MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Znamy zwycięzców Kryterium Ulicznego

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 1 maja 2016, 15:15
Aktualizacja: 15:19
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Tomek Raczyński
Po 5 latach przerwy na mapę kolarską wrócił wyścig pn. Kryterium Uliczne, rozgrywany w Cieplicach. Na trasę dla sprinterów ze startem i metą na ul. Cervi zjechało się blisko 200 zawodników. Zabrakło elity, która w tym czasie miała inne zawody.

W zawodach wzięło udział około 200 zawodników, przyjechali z całego Dolnego Śląska oraz z innych stron Polski - Warszawy, Poznania - wymieniał Wiesław Kucab, prezes Karkonoskiego Stowarzyszenia Cyklistów. Trasa jest płaska, runda ma 1900 metrów, wracamy po 5 latach przerwy - dodał organizator, będący sędzią głównym zawodów.

W kategorii młodzik (17,1 km) zwyciężył Karol Woźniak z Górniak Wałbrzych, a tuż na nim uplasowali się bracia z Jelcza-Laskowic Jakub i Maciej Stelczykowie. Wśród juniorów młodszych (22,8 km) najlepszy był Daniel Poniatowski (Nowa Ruda), a kolejne miejsca zajęli Wojciech Stępień (Polkowice) i Adam Sazanowicz (Górnik Wałbrzych). W kategorii junior (28,5 km) trzy pierwsze miejsca zajęli kolarze z Tarnowa Podgórnego, byli to kolejno: Michał Maciejewski, Norbert Śmieszek i Marcel Musielak.

Kategorię młodziczek (17,1 km) wygrała Joanna Mendera (Świdnica), a drugie i trzecie miejsce wywalczyły wałbrzyszanki: Adrianna Rasińska i Julia Kowalska. Wśród juniorek młodszych (17,1 km) najlepsza była Wiktoria Kierat (MKS Polkowice), druga na mecie zameldowała się Paulina Pastuszek (Jaworzyna Śląska), a trzecia Małgorzata Dąbrowska. Ponadto prowadzono klasyfikację wiekową, w tym dzieci.

XIX Ogólnopolskie Kryterium Uliczne o Puchar Karkonoszy odbyło się z okazji Wiosny Cieplickiej.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zacięty mecz dla Zorki

Jeleniogórzanka medalistką MP!

Vouchery od starosty

Przesiecki Bieg Icemana

Prezydent Duda odwiedzi Jelenią Górę

KOD czeka na prezydenta Dudę

Zmiana szefa KSWiK

Połączą MOS i MDK?

Sonda

Rząd przyznaje, że pomimo 500+ dzietność spada. Czy to świadczenie zlikwidować?

Oddanych
głosów
323
Tak
54%
Nie
42%
Nie wiem
5%