MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 6 lipca
im. Dominiki, Łucji

Zofia Tuła i Tomasz Czaplicki na podium Pucharu Europy

Wiadomości: Praga
Poniedziałek, 29 lipca 2013, 22:10
Aktualizacja: 22:11
Autor: MDvR
Fot. użyczone
Zawodnicy "Czaplicki Team” (Karkonoski Klub Kajakowy) Zofia Tuła i Tomasz Czaplicki zdobyli medale na drugich zawodach z cyklu Pucharu Europy we Freestyle'u Kajakowym w czeskiej Pradze. Upalny weekend 27–28 lipca okazał się bardzo udany dla pary naszych najlepszych kajakarzy freestyle'owych.

Po zaciętej walce w niezwykle trudnym odwoju na torze kajakowym w praskiej Troji Zosia i Tomek przywieźli dwa medale. Nasza mistrzyni kajakowych akrobacji po bardzo udanych eliminacjach i półfinałach w niedzielnym finale ostatecznie zdobyła trzecie miejsce ustępując jedynie Ninie Csonkowej (Słowacja) i Annie Orlovej (Rosja).

Tomasz Czaplicki po eliminacjach zajmował dziewiątą lokatę. Wszystko zmieniło się po jego pierwszym półfinałowym przejeździe, po którym awansował aż o 7 pozycji i wszedł do finału z drugiego miejsca. W niedzielnym finale w swoim pierwszym przejeździe Tomek uzyskał 983,33 pkt, po którym ostatecznie zajął wysoką drugą lokatę ustępując nieznacznie Peterowi Csonce ze Słowacji (mistrz Europy 2010, dwukrotny zwycięzca klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, wicemistrz świata). Pomimo dużego upału i temperatury sięgającej aż 40 stopni w cieniu i trudnego odwoju, Zosia i Tomek wywalczyli w sumie dwa krążki. Stanowi to dobry prognostyk przed zbliżającymi się mistrzostwami świata, które odbędą się na początku września w USA.

Warto wspomnieć też o wynikach innych polskich kajakarzy. W kategorii kobiet Izabela Fidzińska zajęła szóste miejsce, a Ewa Balon jedenaste. W kategorii mężczyzn poza Tomaszem Czaplickim do finału wszedł również Bartosz Czauderna, który ostatecznie zajął czwarte miejsce. Trzynasty był klubowy kolega Zosi i Tomka Michał Wrzal, a czternasty Adam Olesiński.

Ogłoszenia

Czytaj również

Plany wysadzenia mostu (jednak) są realne?

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Strażacy–nurkowie na basenie przy Sudeckiej

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Franz M. 30-07-2013 9:15
Gratulacje, tak trzymać :)
~ŁW 30-07-2013 10:48
Gratulacje efektowny sport

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Janowickie siatkarki awansowały na MP!

Szosowy Klasyk Szklarska Poręba – będą utrudnienia

Spotkali się z Beatą Kempą

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1542
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
54%
Nie wiem
5%