MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Znów powieje i posypie

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 26 stycznia 2007, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 26 stycznia 2007, 21:50
Autor: TEJO
Fot. Krzysztof Knitter
Wracają opady śniegu, którym tym razem ma towarzyszyć silny i porywisty wiatr. Uwaga na sople! Lecące z dużej wysokości mogą zabić człowieka lub uszkodzić samochód.

– Ma padać i mocno wiać już w nocy z piątku na sobotę oraz w sobotę – ostrzegają Dolnoślązaków meteorolodzy. – Nie będzie tylko już tak zimno jak poprzedniej nocy.

Centrum Zarządzania Kryzysowego apeluje do mieszkańców, aby w sobotę lepiej pozostać w domach. Ten, kto musi wyjść, powinien zwracać szczególną uwagę na sople i nawisy śnieżne na budynkach.
Ze specjalnym apelem o ich usuwanie lub wezwanie do pomocy odpowiednich służb zwrócił się do jeleniogórzan zastępca prezydenta Jerzy Łużniak.

Mieszkańców, właścicieli nieruchomości oraz zarządców ma także pouczać straż miejska. Najgorzej jest w centrum. – Rynny zamarzły. W dzień przyświeciło słońce, śnieg zaczął topnieć na dachach, a wieczorem chwycił mróz. Utworzyły się ostre i długie sople lodu – mówi jedna z mieszkanek ulicy 1 Maja.

– Patrole straży miejskiej codziennie kontrolują stan powstawania sopli i zgłaszają do odpowiednich instytucji, aby te usunęły zagrożenie – wyjaśnia mł. insp. Grzegorz Rybarczyk, rzecznik SM.
Z informacjami o soplach i nawisach śnieżnych można dzwonić także do dyżurnego strażnika pod nr 075 7525162. – Będziemy starali się pomóc – usłyszeliśmy.

Strażnicy przypominają także właścicielom posesji i dozorcom o konieczności posprzątania śniegu na chodnikach do nich przylegających. – Nieposłuszni zostaną ukarani mandatem, a w razie dalszego oporu sprawa może trafić do sądu grodzkiego – ostrzega G. Rybarczyk.

Będą miały też co robić służby komunalne i drogowe. Synoptycy prognozują, że w przeciągu następnych godzin może spaść maksymalnie do 30 cm śniegu. W zaspach, które będą się tworzyć na otwartych terenach, białego puchu może być znacznie więcej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Teraz lepiej widać

Bilety do Term Cieplickich za pół ceny! (komunikat)

Lwowiacy uczcili Święto Niepodległości

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~kom17 26-01-2007 21:29
Tą wiadomość powinni przeczytać w MPGK oby teraz dali radę na drogach i nie zapominajcie o chodnika bo spotykam ludzi którzy co tutaj drudno im sie dziwic idą jezdnia gdyz chodnik zasypany!!
~qba 26-01-2007 21:30
kurcze :/ jeszcze troche i zimowki nie pomoga zeby sie wygrzebac z parkingu. a wtedy szufelka w dłoń i poranna rozgzrewka!
~424 26-01-2007 23:05
MPGK zapomniało chyba co mówiło w polsacie !!! Szaefu tak zapewniał ze mają tyle soli że nie ma bata na zime sa tak przygotowani ze ho ho!!! Jednak polskie służby to polskie :)
~Tomek 27-01-2007 0:57
w pogodzie mowili ze od poniedzial deszze no i cielo ma byc:/
~CochaS 27-01-2007 4:58
Wczoraj jadąc autobusem na zakupy natrafiłem na dość specyficzny przypadek MPGK. Tam, gdzie nie ma płotów lub domów to odśnieżają chodniki. Tam, gdzie są płoty i domy to zostawiają. K***a i jak się tutaj nie wkurzyć? Oni mają chyba coś nie tak pod kopułą swoją. Ich dekle się przeciążają.
~toja 27-01-2007 8:00
Wytłumaczcie mi dlaczego większość ludzi odśnieża chodniki na ulicę a nie "pod płot"? Szczególnie pracownicy komunalni. Potem nie ma jak się minąć autem na wąskich ulicach. Jaka to różnica czy łopatą w lewo czy w prawo???
~kom17 do toja 27-01-2007 9:24
Różnica jest taka że jak w lewo na ulicę a póżniej przejedzie plug to znów trzeba odsniezać chodniki i tak praca się szanuje??
~Do toja :) od Ravix 27-01-2007 9:46
Różnica jest taka, że jak walnie pod płot to zmniejsza się powierzchnia chodnika. Tak dziś usłyszałem od dziada, który tak robi :) Zapytałem go co mu da chodnik jak auto wpadnie w poślizg i na tym chodniku go trafi :) odpowiedział mi grzecznie "gówno" Morał z tego taki, że tu chodzi o coś więcej niż chodnik tu chodzi o kupę :)
~re CochaS 27-01-2007 10:05
bo chodniki należą do posesji i właściciel posesji powinien to pospzrzątać, .... Więc idąc takim rozumowaniem może ulicę też??? A skoro miasto nakłada takie obowiązki ( czyli zrzuca z siebie ten obowiązek) to może da się pobierać myto za przejście tym odcinkiem? Z drugiej strony hycle ze staży bardzo lubią karać za nieodśnieżony chodnik. Łatwy dochód - łatwo zobaczyć gdzie tak jest, szybki mandacik.... je***e mendy...
~Młody 27-01-2007 10:25
Polacy tak się wkurzali że nie ma do czego używać nowo zakupionych pługów a tera nażekają na brak pługów
~badyl 27-01-2007 15:52
Poczytajcie sobie troszke Ustawę o utrzymaniu porządku i czystości w gminach, a wtedy będziecie wiedzieli dlaczego słuzby miejskie sprzątają tereny miejskie a nie sprzatają koło prywatnych czy spółdzielczych posesji. Nie tylko MPGK jest odpowiedzialne za stan naszych ulic i chodników.
~prywatny 27-01-2007 17:59
Właściciel domku, też płaci podatki do kasy miasta i tym samym na zupełnie niepotrzebną straż miejską.I tak poniesie konsekwencje w sytuacji np. złamanej nogi przechodnia .A nadgorliwcy z straży,niech wspomną niedawny, przedwyborczy strach przed utratą posady. PRYSTROM czuwa!!
~do CochaS 27-01-2007 22:08
gościu ty jesteś jednak nieuleczalny!!!!!!
~jeleniogórzanka 28-01-2007 19:07
Przynajmniej Straż Miejska coś robi bo MPGK kompletnie olało sytuację. Panowie Strażnicy , a może by tak zacząć karać MPGK za nieodśnieżanie?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Warsztaty modelarskie

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Usłyszał zarzut zabójstwa

O rozpadających się górach

Koniec remontu drogi w Zachełmiu

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
97
Tak
65%
Nie
34%
Nie wiem
1%