MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

Znamy nowych mistrzów Jeleniej Góry

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 3 września 2017, 23:45
Aktualizacja: 23:53
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Tomek Raczyński
W niedzielę (3.09) na stadionie przy ul. Złotniczej odbyły się II Otwarte Mistrzostwa Jeleniej Góry w konkurencjach lekkoatletycznych.

Efektowną konkurencją był m.in. bieg na 3000 m z przeszkodami, w którym zwyciężył Ireneusz Wierzbicki z Sobieszowa. - Kolega mnie namówił na ten bieg, a na co dzień trenuję biegi narciarskie – powiedział na mecie zwycięzca biegu otwierającego zawody. - W zeszłym roku wygrałem, ale tym razem była mocniejsza ekipa i było trudniej, a jeszcze wczoraj biegłem 10 km, więc dzisiaj to miał być taki start treningowy – powiedział Marek Klimowicz z Jeleniej Góry, który preferuje biegi długodystansowe, w tym na dystansie ultra, a w biegu na 3000 m z przeszkodami był trzeci.

Wśród oferowanych konkurencji był też rzut oszczepem, do którego zgłosiły się tylko dwie panie, ale jak podkreślają – najważniejsza jest dobra zabawa. - To bardzo dobre zawody, tylko jest za mało młodzieży. Byłam kilka razy na treningu, pan Grzegorz nauczył mnie rzucać oszczepem – powiedziała Zuzanna Turwanicka, która imponuje zapałem do sportu, a na co dzień znana jest w środowisku pszczelarzy.

W zawodach rozegranych na stadionie przy ul. Złotniczej wzięło udział ok. 80 osób i były to drugie Mistrzostwa Jeleniej Góry organizowane przez spółkę Termy Cieplickie. Szczegółowe wyniki na stronie: docs.google.com/spreadsheets/d/1AQN0DLdgo-NPFLW05MXtswgvxlrN__7K0sozU7CZCQI/edit#gid=0

Ogłoszenia

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Kolejny sukces, Kasia Tkacz mistrzynią Mazowsza!

Wraki wróciły po przerwie

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 5-09-2017 22:14
mały błąd w nazwie skok w" z wyż" w wynikach na linku

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czytelniczka: drogo i brudno

Stalowe rumaki w Karpaczu

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Tenisowe zmagania przy Sudeckiej

Kolarski weekend w Karkonoszach

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
129
Tak
40%
Nie
52%
Nie wiem
8%