MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 25 września
im. Aurelii, Władysława

Znów powieje i posypie

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 26 stycznia 2007, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 26 stycznia 2007, 21:50
Autor: TEJO
Fot. Krzysztof Knitter
Wracają opady śniegu, którym tym razem ma towarzyszyć silny i porywisty wiatr. Uwaga na sople! Lecące z dużej wysokości mogą zabić człowieka lub uszkodzić samochód.

– Ma padać i mocno wiać już w nocy z piątku na sobotę oraz w sobotę – ostrzegają Dolnoślązaków meteorolodzy. – Nie będzie tylko już tak zimno jak poprzedniej nocy.

Centrum Zarządzania Kryzysowego apeluje do mieszkańców, aby w sobotę lepiej pozostać w domach. Ten, kto musi wyjść, powinien zwracać szczególną uwagę na sople i nawisy śnieżne na budynkach.
Ze specjalnym apelem o ich usuwanie lub wezwanie do pomocy odpowiednich służb zwrócił się do jeleniogórzan zastępca prezydenta Jerzy Łużniak.

Mieszkańców, właścicieli nieruchomości oraz zarządców ma także pouczać straż miejska. Najgorzej jest w centrum. – Rynny zamarzły. W dzień przyświeciło słońce, śnieg zaczął topnieć na dachach, a wieczorem chwycił mróz. Utworzyły się ostre i długie sople lodu – mówi jedna z mieszkanek ulicy 1 Maja.

– Patrole straży miejskiej codziennie kontrolują stan powstawania sopli i zgłaszają do odpowiednich instytucji, aby te usunęły zagrożenie – wyjaśnia mł. insp. Grzegorz Rybarczyk, rzecznik SM.
Z informacjami o soplach i nawisach śnieżnych można dzwonić także do dyżurnego strażnika pod nr 075 7525162. – Będziemy starali się pomóc – usłyszeliśmy.

Strażnicy przypominają także właścicielom posesji i dozorcom o konieczności posprzątania śniegu na chodnikach do nich przylegających. – Nieposłuszni zostaną ukarani mandatem, a w razie dalszego oporu sprawa może trafić do sądu grodzkiego – ostrzega G. Rybarczyk.

Będą miały też co robić służby komunalne i drogowe. Synoptycy prognozują, że w przeciągu następnych godzin może spaść maksymalnie do 30 cm śniegu. W zaspach, które będą się tworzyć na otwartych terenach, białego puchu może być znacznie więcej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Forex trading od podstaw. Czym jest i jak zacząć inwestować?

Wkrótce zegar wróci na "Majówkę"

Senator zachęca do głosowania na maszty

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~kom17 26-01-2007 21:29
Tą wiadomość powinni przeczytać w MPGK oby teraz dali radę na drogach i nie zapominajcie o chodnika bo spotykam ludzi którzy co tutaj drudno im sie dziwic idą jezdnia gdyz chodnik zasypany!!
~qba 26-01-2007 21:30
kurcze :/ jeszcze troche i zimowki nie pomoga zeby sie wygrzebac z parkingu. a wtedy szufelka w dłoń i poranna rozgzrewka!
~424 26-01-2007 23:05
MPGK zapomniało chyba co mówiło w polsacie !!! Szaefu tak zapewniał ze mają tyle soli że nie ma bata na zime sa tak przygotowani ze ho ho!!! Jednak polskie służby to polskie :)
~Tomek 27-01-2007 0:57
w pogodzie mowili ze od poniedzial deszze no i cielo ma byc:/
~CochaS 27-01-2007 4:58
Wczoraj jadąc autobusem na zakupy natrafiłem na dość specyficzny przypadek MPGK. Tam, gdzie nie ma płotów lub domów to odśnieżają chodniki. Tam, gdzie są płoty i domy to zostawiają. K***a i jak się tutaj nie wkurzyć? Oni mają chyba coś nie tak pod kopułą swoją. Ich dekle się przeciążają.
~toja 27-01-2007 8:00
Wytłumaczcie mi dlaczego większość ludzi odśnieża chodniki na ulicę a nie "pod płot"? Szczególnie pracownicy komunalni. Potem nie ma jak się minąć autem na wąskich ulicach. Jaka to różnica czy łopatą w lewo czy w prawo???
~kom17 do toja 27-01-2007 9:24
Różnica jest taka że jak w lewo na ulicę a póżniej przejedzie plug to znów trzeba odsniezać chodniki i tak praca się szanuje??
~Do toja :) od Ravix 27-01-2007 9:46
Różnica jest taka, że jak walnie pod płot to zmniejsza się powierzchnia chodnika. Tak dziś usłyszałem od dziada, który tak robi :) Zapytałem go co mu da chodnik jak auto wpadnie w poślizg i na tym chodniku go trafi :) odpowiedział mi grzecznie "gówno" Morał z tego taki, że tu chodzi o coś więcej niż chodnik tu chodzi o kupę :)
~re CochaS 27-01-2007 10:05
bo chodniki należą do posesji i właściciel posesji powinien to pospzrzątać, .... Więc idąc takim rozumowaniem może ulicę też??? A skoro miasto nakłada takie obowiązki ( czyli zrzuca z siebie ten obowiązek) to może da się pobierać myto za przejście tym odcinkiem? Z drugiej strony hycle ze staży bardzo lubią karać za nieodśnieżony chodnik. Łatwy dochód - łatwo zobaczyć gdzie tak jest, szybki mandacik.... je***e mendy...
~Młody 27-01-2007 10:25
Polacy tak się wkurzali że nie ma do czego używać nowo zakupionych pługów a tera nażekają na brak pługów
~badyl 27-01-2007 15:52
Poczytajcie sobie troszke Ustawę o utrzymaniu porządku i czystości w gminach, a wtedy będziecie wiedzieli dlaczego słuzby miejskie sprzątają tereny miejskie a nie sprzatają koło prywatnych czy spółdzielczych posesji. Nie tylko MPGK jest odpowiedzialne za stan naszych ulic i chodników.
~prywatny 27-01-2007 17:59
Właściciel domku, też płaci podatki do kasy miasta i tym samym na zupełnie niepotrzebną straż miejską.I tak poniesie konsekwencje w sytuacji np. złamanej nogi przechodnia .A nadgorliwcy z straży,niech wspomną niedawny, przedwyborczy strach przed utratą posady. PRYSTROM czuwa!!
~do CochaS 27-01-2007 22:08
gościu ty jesteś jednak nieuleczalny!!!!!!
~jeleniogórzanka 28-01-2007 19:07
Przynajmniej Straż Miejska coś robi bo MPGK kompletnie olało sytuację. Panowie Strażnicy , a może by tak zacząć karać MPGK za nieodśnieżanie?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jelonków trochę mniej

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Orle pamięta o Ryszardzie Semczuku

Drugi taki przystanek

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
859
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%