MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

„Żniwa 2012” – zaapelują o bezpieczeństwo

Wiadomości: Region
Piątek, 20 lipca 2012, 8:35
Aktualizacja: 9:26
Autor: Angela
Fot. Archiwum PIP
Dzieci pracujące przy niebezpiecznych maszynach, źle transportowane zboża czy słoma, niezabezpieczone zaczepy, praca przy maszynach, które nie posiadają elementów ochronnych czy alkohol– to najczęstsze przyczyny wypadków na wsiach podczas żniw i sianokosów. Dlatego, jak co roku, Państwowa Inspekcja Pracy prowadzi akcję prewencyjną. Tym razem będzie wizytowała gospodarstwa rolne w lipcu i sierpniu.

Akcja „Żniwa” jak co roku prowadzona jest przez radców ds. rolnictwa indywidualnego Okręgowego Inspektoratu Pracy we Wrocławiu i skierowana jest do dolnośląskich rolników indywidualnych. Wizytacje będą się odbywać na terenach gmin: Lubomierz, Bolesławiec, Lwówek Śląski oraz Strzegom.

- Podkreślamy prewencyjny charakter naszych działań, które mylone są przez rolników z działalnością kontrolną Państwowej Inspekcji Pracy. My chcemy natomiast podpowiadać co należy poprawić i jak prawidłowo działać – mówi Jarosław Branicki z Okręgowego Inspektoratu Pracy we Wrocławiu. – Podczas wizytacji swoją uwagę skupimy na: bezpieczeństwie i ochronie zdrowia dzieci w rolnictwie oraz osób dorosłych pracujących na polach, a także przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa przy obsłudze maszyn rolniczych, w szczególności podczas żniw i transportu płodów rolnych – dodaje J. Branicki.

Jak co roku główny inspektor pracy wystosował również list do rolników, w którym apeluje o korzystanie z tylko sprawnych maszyn, zakładanie osłon na ruchome elementy, pracę w ubraniach przylegających do ciała, które nie zostaną wciągnięte przez maszyny oraz w butach antypoślizgowych. W apelu czytamy też, by nie przewozić ludzi na przyczepach, pomostach, dyszlach czy błotnikach, wyłączać napęd oraz WOM- u oraz silnik ciągnika przed rozpoczęciem napraw, czyszczenia czy konserwacji oraz ostrożnie włączać się do ruchu na drogach publicznych.

- Pamiętajcie również, że w czasie żniw dzieci mają wakacje. Najmłodsi często nie zdają sobie sprawy z niebezpieczeństw związanych z zabawą w gospodarstwie. Zapewnijcie im odpowiednią opiekę i zorganizujcie bezpieczne miejsce zabaw, z dala od pracujących maszyn rolniczych. Nie ryzykujcie życia i zdrowia Waszych dzieci! – pisze w apelu do rolników Anna Tomczyk, Główny Inspektor Pracy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Akcja krwiodawstawa w areszcie śledczym

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Magistrat do remontu

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~No nie znowu 20-07-2012 8:59
Czy ktoś to czyta przed opublikowaniem? dzie¬ci, związa¬nych, Zapew¬nijcie, zorgani¬zujcie. Wystarczy rzucić okiem i człowiek sie zniechęca do czytania . Autorze Trochę więcej staranności bo strasznie niechlujnie to wyglada.
~Można? 20-07-2012 9:49
Coś nowego. Wytyk przyniósł efekt, poprawiono błędy.
CН.W.D.P. 20-07-2012 10:57
W MORDĘ MAĆ!! NIE WYTYKAĆ MI TU BŁĘDÓW REDAKTOROM, BO ONI ZARAZ WTEDY JE POPRAWIAJĄ, A JA CZĘSTO NIE ZDĄŻĘ PRZECZYTAĆ I NIE MAM SIĘ POTEM Z CZEGO ŚMIAĆ. CHAMY, NIE LUDZIE!! SAMLUBY!! SAMI Z BŁĘDÓW SIĘ ŚMIEJĄ, A DRUGIEMU INNEMU NIE DADZĄ!!
rymcycymcy 20-07-2012 14:24
Bardzo niebezpieczne są kopki siana ! ;) ...bo można się nadziać na widły ! ;)
~ 20-07-2012 16:45
a czy te kontrole też będą zapowiedziane ? tak jak w zachodnich firmach żeby mogły wyczesać trawnik i pomalować na zielono
rymcycymka 20-07-2012 17:57
.. jak ktos ma pecha,to krowa rowniez .. go kopnie !
~ 20-07-2012 20:44
Nie powinno byc ZMILUJ. Jazda kombajnem po drodze publicznej z zamontowanym przyrzadem tnacym bez pilota i zestawu "KOGUTOW" winna byc karana przez sady grodzkie. Tutaj patrzy sie przez palce, bo to czas zniw. Ile osob zginelo nabitych na ten zlom jak na widelec, bo rolnik nie mial pilotujacego pojazdu i czesto swiatel ostrzegawczych. Polska to nie Indie, Rolnik to nie sw. krowa, tu obowiazuje scisle prawo drogowe. lamanie tego powinno byc surowo i bez litosci karane.
~do 20;44 20-07-2012 22:18
mondralo tak sie zapendziles z madrosciami ze zapomniales ze nie ma juz sadow grodzkich
~ 21-07-2012 6:47
Nie wiedzialem, nigdy nie mialem kolizji z prawem. Nie dziwie sie , w tym kraju wciaz sie cos zmienia. Co do pozostalej mysli napewno mam racje. Z racji zawodu kierowcy ciezarowek, wiele widzialem i wiem do czego zdolni sa rolnicy w swych pomyslach i podejsciu do kwestii sprawnosci i stanu technicznego swoich maszyn samobieznych.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Są nowe defibrylatory w Jeleniej Górze  

Marszałek Sejmu w Kowarach

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
468
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%