MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Znakomite wejście w sezon Łukasza Cimosza!

Wiadomości: Głubczyce
Wtorek, 5 września 2017, 23:53
Aktualizacja: 23:55
Autor: MDvR
Fot. użyczone
Bardzo szczęśliwie rozpoczął się sezon 2017/2018 dla jeleniogórskiego badmintona. Czołowy zawodnik jeleniogórskiego KS Chojnik, reprezentant Polski w kategorii U–17 i od września uczeń ZSOiMS w Szklarskiej Porębie – Łukasza Cimosz wywalczył trzy medale podczas rozgrywanych w dniach 1–3 września zawodów Polish Open U–17. Tym razem międzynarodowa obsada turnieju walczyła o tytuły w Głubczycach.

Łukasz reprezentował jeleniogórski Chojnik w trzech grach - tj. w grze pojedynczej, mieszanej w parze z Karoliną Szubert oraz w grze podwójnej z Patrykiem Kordkiem (Aktywna Piątka Przemyśl). Łupem Łukasza padły krążki - każdy innego koloru! Najcenniejszy złoty medal wywalczył w grze mieszanej w parze z Karoliną. Para Łukasz Cimosz / Karolina Szubert w ten sposób kontynuuje złotą passę z poprzedniego sezonu, który zakończyli złotym medalem podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Finałowy mecz w grze mieszanej był czwartym, jaki rozegrał Łukasz w niedzielę, a czekał go jeszcze mecz finałowy z austriackim zawodnikiem Nicolasem Rudolfem. Rozstawiony z numerer 1 Austriak okazał się lepszy i pokonał Łukasza 2:0 i tym samym jeleniogórski badmintonista zakończył zawody na drugim stopniu podium, zdobywając srebrny medal.

Dopełnieniem zdobyczy medalowej był brązowy medal w grze podwójnej z Patrykiem Kordkiem.

- To był wspaniały turniej Łukasza, który przez trzy dni rozegrał łącznie dwanaście pojedynków, co jest ogromnym obciążeniem. Za Łukaszem ciężki okres przygotowawczy. Tak naprawdę to miał tylko dwa tygodnie przerwy podczas wakacji. Potem mieliśmy przygotowania na miejscu, następnie aż trzy obozy - dwa z kadrą narodową i jeden z klubem. Cieszę się ogromnie z sukcesu w Głubczycach. Mam nadzieje, że w kolejnych zawodach międzynarodowych Łukasz również potwierdzi swoją wysoką dyspozycję - skomentował Adam Słomka, trener jeleniogórskiego badmintonisty.

Ogłoszenia

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Strażacy–nurkowie na basenie przy Sudeckiej

Wczoraj kino plenerowe, a dzisiaj Jacek Ziobro

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Ala 7-09-2017 10:48
Wielkie gratulacje MISTRZUNIU❤
~Ala 7-09-2017 10:49
Wielkie gratulacje MISTRZUNIU😍

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Plany wysadzenia mostu (jednak) są realne?

Tenisiści walczą o puchar

Janowickie siatkarki awansowały na MP!

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Drastyczne billboardy

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1339
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
54%
Nie wiem
5%