MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Znikające kawasaki

Wiadomości: Dolny Śląsk
Wtorek, 8 maja 2007, 0:00
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Ponad 200 km na godzinę w ucieczce motorem przed policją.

Sceny prawie jak z filmu pościgowego rozegrały się niedawno na ulicach Zgorzelca. Dwóch mężczyzn uciekało na motocyklu marki Kawasaki przed patrolem policji. Powód ucieczki: jeden z motocyklistów nie miał kasku. Jak się później okazało – nie tylko.

Prowadzący pojazd, kiedy policjanci próbowali zatrzymać go do kontroli, zignorował sygnały świetlne i dźwiękowe. Nie zważając na czerwone światło, wjechał na skrzyżowanie i gwałtownie przyspieszył oddalając się w kierunku Niemiec.

Policja podjęła pościg. Zorganizowano także blokady dróg. Ustalono, że motocykl uciekał z prędkością ponad 200 km na godzinę. Mogło się to skończyć tragedią zarówno dla motocyklistów, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Skuteczna okazała się blokada: uciekający zatrzymali się.

Motocyklem kierował 22-letni mieszkaniec Pieńska. Na motorze jechał także pasażer, 20-letni zgorzelczanin.
Kolejne „rewelacje” przyniosła bardziej drobiazgowa kontrola zatrzymanych. Policja ujawniła, że prowadzący nie miał uprawnień do kierowania motocyklem, ani żadnych wymaganych dokumentów (dowodu rejestracyjnego i obowiązkowego ubezpieczenia OC. Po sprawdzeniu numerów rejestracyjnych okazało się, że w rejestrach figuruje motocykl jawa, a nie kawasaki.

W dodatku policjanci podliczyli wykroczenia drogowe, których dopuścił się uciekający. Jechał pod prąd i stanowczo za szybko, przekraczał podwójną ciągłą, przejechał mimo zakazu na czerwonym świetle.

Mężczyzna po takiej dawce adrenaliny ochłonął w policyjnej izbie zatrzymań. Rzeczywistość, która go czeka, nie będzie już tak emocjonująca: czeka go sprawa przed sądem. Jego czyny zagrożone są karą grzywny do pięciu tysięcy złotych. Może też stracić prawo jazdy na trzy lata.

Ogłoszenia

Czytaj również

Przed nami finał WOŚP

Barierki – zawalidrogi

Samochód i dron dla Straży Miejskiej

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~zdziwiony 8-05-2007 15:25
Czytanie ze zrozumieniem 1. prowadzący nie miał uprawnień do kierowania motocyklem 2. Może też stracić prawo jazdy na trzy lata.
~obserwatorjg 8-05-2007 15:36
jak może stracić prawo jazdy jqak go nie ma Powinno być dożywotni zakz robienia prawa jazdy i po pijaku też
~Martin ___ 8-05-2007 15:37
No to koles sobie poszalal ;)
~głos ludu 8-05-2007 16:04
panie zdziwoiny - prawo jazdy może dotyczyć wielu różnych kategorii od A do D. Najnisza kat A dotyczy właśnie motorów - pozostałe innych pojazdów mechnicznych. Tak więc zdanie jest jak najbardziej na miejscu - ponieważ można mieć prawo jazdy - niekoniecznie uprawniające do kierowania motorem.
~wiechu 8-05-2007 16:31
Straszny gamoń z niego żeby nie poradzić sobie z kilkoma miśkami mając do dyspozycji motur kawasaki. Uważam, że kierowca motocykla powinien się wstydzić za to że dał się złapać.
~eyden 8-05-2007 17:26
Zgadzam się z przedmówcą, ale rzetelniej było by, gdyby napisano, że kierujący miał prawo jazdy, jednak nie miał kategorii uprawniającej do kierowania motocyklem.
~przyjaciel pies 8-05-2007 18:10
...albo ze grozi mu zakaz prowdzenia pojazdów mechanicznych, a nie utrata prawa jazdy.
~tytuł 8-05-2007 22:31
droga redakcja motor to inaczej silnik a nie motocykl wiec prosze o poprawienie tytułu :motocyklem przed policja
~Do wiechu 8-05-2007 23:25
A Ty wiechu z wiochy uciekł byś na swoim komarku ? Czy tylko przek kompem jesteś taki kozak ?
~Sobieszowianin 9-05-2007 6:50
"Jego czyny zagrożone są karą grzywny do pięciu tysięcy złotych." Na miejscu sądu wpakowałbym gnojka, który prowadził ten motor to paki na dwa lata i zakazał dożywotniego prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz ukarał karą grzywny 5 000, 00 zł. Dodatkowo bym wysłał go na 80 godzin prac społecznych w kamieniołomach...
~Tom 9-05-2007 11:46
sam też miałem taką jazde też z pasażerem bez kasku tylko że mi udało się uciec he he no ale jeszcze wtedy jeździłem z tablicą rejestracyjną no i mnie spisali to już nie bylo takie ciekawe ale skończyło się tylko na 500 zł. mandatu gdyz to było jeszcze kolegium i 8 miesięcy zabranego prawka które mi już wcześniej zabrali, no i od tej chwili postanowiłem że będe jeździł bez tablicy no i od tej chwili wszystkie problemy znikły.
~do Tom 9-05-2007 12:46
Popisujesz się głupotą? Cymbałów jak widać nie brakuje... Bo raczej nie sądzisz, że ktokolwiek pomyśli "o, jaki twardziel!"?
~zed 9-05-2007 14:39
tak naprawde koles popelnil kilka wykroczen drogowych,stad takie a nie inne zagrozenie kara.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Instrukcja obsługi dla gości pod Szrenicą

Osiedle zmienia się

Posiadał narkotyki

Pół wieku twórczości niezwykłego artysty

Informacja parkingowa

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
178
Tak
19%
Nie
75%
Nie wiem
6%