MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Zobaczysz, kiedy przyjedzie następny autobus

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 27 października 2011, 9:34
Aktualizacja: Piątek, 28 października 2011, 8:03
Autor: RED
Fot. RED
Rozpoczął się montaż słupów do „Systemu Informacji pasażerskiej” na przystankach komunikacji miejskiej.

W pierwszym etapie, w najruchliwszych punktach miasta zostanie zainstalowanych sześć takich tablic, na których będzie wyświetlana informacja, za ile minut można się spodziewać kolejnego autobusu na tym właśnie przystanku Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. Jeden ze słupów można już zobaczyć przy Podwalu.

W kolejnych latach sieć będzie uzupełniana, każdego roku o 1 do 3 ekranów. Pierwsza część systemu kosztować ma ok. 880 tys. złotych i usprawni ruch pasażerów MZK – zapowiada Hubert Papaj, zastępca prezydenta miasta.

Kolejną inwestycją jest przebudowa myjni dla autobusów. – Nowa staje na naszym terenie, kosztem 1.410.000 zł – poinformował Marek Woźniak, prezes firmy. – Do tej pory używaliśm6y starej myjni, która zbudowana została w latach 70-tych i absolutnie nie zdaje już egzaminu.

Środki na te inwestycje przewoźnik zyskał z funduszy unijnych. Z nich także pochodzą pieniądze na zakup pięciu autobusów marki Solaris, o których pisaliśmy wczoraj.

Ogłoszenia

Czytaj również

Cieplice pod selfie

W setne urodziny Tomaszewskiego

Mają w nosie pieszych

Komentarze (50) Dodaj komentarz

~lu 27-10-2011 9:42
myślę że będzie to zazwyczaj autobus opóźniony albo autobus pojechał już przed czasem ...
~x 27-10-2011 9:44
to super! takie tempo rozwoju systemu zapewni dzisiaj urodzonym duzy komfort gdy dorosna. akurat juz miasto bedzie posiadalo pelny system informacji na przystankach MZK, mysle tu o wazniejszych i srednio waznych przystankach. brawo!
~ 27-10-2011 10:06
Usprawni ruch pasażerów,mówi pan Papaj.A niby jak?To będzie tylko rozkład jazdy pisany nieco większymi literami.Autobusy jak są tak będą opóźnione,jak są tak będą przeładowane.A może by tak za te ok.880 tyś zł. usprawnić sprzedaż biletów!!! Uwolnić kierowcę od tego obowiązku a wtedy choć trochę opóźnienia autobusów zmaleją.
niktosia 27-10-2011 10:07
Super pomysł, Jelenia wychodzi z cienia :) Brawo
~jony brawo 27-10-2011 10:11
wam kur... nic nie pasuje nowa sygnalizacja , przyjaz dody , mzk , galeria musicie być bardzo nieszcześliwymi ludzmi współczuje
~ 27-10-2011 10:33
Bardzo dobrze zawsze to coś.W wielu krajach są takie informacyjne sygnalizacje świetlne na stacjach metra,przystankach.To bardzo pomaga.
~ 27-10-2011 10:36
Szybciej zdemolują niz oni założą te ekraniki
~ 27-10-2011 11:01
Do:10.36 wiesz co.. nie oddychaj,nie jedz,nie pij.. przecież i tak kiedyś musisz umrzeć.Takie podejście nikogo i niczego nigdy nie nauczy.
~żół 27-10-2011 11:14
Strata pieniędzy i tak autobusy się bedą spóźniać. Jeszcze zimy nie ma a poślizgi sa starszne co dopiero jak snieg spadnie masakra jakas zamarzniemy na przystankach ;-((
~ 27-10-2011 11:28
Ostre i śnieżne zimy w tym klimacie były,są i będą.Zawsze się marznie na przystankach i nie tylko.Opóźnienia autobusów są- to fakt, ale nie zawsze spowodowane opieszałością kierowcy.Dla wszystkich dojeżdżających zima to utrapienie ale nie można wszystkiego negować.
~Haha 27-10-2011 12:17
Tablice pewnie przez większość czasu będą puste.
~Meg 27-10-2011 12:27
pomysł może i niezły, ale czy nie ma w tej chwili pilniejszych wydatków? iluminacje zabytków sa już poniszczone...
~hehhe 27-10-2011 12:29
I tak wam je "wandale" rozwalą, czyli wasze dzieci, wasi koledzy z podwórka, czy szkolnej ławki itp
~ 27-10-2011 12:45
NAJPIERW POLIKWIDOWAĆ TE GRATY KTÓRYMI JAZDA JEST KOSZMAREM A PUZNIEJ ZAKŁADAĆ TABLICE KTÓRE BĘDĄ JEDEN WEKEND
~~~~ 27-10-2011 12:48
Zamiast słupów z informacją o autobusach lepsze byłyby słupki z biletami,bo jaki ich sens skoro ich tak mało jest i mało będzie!!!!!!! A informację umieścić dokładniejszą na tablicach z czytelnym wydrukiem.
~tylko jeszcz 27-10-2011 13:00
Gdzie jest SKM ?!
~tiTo 27-10-2011 13:15
Nie no po prostu... NAJRUCHLIWSZYCH
~ 27-10-2011 13:20
Jak zwykle ,wypowiedzina forum ,,jelonki"wszystko zle czy jeleniogorzanie umia tylko krytykowac?czy dotyczy tylko uzytkownikow tego portalu?.
~trew 27-10-2011 13:34
Pralnia KASY! To typowy wałek. Ten system to bzdura ... to rozkład jazdy który wyświetla się po prostu zgodnie z godzinami. Te tablice nie są w żaden sposób spięte z autobusami więc cały ten system O KANT D*PY POTŁUC! To chamski i bezczelny wałek.
~POpieram 27-10-2011 13:38
na te słupy to ponabijać potem kierownictwo MZK gdyby się nie sprawdziło , będzie przestroga dla następców
~Niggers 27-10-2011 14:08
Po co komu słupki ! Czy ludzie to debile zegarka nie mają ? Nie umieją czytać rozkładu ? Brawo ! ! ! Tak właśńie wydaje się u nas pieniądze , a mogli by przywrócić kursy na co niektóre oddalone miejsca... Rzygać mi się chce !
~ 27-10-2011 14:36
ile będzie kosztował bilet po tych zmianach?
~malkontka 27-10-2011 15:17
powinnien się od razu wyświetlać napis "do czasu umiesczonego na rozkładzie dolicz 15 min studenckie". na bilekomaty lepiej by wydać.
~ 27-10-2011 15:49
Pomysł fajny, tylko ile postają te słupy przy ułańskiej fantazji jeleniogórskich kapturowców?
~/-/ 27-10-2011 16:23
Może byłby dobrym pomysłem, lecz jeżeli jeden przystanek to prawie 1 milion zł, byłoby lepiej zamiast tablic zakupić 1 autobus dodatkowo do tych zakupionych 5-ciu. Chyba że unijne pieniążki były typowo przeznaczone na taki cel jak tablice świetlne. Tylko unijne pieniądze będą się zmniejszać, nie zawsze je Jelenia Góra dostanie , a przystanków w Jeleniej Górze mamy a mamy i co wówczas? Jednak lepiej byłoby wydać na biletomaty na przystankach. Kierowcy mieliby spokój, autobusy jezdziłyby punktualniej, większość ludzi byłaby zadowolona. Bo faktycznie przy jeleniogórskich łobuzach to przy takiej tablicy musi dyżurować strażnik miejski i nie spać bo jego też uszkodzą.
agatek 27-10-2011 17:29
To po to podnieśli ceny biletów ,żeby mieli kasę na głupoty wydawać :(
~noname 27-10-2011 18:29
Prawie jak Wrocław...
~fate 27-10-2011 18:29
i tak niedlugo jakis polmozg rozwali to aby popisac sie przed jego pseudo znajomymi
~miejscowy 27-10-2011 18:31
I dzięki temu rencistom przywróci się zniżki?
~ 27-10-2011 18:37
brawo swietny pomysl, a czy bedzie tez wyswietlany omunikat o awarii lub spoznieniu autobusu
~Kola 27-10-2011 19:06
Były kiedyś takie autobusy- SAN- to była jazda. Dzisiaj to sam luksus. Wy narzekające smętasy.
~żuczek 27-10-2011 19:08
Widze ze pomyśleli MZK wkoncu sie rozwija :P
~ 27-10-2011 19:11
autobusy się w większości nie spóźniają, wyjątkiem jest "dwójka", która często z Karola Miarki "na dzień dobry" jedzie spóźniona nawet o 10 minut, jakby kierowca się zagadał, albo zaspał, no i "szóstka", która notorycznie spóźnia się z Zabobrza, ale można się przyzwyczaić, bo ona ma korki po drodze, zanim dojedzie np. pod Teatr. Za to "szóstka" z Cieplic spod Korony jedzie przed czasem, a potem "czeka" w okolicach zajezdni, bo pewnie kierowca boi się dyspozytora.
Tomy M. 27-10-2011 20:00
146 tysięcy złotych za wyświetlacz LED z prostym układem na ATMEL'u pobiera czas rzeczywisty, porównuje go z tablicą rozkładów jazdy i wyświetla (pewnie na zmianę) czas pozostały do przyjazdy/odjazdu każdego z autobusów. ... toż to k*rwa dzieciarnia z Karelmy czy Radiotechnicznej bardziej skomplikowane układy w technikum robiła. Koszt takiego g*wienka to może 5 tys. 140 tys, do kieszeni wskakuje: ABY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ, NAM KOLEGOM TUSKA i SCHETYNY!
~załamany 27-10-2011 20:29
Podzielam wpisy kilku przedmówców. W TYM MIEŚCIE ŻYJE IDEALNA OPOZYCJA. WIECZNIE COŚ ŹLE, NIE TAK, DO DU**
~haha 27-10-2011 21:00
będą do póki nie uszkodzą tych tablic
~hala 27-10-2011 21:04
Takie tablice elektroniczne wyświetlające godziny przyjazdu autobusu, są w Anglii, i muszę stwierdzić ze są pomocą dla ludzi, i nikt ich nie niszczy, są już długo zainstalowane
~ataka 27-10-2011 21:39
A ta przebudowana za 1.4 miliona myjnia to co ona robi.
~Mis 27-10-2011 21:41
A to co rozklad jazdy nie wystarcza- A niby ta tablica mi powie ze autobus spozniony!???????
~ooo 27-10-2011 21:50
Już wiem. Ta myjnia przebudowana za 1,4 miliona złotych to będzie robiła więcej o prawie półtora raza od fontanny przebudowanej za 1milion złotych.
~ 27-10-2011 22:40
hala- są w wielu krajach Europy i bardzo ułatwiają.Żeby tylko jeszcze z tymi opóźnieniami autobusów się uporali, to byłoby nieźle.
~aannzz 27-10-2011 22:41
Piszecie, że pieniądze na coś innego. Przecież MZK dostało kasę od Unii więc nie może jej wydac na nic innego niż było we wniosku. Po co to bic pianę.
~Mazi 28-10-2011 1:11
Dobry pomysł z tymi tablicami oby tylko wandale zaraz ich nie zniszczyli
rymcycymcy 28-10-2011 1:17
Ja to wcale nie wiem, czy chciałbym wiedzieć ...kiedy przyjedzie następny autobus ! :) ...generalnie jak odjadę moim, to następny mam już gdzieś ! ;)
~peacemaker 28-10-2011 6:24
Panie Zawiła, Panie Papaj, sami wpadliście na ten genialny pomysł czy doradził wam któryś z licznych doradców ? Od tablic lepiej nie będzie - można było te pieniądze lepiej wydać - a tak dołączą do fontanny. Kasa wywalona w błoto - czytaj na zawiłe fanaberie.
~iras 28-10-2011 7:25
Znam lepszy sposób na wydawanie pieniędzy.
~kasiakas 28-10-2011 8:04
rychlo w czas.
~sowa 28-10-2011 8:27
Brawo.Fajnie ze cos sie zmienia.
~mc30 28-10-2011 19:11
ja wiem kiedy przyjedzie następny autobus: na pewno później niż powinien
~III miesz 28-10-2011 21:38
wniosek o dofinansowanie unijne na autobusy i tablice złożyło MZK, a faktycznie wniosek autobusów z idiotycznymi tablicami opracował Tomasz Piersiak - KUZYN W PROSTEJ LINI RODZINNEJ prezesa Wożniaka. Prezes za opracowanie tego wniosku, swemu kuzynowi zapłacił ok 60.000,-czyli 3 razy więcej niż cena u innych wykonawów na przetargu. Jeżeli ktoś myśli że to NEPOTYZM - nie, nie. Również zatrudnienie własnej żony do zbędnego doradzania, za wynagrodzenie ponad 30.000,- to też nie jest NEPOTYZ w rozumowaniu prezesa. Kiedy Prezydent Miasta wreszcie zrobi porządek w tym prywatnym folwarku Woźniaka. Gość nie nadąża za zmianami i życiem. Czas wysłać go na emeryturę i wnuki bawić, a nie ładować kabzę wlasnej rodzinie i trwonić na głupoty środki finansowe spółki.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Niebezpieczne wyzwania

Wypadek przy baniakach  

Seniorzy świętowali

Remont ulicy Drzymały – jaka decyzja?

Wystartowała gra miejska

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
466
Tak
61%
Nie
36%
Nie wiem
3%