MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Znów wyłudzają pieniądze od seniorów

Wiadomości: Region
Środa, 30 maja 2018, 13:50
Aktualizacja: 13:52
Autor: 112
Wczoraj (29.05) policjanci Wydziału Dochodzeniowo–Śledczego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zostali powiadomieni przez 82–letniego mężczyznę o oszustwie na jego szkodę. Do przestępstwa doszło tego dnia pomiędzy godziną 10.00 a 14.30 w Jeleniej Górze.

Do pokrzywdzonego zadzwoniła kobieta, podała się za adwokata i powiadomiła go, że jego wnuczka spowodowała wypadek, w którym jest ciężko ranna osoba. W celu załatwienia formalności, aby pomóc wnuczce należy wpłacić kaucję. W związku z tym, że pokrzywdzony, przekazał w umówionym miejscu oszustce kilka tysięcy złotych oraz kosztowności i padł ofiara oszustwa.

Policja prosi wszystkie osoby posiadające jakiekolwiek informacje na temat tego zdarzenia o kontakt pod numer 75/ 75-20- 199 bądź na numer alarmowy Policji 997.

Policja ostrzega przed takimi telefonami. Nie należy podawać przez telefon żadnych wiadomości dotyczących mieszkania, oszczędności, kiedy przebywamy w domu i z kim mieszkamy. Nie należy odpowiadać na żadne ankiety zawierające podobne pytania. Nie wydawać gotówki, i żadnych innych rzeczy osobom nieznanym. Nie wpuszczać do domu ankieterów, akwizytorów, osób podających się za pracowników różnych instytucji lub innych podejrzanie zachowujących się osób. Za każdym razem oddzwonić do krewnego na znany numer. Skontaktować się z kimś z rodziny w celu potwierdzenia takiego zdarzenia.

O wszelkich podejrzanych telefonach należy bezzwłocznie informować Policję pod nr 997 lub 112.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kolizja na Marcinkowskiego

Kolizja autobusu MZK z busem

Betlejemskie światełko pokoju dla jeleniogórzan

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~ 30-05-2018 15:37
A skąd wiedzą o pieniądzach sami się chwalą a pózniej kłopot bo dali się w balona zrobić
~To tylko starość 30-05-2018 16:49
do: ~ (15:37)
Nie chwalą się, to oszuści manipulują tymi osobami. Starsze osoby w większości dotknięte są chorobami związanymi z wiekiem, mają problemy z rzeczywistością. Gdy poczekasz takiego wieku jak ten staruszek będziesz reagował podobnie, ten był na tyle sprawny, że zgłosił się na policję.
komentarz usunięty
~Tulipan 30-05-2018 17:11
odpowiedź na usunięty komentarz
Prawdziwy Polak- jakże adekwatna ksywa do sposobu myślenia. Jeszcze dodaj żeby Ukraińcy wyp.....ali na Ukrainę i że twój sąsiad to ch..... bo zarabia więcej od ciebie- wtedy już 100% prawdziwego polaka (dobrze, że napisałeś przez małe "p")
~zaboberek 30-05-2018 20:37
odpowiedź na usunięty komentarz
"Prawdziwy Polak" nigdy by sobie nie pozwolił aby starszych ludzi nazwać debilami.To świadczy tylko o tobie i twoim wychowaniu.Pomyśl,że ty też możesz (teoretycznie)być w wieku tego pana i jak będziesz się czuł,gdy jakiś niedorozwój nazwie cię debilem?
~Bambo 30-05-2018 23:28
Nawet adepci tzw: "szkoły lwowskiej" mieli swój honor... A jak mawiał Leon zawodowiec: "Żadnych kobiet i dzieci". Żadnych starszych ludzi. Może obozy pracy nie byłyby takim złym pomysłem (bez skojarzeń)?
~zaboberek 31-05-2018 8:49
Cieszę się,że admin portalu usunął chamski wpis "prawdziwego polaka".

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Policja poszukuje właściciela tego telefonu

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Od niedzieli już z nowymi przystankami

Karpacz rezygnuje z fajerwerków

"Mistrzowie" parkowania

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
991
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%