze nie powinni byc wybierani bo teraz kazdy ich ruch jest tylko pokazowka ze cos robia a jak narazie to robia pod siebie ze strachu ze nastepna kadencja juz nie ich
~mim 29-04-2009 9:26
Czyżby radni zasiadający w Komisji Budżetowej dopiero teraz się obudzili ,że coś idzie krzywo i rozwój miasta idzie ślamazarnie lub w złym kierunku? A jak żądy przejmie PiS-sk, lub wiecznie bojowo nastawiona lewica, to z Jelonki zrobią: Wrocław, Las Vegas czy może Kamienną Górę? Niektórzy radni powiedzieli prezydentowi "szach" a on postawiony pod ścianą zrobi roszadę lub zatka usta krzykaczom ,dająć jakieś ciepłe synekurki - bo o to im tylko chodzi. Niech pokażą ,że już wcześniej mieli zastrzeżenia co do realizacji budżetu i walczyli dzielnie w slusznej sprawie.
~Brat Moher 29-04-2009 9:28
TO OWOC TRZYMANIA SAMEMU WŁADZY I NIECHĘCI DO DZIELENIA SIĘ TORTEM. NIESTETY, PRZY TAKIEJ ORDYNACJI TRZEBA BUDOWAĆ KOALICJĘ. INACZEJ SĄ TAKIE EFEKTY... SZKODA, BO BYŁA SZANSA NA ZŁAMANIE KOMUNISTYCZNEGO MONOPOLU W TYM MIEŚCIE.
~R2 29-04-2009 9:48
Panie prezydencie decyzje podejmuje się szybko i zdecydowanie, nie odkłada się na potem jak pan to czyni. Doprosić siępodpisania jakiegokolwiek pisma przez pana to droga przez mękę i jeszcze ten przewodnik ze Świeradowa - wszystko razem przyczyniło się że absolutorium nie udzielono. Panie Marku wierzę, że jest pan człowiekiem honoru daj pan przykład - odejdź pan, i zabierz ze sobą wszystkich nieudaczników, którzy miast podejmować decyzję to czają sie pokątach i przeciągają wszysko w czasie. Myślę, że przy podzuiale nagród weżmie pan to pod uwagę. Skoro nie udzielono absolutorium to żadnemu urzędnikowi nagroda się nie należy. Boże chroń Jelenią Górę.; Inna sprawa pana Ładzińskiego zawsze umiał się ustawić, we wszystkich ekipach był dobry i słuszny, może któregoś dnia wyborcy się opamietają.
~do zoji 29-04-2009 11:05
Jak byłby uczciwy to dzisiaj już powinien zrezygnowac.Trzeba jeszcze do tego byc jeszcze dzentelmenem i mieć coś- ...., a tak niestety nie jest i to na własne zyczenie tego Pana.Żal mi jedynie tych długoletnich pracowników bo to tylko Prezydent psuje im opinie robiąc z nich nieuczciwych i skorumpowanych urzędasów.
~Prezydent 29-04-2009 13:02
Odpis na post Złomiarz-tknij ten garaż to ci kulasy przetrącę za robotę się wejś mało jest obozów pracy? na skromną kromkę tam zarobisz!!!
~yellow 29-04-2009 16:13
wstyd tylko o korycie mysla i na kogo glosowac,juz nie ma komu zaufac straszne
~do Prezydent 29-04-2009 20:02
może ty i Prezydent, ale na pewno nie doktor... zapisz się do zerówki, tam nauczą cię przynajmniej podstaw ortografii...
~Maria 30-04-2009 11:42
Marek Obrębalski jest fatalnym prezydentem. Unikanie decyzji, odkładanie rozstrzygnięć, brak wizji, a przede wszystkim zadowolenie z siebie - to mieszanka wyjątkowo niesmaczna. Niby jest to prezydent z ramienia PO, ale w ogóle ze swoją partią nie współpracuje. Zachowuje się, jakby był z innej partii. Powszechnie są znane jego konszachty z XXI. Jeśli PO nie chce, żeby Jelenia Góra PO generalnie olała, powinna pozbyć się Obrębalskiego. Licznych dowodów nielojalności jest aż nadto, by usprawiedliwić tę ciężką, ale konieczną decyzję.
~pozbyć się trzeba 30-04-2009 12:35
takich ludzi jak Ty. O tym się rozmawia w kole PO a nie publicznie. Wszystkiego nie wiesz.
~zawiedziony 30-04-2009 21:29
Ladzinski byl sprzedawczykiem juz za Kusiaka i Czernow kadzil i .Ladzinski jestes zalosny i wstyd ze miasto ma takiego Radnego!!!!!!!!!.
~kat do piipi 1-05-2009 1:34
ale jaja,ja też głosowałem na p.Obrębalskiego....co to za różnica...kto jest u koryta...już nie głosuję...olewam system...
~as 1-05-2009 7:55
Za ten brud w miescie i dzury w drogach powinna byc czerwona kartka
~młody ? jeleniogórzanin 1-05-2009 10:40
Wydział Funduszów Eropejskich - poległ na całej linii. Jedynie jeleniogórskie szkoly pozyskały kilka milionów, ale to już zasługa dyrektorów i nauczycieli. O tym pisala jelonka i inne media. Młoda kadra administracyjna jest rzetelna, ale zasiedziałe emerytki kierowniczki tylko komplikują życie Miastu Jelenia Góra, które staje się pośmiewiskiem w regionie. Też głosowałem na p. Obrębalskiego, ale juz tego nie zrobię. Daje się chłop manipulować, nie słucha głosu LUDU.
~zuza 1-05-2009 23:25
Ta żółta kartka to pierwszy rachunek za nieumiejętnośc współpracy z Radą,fatalny dobór kierownictwa i urzędników miejskich . Drugą fakturę dostanie Platforma,o ile natychmiast nie wycofa swego kolejnego tuza zatrudnionego na etacie Wiceobrębala,któremu jeszcze trzeba zwracac koszty codziennych dojazdów , bo był 'słońcem Swieradowa'. Tylko radykalne odcięcie się od nieudacznictwa M. O uratuje platformersów od klęski w zbliżających się wyborach.Jeszcze zostały prawie 2 lata by Jelenią wybudzic z letargu.Ale to się nie uda z Obrębalskim i jego tajną amunicją w postaci koniunkturalnej Zośki i Iskarjoty Zbycha.
~ula 3-05-2009 9:11
obrębal to nasza jeleniogórska klęska!
~AlterEgo 5-05-2009 10:11
Tak sobie myślę: skoro od 1945 roku mieliśmy w Jeleniej samych nieudaczników we władzach, to jak sobie wyobrażamy naprawienie kilkudziesięcioletnich szkód, które wyrządzili, w ciągu 2-ch lat kadencji Obręalskiego. Oczekujemy cudu, czy co ? RELAX !!!
~betu 10-05-2009 18:54
No cóż, dwa latka kadencji jakoś przeleciały ale nie chodzi o to aby było jakoś. Potrzebne są konkrety których wciąż brak. Gdyby miał prawo głosu też byłbym przeciw, na szczęście dla pana prezydenta - nie mogę głosować ale wiedzi Pan, że nie jest dobrze!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Będzie jaśniej przy ulicy Hofmana

Dachowanie w Radomierzu

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Słoneczny Trakt dla rowerzystów

Będzie nowa siedziba ODK

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
129
Tak
40%
Nie
52%
Nie wiem
8%