Znów się skompromitowały

Wiadomości: I-liga koszykarek
Niedziela, 28 listopada 2010, 22:23
Aktualizacja: 22:24
Dziewiąty mecz i ósma porażka – to dorobek I–ligowych koszykarek Finepharmu Karkonoszy Jelenia Góra. Tym razem naszym katem okazały się zawodniczki Wisły II Kraków, które bez trudu wygrały na swoim parkiecie 75:47.

Już od pierwszych minut gospodynie przejęły inicjatywę, próbując udowodnić swoją wyższość na parkiecie. Jak się okazało później nie było to wcale trudne. Jeleniogórzanki przegrały pierwszą kwartę 10:16. W drugim „rozdaniu” krakowianki dołożyły jeszcze do swojej przewagi osiem „oczek” i na przerwę obie ekipy schodziły przy wyniku 41:27.

Po zmianie stron jeleniogórzanki próbowały zbliżyć się do swoich rywalek, jednak raziły dużą nieskutecznością w ataku (34% celnych rzutów z gry w całym spotkaniu). Ostatecznie wygrały jednak trzecią odsłonę 14:12 i przed ostatnią kwartą przegrywały różnicą 12 punktów. O finałowej partii nie ma co za wiele pisać, wystarczy sam wynik 6:22. Nasze koszykarki uległy w Krakowie rezerwom Wisły 47:75.

Wisła II Kraków – Finepharm Karkonosze Jelenia Góra 75:47 (16:10, 25:17, 12:14, 22:6)

Finepharm: Kowalczyk (18), Piwowarczyk (8), Pawlukiewicz (7), Podgajna (6), Krawczyszyn-Samiec (3), Gomołysek (3), Iwanowicz (2), Kowiel, Wojtowicz, Szczęśniak