MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Znalazł kartę i nią płacił – stanie przed sądem

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 21 sierpnia 2019, 10:08
Aktualizacja: Czwartek, 22 sierpnia 2019, 6:39
Autor: 112
Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 18–latka bez stałego miejsca zamieszkania podejrzanego o to, że płacił znalezioną kartą za zakupy na stacjach paliw i w internecie.

Mężczyzna w okresie od 10 do 12 sierpnia br. posłużył się 9 razy znalezioną kartą płatniczą. 18-latek oprócz karty, przywłaszczył sobie etui z pieniędzmi i dokumentami. Oświadczył, że rzeczy te znalazł pod jedną z jeleniogórskich dyskotek.

Policjanci apelują o pilnowanie swojego mienia. W przypadku podejrzenia kradzieży karty bądź posłużenia sią nią przez osoby nieuprawnione należy zgłosić się do najbliższej jednostki policji i złożyć zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
8%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
17%
Złości
9
75%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Uratowali człowieka

Uszkodzony dach na Transportowej

Ulatniał się gaz na Sygietyńskiego

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~iras 21-08-2019 12:32
Zgłosić do banku na całodobową linię! Numer w każdym bankomacie. Policja nic nie zrobi nie można na nich liczyć.
~Gość 22-08-2019 6:09
Znalezione nie kradzione
~Niestety 2-09-2019 20:28
do: ~Gość (6:09)
I tu się mylisz. Kodeks Cywilny jasno określa, kiedy rzecz znalezioną można zatrzymać. To między innymi pieniądze do 50 zł, a kwoty powyżej trzeba odnieść na policję. Wiadomo, że do tego się nikt nie stosuje, bo trudno odnaleźć właściciela banknotu, dlatego mało kto angażuje w to policję. Jeśli jednak odnajdziesz plik banknotów np. w saszetce, powinieneś oddać je policji, której zadaniem jest odnalezienie właściciela. Dziś trzeba uważać nawet wtedy, gdy podniesiemy portfel, saszetkę, torebkę... w miejscu publicznym, w sklepie i oddalimy się z zamiarem odnalezienia właściciela na własną rękę. Taki czyn nagrany kamerą monitoringu może zostać uznany za kradzież. W jednym z miast szukano takiej "złodziejki" i opublikowano zdjęcia z monitoringu na Facebooku. W sklepie, galerii należy udać się do obsługi, oddać i poprosić o zakomunikowanie przez mikrofon, że odnaleziono konkretny przedmiot.
~Niestety 2-09-2019 20:06
Przede wszystkim zadzwonić na infolinię banku. Zastrzec kartę bankową i koniecznie dowód osobisty, co także można załatwić na infolinii banku. Sprawę można zgłosić na policję, ale znając życie i tak sprawę umorzą. Ważna informacja, to ta, że niebawem, osoba która ukradła, znalazła czyjąś kartę, zapłaci "tylko" kilka razy, bo potem konieczne będzie podanie PINu i jest to nareszcie krok we właściwym kierunku.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Robert Biedroń w Jeleniej Górze

Veto kuratora ws. szkoły

KOD czeka na prezydenta Dudę

Zatrzymana za kradzież wyposażenia siłowni

Turniej e–sportowy w Piechowicach

Sonda

Rząd przyznaje, że pomimo 500+ dzietność spada. Czy to świadczenie zlikwidować?

Oddanych
głosów
32
Tak
56%
Nie
41%
Nie wiem
3%