MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Znamy zwycięzców Kryterium Ulicznego

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 1 maja 2016, 15:15
Aktualizacja: 15:19
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Tomek Raczyński
Po 5 latach przerwy na mapę kolarską wrócił wyścig pn. Kryterium Uliczne, rozgrywany w Cieplicach. Na trasę dla sprinterów ze startem i metą na ul. Cervi zjechało się blisko 200 zawodników. Zabrakło elity, która w tym czasie miała inne zawody.

W zawodach wzięło udział około 200 zawodników, przyjechali z całego Dolnego Śląska oraz z innych stron Polski - Warszawy, Poznania - wymieniał Wiesław Kucab, prezes Karkonoskiego Stowarzyszenia Cyklistów. Trasa jest płaska, runda ma 1900 metrów, wracamy po 5 latach przerwy - dodał organizator, będący sędzią głównym zawodów.

W kategorii młodzik (17,1 km) zwyciężył Karol Woźniak z Górniak Wałbrzych, a tuż na nim uplasowali się bracia z Jelcza-Laskowic Jakub i Maciej Stelczykowie. Wśród juniorów młodszych (22,8 km) najlepszy był Daniel Poniatowski (Nowa Ruda), a kolejne miejsca zajęli Wojciech Stępień (Polkowice) i Adam Sazanowicz (Górnik Wałbrzych). W kategorii junior (28,5 km) trzy pierwsze miejsca zajęli kolarze z Tarnowa Podgórnego, byli to kolejno: Michał Maciejewski, Norbert Śmieszek i Marcel Musielak.

Kategorię młodziczek (17,1 km) wygrała Joanna Mendera (Świdnica), a drugie i trzecie miejsce wywalczyły wałbrzyszanki: Adrianna Rasińska i Julia Kowalska. Wśród juniorek młodszych (17,1 km) najlepsza była Wiktoria Kierat (MKS Polkowice), druga na mecie zameldowała się Paulina Pastuszek (Jaworzyna Śląska), a trzecia Małgorzata Dąbrowska. Ponadto prowadzono klasyfikację wiekową, w tym dzieci.

XIX Ogólnopolskie Kryterium Uliczne o Puchar Karkonoszy odbyło się z okazji Wiosny Cieplickiej.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

W Filharmonii dla Niepodległej

Mają w nosie pieszych

Studium na początek

Trwa remont Krakowskiej

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

O rozpadających się górach

Sentymentalny powrót Watry

Wypadek przy baniakach  

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
1010
Tak
65%
Nie
28%
Nie wiem
7%