MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 23 września
im. Bogusława, Linusa

Znamy drugiego finalistę Ligi Rocka

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 11 listopada 2016, 8:37
Aktualizacja: Sobota, 12 listopada 2016, 8:21
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Tomasz Raczyński
Za nami drugi koncert eliminacyjny Jeleniogórskiej Ligi Rocka. Tym razem o nagrodę w wysokości tysiąca złotych oraz przepustkę do wielkiego finału walczyło pięć zespołów, a poziom konkursu odkąd pojawiły się nagrody – wyraźnie idzie w górę!

Organizatorzy chcieliby wrócić do lat świetności Ligi Rocka proponując wiele nowości, które mają zmotywować coraz lepsze kapele do przyjazdu do Jeleniej Góry oraz przyciągnąć publiczność – wczoraj (10.11) jeden z fanów wygrał podwójne zaproszenie na koncert grupy Korn w Warszawie i podobne atrakcje mają stać się normą.

- Chcemy zrobić Ligę Rocka w taki sposób, jak Krokus Jazz Festiwal w świecie jazzu – zapowiada Krzysztof Wojtas. - Uważam, że pod względem nagród na tę chwilę to jeden z najważniejszych konkursów dla młodych zespołów w Polsce – dodał organizator.

Wieści szybko się roznoszą i zgłoszeń do ligi jest bardzo dużo, tym samym jest w czym wybierać, co przekłada się na poziom imprezy. Tym razem o przepustkę do wielkiego finału ubiegali się: John Revolta, Vigil, Mad Horse, Wölfrider oraz Radcurie.

- Wszystkie zespoły wygrały, bo to, że jest Liga Rocka to fantastyczna sprawa. Przy tym muzycznym „syfie”, który w naszym kraju zaczyna wygrywać z rock&rollem tego typu imprezy są fantastyczne – powiedział Marek Dańczak, dyrektor Centrum Kultury w Kamiennej Górze.

- Wygrał zespół, który dokonał czegoś niemożliwego - przeniósł nas, a właściwie muzykę branżową z lat 90. w drugie dziesięciolecie XXI wieku w sposób absolutnie precyzyjny – ogłosił nowy juror Marek Dańczak, przedstawiając kapelę John Revolta – zwycięzców drugiego koncertu eliminacyjnego.

Jak smakuje zwycięstwo w Lidze Rocka? - Doskonale. Mamy poczucie, że czas spędzony na salkach prób, doskonaleniu naszych partii, wymyślaniu wspólnych patentów w niby prostej muzyce, dało efekt. Zostało to zauważone, docenione, fajna sprawa – wyznał Rafał Przewłocki, basista Johna Revolty. Zespół istnieje od 2012 roku, a Rafał Przewłocki wraz z Bartłomiejem Dolewskim mają już miłe wspomnienia z poprzednich edycji Ligi, bowiem z kapelą Wölfrider grali niegdyś w finale.

Kolejny koncert eliminacyjny 24 lutego 2017 r.

Ogłoszenia

Czytaj również

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Dwie dziewczyny pobiły i okradły 15–latkę  

Wyczekiwana premiera

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Cyanide 11-11-2016 18:05
nie wiem kto był w jury ale lepiej zmieńcie ich... John Revolta? Zdecydowanie lepiej wypadli Mad Horse/Wolfrider i Radcurie to zdecydowanie najmocniejsze typy, JR jeden ze słabszych
~jacek m. 11-11-2016 18:16
Być może ... 200 osób 200 typów , mi podobał się wolfrider ale rzeczywiście john revolta był najlepszy ,moim zdaniem.
rymcycymcy 11-11-2016 18:18
Widząc rozwichrzone fryzury muzyków wnioskuję, iż muzyczka była skoczna i... nie cicha ;)
~Nick 12-11-2016 0:03
Na pewno nie dla takich starych dziadów jak rymcycymcy ;) Pozdrawiam!
rymcycymcy 12-11-2016 23:23
| ~Nick | ...Twoja ocena mojego wieku ...nazbyt powierzchowna i nieścisła ...dodam, że Twoja dziewczyna nie podziela zdania, że młody, szybki i wściekły to ...szczyt jej marzeń ! ;)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Radni Koalicji Obywatelskiej zdecydowali – chcą połączyć muzea

Rodzinna wystawa

Ponad 716 tys. zł na wymianę źródeł ciepła

Zagra "Bądź Ciszą"

Festiwal Silesia Sonans wystartował

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
816
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%