MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 4 sierpnia
im. Dominika, Jana

Znamy zwycięzców Mistrzostw Świata

Wiadomości: Karpacz
Wtorek, 26 czerwca 2018, 21:36
Aktualizacja: 21:38
Autor: MDvR
Fot. UM Karpacz
W niedzielę, 24 czerwca Karkonosze stały się areną zmagań najlepszych biegaczy świata. W ramach biegu 3xŚnieżka=1xMont Blanc odbyły się Mistrzostwa Świata w Długodystansowym Biegu Górskim. By powalczyć o mistrzowskie tytuły na starcie 36–kilometrowej trasy stanęło 134 zawodników z 20 krajów świata.

Wśród kobiet najlepsza była Brytyjka Charlotte Morgan, która wyprzedziła Polkę Dominikę Stelmach zaledwie o 22 sekundy. Brąz zdobyła Włoszka Silvia Rampazzo. Wśród mężczyzn mistrzem świata został Włoch Alessandro Rambaldini. Srebrny medal zdobył Czech Robert Krupiczka (nieco ponad półtorej minuty straty), a brązowy Amerykanin Joseph Gray. Najlepszy z Polaków, Bartłomiej Przedwojewski, zajął 11. miejsce.

Równolegle z Mistrzostwami Świata rozegrał się tradycyjny bieg 3xŚnieżka=1xMont Blanc. Zawodnicy toczyli walkę na jednym z trzech dystansów – mini (17 km), średnim (36 km) lub ultra (55 km). Jako pierwszy na mecie na dystansie Mini pojawił się Michał Klamut z Karpacza z czasem (1:32:25), na dystansie średnim – Jacek Jolibski z czasem (3:06:39), natomiast na dystansie Ultra – Paweł Kaszyca z czasem (5:12:26).

Mimo dość kapryśnej pogody biegacze przez cały dzień mogli liczyć na wielkie wsparcie i doping rodzin, przyjaciół, turystów i mieszkańców Karpacza.

Szczegółowe wyniki pod linkiem: http://live.sts-timing.pl/3xsniezka2018/

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Siatki mają chronić karkonoskie murawy

Znowu auto na chodniku

Wraki wróciły po przerwie

Stalowe rumaki w Karpaczu

Kolejny sukces, Kasia Tkacz mistrzynią Mazowsza!

200 pieczątek w 24 godziny

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
692
Tak
20%
Nie
76%
Nie wiem
5%