MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 21 września
im. Jonasza, Mateusza

Zobacz JCK i ZST „Mechanik” od kuchni

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 9 maja 2017, 6:30
Aktualizacja: 6:40
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Archiwum
Nadchodzą Dni Otwarte Funduszy Europejskich, które są okazją do obejrzenia „od kuchni” efektów inwestycji z udziałem środków unijnych. W Jeleniej Górze będzie można zwiedzić niedostępne na co dzień zakątki Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ul. Bankowej oraz Zespołu Szkół Technicznych „Mechanik” przy ul. Obrońców Pokoju.

- Przyjdź i zobacz zmodernizowany budynek Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ul. Bankowej 28/30. W tym dniu zapoznasz się z kulisami sceny teatralnej, obejrzysz projektornię filmową ,a nawet ukryte zaplecze centrali wentylacyjno-klimatyzacyjnej. Oprowadzimy Cię po najbardziej sekretnych zakątkach budynku. Oczywiście w Galerii "Korytarz" dostępna będzie wystawa fotograficzna Bronisława Arciszewskiego "Fotograf z Będzina" a stałe zajęcia Warsztatów Improwizacji Tanecznej (godz. 17.00-189.00) i próba kabaretu "Seniority" (godz. 16.00-18.00) będą miały otwarty charakter – zachęcają do przybycia organizatorzy. Jeleniogórskie Centrum Kultury będzie otwarte dla zwiedzających 18 maja br. w godz. 10:00 – 18:00.

Następnego dnia warto wybrać się do ZST „Mechanik”. - Przyjdź i zobacz jak wyglądają nowoczesne pracownie do praktycznej nauki zawodu w branży mechanicznej, mechatronicznej, informatycznej, budowlanej i odnawialnych źródeł energii. Będziesz mógł uczestniczyć w lekcjach otwartych, na których dowiesz się jak działa robot, jak ułożyć wiązania z cegieł, poznać druk cyfrowy i 3D oraz zaprojektować i zmontować układy pneumatyczne i elektropneumatyczne. Zobaczysz także urządzenia pozwalające wykorzystać naturalne źródła do produkcji energii – informują organizatorzy. Szkoła będzie dostępna dla zwiedzających 19 maja br. w godz. 9:00 – 14:00.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nietypowy finał Ligi Rocka

Na miejskie inwestycje

Zmiana kierownictwa prokuratury okręgowej

Przekazali laptopy dla rodzin zastępczych

Sadzą las

Są kolejne zakażenia (aktualizacja)

Koniec remontu tunelu

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
686
Tak
25%
Nie
72%
Nie wiem
4%