MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Zniszczą spokój?

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 8 kwietnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 8 kwietnia 2006, 9:37
Autor: TEJO
Fot. rylit
Nie tylko przedłużający się remont nawierzchni placu Piastowskiego budzi niepokój mieszkańców Cieplic. Ludzie z uzdrowiskowej części miasta obawiają się zwiększenia ruchu tranzytowego.

Chodzi o jeden z punktów planu zagospodarowania uzdrowiska. Zakłada on przekwalifikowanie drogi, która wiedzie przez willowe osiedla w Cieplicach do Podgórzyna na tzw. drogę zbiorczą.

Oznacza to, że cały tranzytowy ruch samochodów zostanie właśnie tam skierowany. Jak powiedział Muzycznemu Radiu Roman Jałako, prezes cieplickiego uzdrowiska, to złe rozwiązanie.
– Powinniśmy zachęcać ludzi, aby tu przebywali, a nie przejeżdżali – mówi R. Jałako. Jego zdaniem tranzytowa komunikacja powinna przebiegać na przykład ulicą Sobieszowską, na obrzeżach centrum Cieplic.

Ten punkt planu zagospodarowania został oprotestowany przez wielu ciepliczan. Zajmie się tym rada miejska podczas jednego z najbliższych posiedzeń.

Mieszkańców i kuracjuszy denerwuje także fakt braku zieleni na odremontowanej części placu Piastowskiego. W projekcie założono jednak powstanie klombów i skwerów. Najpewniej zostaną one urządzone po zakończeniu prac przy modernizacji nawierzchni placu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Konkurs dla seniorów

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Aron Pałkin 8-04-2006 11:59
Co oznacza "drogi, która wiedzie przez willowe osiedla w Cieplicach do Podgórzyna". Jakiś enigmatyczny ten opis, nie lepiej podac nazwę ulicy.
~rak 8-04-2006 14:46
kiedy bedzie dostepna woda mineralna pod chmurka na wolnym powietrzu...
~Rycho 8-04-2006 15:52
Jest to ulica prawdopodobnie Wróblewskiego w kierunku na Marczyce koło nowego kościoła.Tak się domyślam,bo planu przestrzennego nie widziałem.
~jan 8-04-2006 17:51
Żeby ludzie przyjeżdżali, musi być droga. Uważam, Że jest potrzebna i jej koncepcja jest słuszna. Ma skrócić drogę ze Zgorzelca via Cieplice do Karpacza. Nigdy jednak nie będzie tak, żeby wszyscy byli zadowoleni. Pomysły z usamodzielnianiem Cieplic,tworzeniem dzielnicy etc. to może tylko zasłona dymna dla niektórych lokalnych działaczy. Może wystarczyłoby, aby ciepliccy radni byli bardziej asertywni na sesjach i to by wystarczyło. W tej chwili cieplice mają klimat wielu małych zapyziałych miasteczek Dolnego Śląska z całą ich rzeczywistą choć nieco zaniedbaną urodą i "urodą" lokalnego folkloru. Ale to rola samorządowców i straży miejskiej oraz policji, żeby goście nie przemykali chyłkiem po wybojach placu Piastowskiego.
~Aleksandra 8-04-2006 19:22
za dużo bruku, za mało zieleni.
~kazimierzp 9-04-2006 8:52
Nie jest to żadna ulica tranzytowa tylko ulica łącząca, właściwie przedłużenie ul. Staszica do ulicy Cieplickiej na wysokości ośrodka prawosławnego. Ta ulica była planowana już od stu lat (na niemieckich planach można ją zobaczyć). Była przewidziana we wszystkich planach zagodpodarowania przestrzennego kreślonych po II wojnie światowej. Jest to po prostu kolejny łącznik mający ułatwić zycie mieszkancom Cieplic i w pewnym stopniu zmniejszyć ruch na Cieplickiej na odcinku łaczącym ze sobą kilka obiektów sanatoryjnych. Po prostu własciciele kilku nowowybudowych domków chcą mieć w tym miejscu święty spokój!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Raport NIK dotyczący m.in. MZK Jelenia Góra

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Wóz strażacki w nagrodę

Patrole w Kamiennej Górze

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
385
Tak
48%
Nie
39%
Nie wiem
13%