MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Znikająca Miedzianka na fotografii w teatrze

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 17 grudnia 2013, 8:14
Aktualizacja: 8:17
Autor: Org
Fot. Wojciech Zawadzki
Stowarzyszenie jeleniogórska Strefa Fotografii oraz Teatr im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze zapraszają na wystawę „Fotografie z Miedzianki”. Wernisaż odbędzie się 21. grudnia o godzinie 20.45, zaraz po premierze spektaklu „ Miedzianka”, który jest adaptacją książki Filipa Springera – „Miedzianka. Historia znikania”.

Fotografie z Miedzianki to pierwsza wystawa organizowana przez Stowarzyszenie Jeleniogórska Strefa Fotografii w ramach porozumienia zawartego z Teatrem im. C.K. Norwida w Galerii Skene.

Autorzy prac to członkowie Stowarzyszenia: Ewa Andrzejewska, Dariusz Goetze, Joanna Hobgarska, Jacek Jaśko, Alicja Kołodziejczyk, Wojciech Miatkowski, Tomasz Mielech, Krzysztof Niewiadomski, Adam Piwowarczyk i Wojciech Zawadzki.

Wystawę będzie można oglądać do końca lutego w Teatrze im. C. K. Norwida.

Ogłoszenia

Czytaj również

Mniej barier dla niepełnosprawnych

Będzie remont basenu w Lwówku Śląskim  

PiS ujawnił listy kandydatów

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~ 17-12-2013 9:11
mimo ze glosno zrobilo się o Miedziance to gmina nie robi nic żeby poprawić wygląd tego skansenu jjest grupa młodych ludzi którzy probuja wypromować i cos zrobić ale jak zwykle natrafiają na mur nie mowic o wyglądzie budynkow które raczej strasza niż przyciagaja turystow
~ 17-12-2013 9:32
Zaczelo sie od rabunku rudy uranu. Tutaj powinno sie pociagnac do odszkodowania Sowiecka Bande z lat powojennych. Czy to byla ich ziemia? Ryli do upadlego, to zaczelo proces degradacji miasteczka. Czy ktos mogl protestowac ? Tylko odszkodowanie strony sowieckiej w formie dobr pienieznych pozwoli na jakies posuniecia w kierunku utrzymania resztek po gwarnym i pieknym niegdys miasteczku ktore z dziecinstwa pamietam jako zamieszkala miejscowosc z wlasnym rowarem i sklepami. Dzisiaj to kraki i zaniedbane kilka ruder, gdzie "mieszkaja" ludzie.
~ 17-12-2013 10:11
09:32 "Tutaj powinno sie pociagnac do odszkodowania Sowiecka Bande z lat powojennych. " - napisz jak to zrobić wujku Dobra Rada.
~andrzej789 17-12-2013 16:21
no prosze... "kraki" zastapily "rowar". nowo-mowa jakas, czy po prostu dwie klasy? ...ale na Rosje by szedl... nie zapomnij kosy na sztorc postawic.
~Do 9:11 17-12-2013 17:09
Jesli nie wiesz co robi gmina to nie pisz bzdur... Poczytaj lepiej o Konsultacjach Spolecznych prowadzonych przez gmine w sprawie Miedzianki! Prawda jest taka ze jak gmina znalazla stowarzyszenie ktore zrobi spojna atrakcje w Miedziance i z Miedzianki to nagle rolnikom robiacym w tej wsi najwiekszy syf zaczelo to przeszkadzac i zaczeli wszystko hamowac! Ot to polska wlasnie!
~ 17-12-2013 17:33
obejrzeć będzie można za darmo?
~ 18-12-2013 8:47
16;21 mylisz sie, dwie klasy pewnie sam z bieda zrobiles, bo majac choc za grosz poszanowania dla innych mozna oszczedzic takich przytykow, gdyz napewno zazdroscil bys mego poziomu wyksztalcenia. To poprostu bedy wynikle z braku w tym momecie okularow. Swoim zachowaniem sam stwierdziles swoj prymitywizm intelektualny. Troche taktu czlowieku, pozyjesz, dojrzejesz.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Odpust na szczycie

Na ratunek skoczniom

Odbudują zbiorniki

Finisz remontu

Kto strzelał do konia?

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
490
Tak
86%
Nie
10%
Nie mam zdania
5%