MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Znają prawa dziecka jak nikt inny

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 6 grudnia 2012, 11:37
Aktualizacja: 11:48
Autor: Angela
15 szkół z Jeleniej Góry wzięło udział w konkursie dotyczącym znajomości Konwencji Praw Dziecka. We wtorek (11 grudnia) o godz. 11.00 w siedzibie Młodzieżowego Domu Kultury w Jeleniej Górze przy ul. M. Skłodowskiej–Curie odbędzie się finał konkursu. Dla laureatów przewidziano cenne nagrody, ufundowane przez Rzecznika Praw Dziecka, Miasto Jelenia Góra oraz dyrekcję Młodzieżowego Domu Kultury.

Konkurs dla klas V szkół podstawowych i II klas gimnazjum był jednym z elementów programu „Konwencja Praw Dziecka”. We wrześniu br. zorganizowano w szkołach spotkania w formie warsztatów dotyczących praktycznych aspektów korzystania z praw określonych w „Konwencji Praw Dziecka”. Każdy uczestnik warsztatów otrzymał materiały przekazane przez Marka Michalaka Rzecznika Praw Dziecka, a szkoły – plakaty, książki i inne materiały dotyczące praw dziecka, które wykorzystano na tablicach informacyjnych. Przez cały czas trwania programu w siedzibie Terenowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka trwały dyżury członków komitetu.

Finał konkursu będzie przebiegał w dwóch etapach, a przerwę między częścią pisemną i finałem ustnym „zagospodarują” członkowie TKOPD i goście uczestniczący w imprezie, którzy będą odpowiadać na pytania uczestników.

Ogłoszenia

Czytaj również

Plany wysadzenia mostu (jednak) są realne?

Nawałnica nad Lubaniem

Szpital w Bolesławcu wznawia działalność

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~ 6-12-2012 15:47
a kiedy będzie konkurs ze znajomości OBOWIĄZKÓW dziecka ???? albo PRAW RODZICA / NAUCZYCIELA ???? bo jak na razie widzę że kapitalistyczna propaganda (którą pamiętam z lat 90) że wszystko się należy ma się dobrze a później wyrastają życiowe niedołęgi z postawą "że wszystko się należy" a "wielce roztropni mędrcy z zachodu" mówią że to wina komuny
~urszula 6-12-2012 15:47
Ta akcja edukacyjna dzieci i młodzieży to wielka zasługa Pana Józefa Pawłowskiego-Przewodzniczącego Terenowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka, któremu los dzieci jest bardzo, bardzo bliski. Udało mu się nawet zaprosić samego Rzecznika Praw Dziecka na finał konkursu.
~Ryś z Klanu 6-12-2012 18:55
Mam podobne zdanie jak przedmówca,mówi się tylko o prawach dziecka zapominając o ich obowiązkach.Oczywiście należy walczyć z przemocą wobec dzieci,z patologią ale pas na tyłek,linijką po łapach jeszcze nikomu nie zaszkodziły.Niestety mamy skłonności do popadania ze skrajności w skrajność.
~urszula 6-12-2012 20:27
uczestniczyłam w tych spotkaniach z młodzieżą w szkołach i zapewniam, że właśnie prowadzone były pod tym kątem, że nabywając praw ma ma się równocześnie tyle samo obowiązków właśnie wobec min. rodziców jak i nauczycieli
~ 6-12-2012 22:47
wykańcza się
~lulu 6-12-2012 23:30
a kiedy otrzymają propozycję pracy , po dwóch tygodniach do podpisu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
~Józef Pawłow 8-12-2012 9:26
Prawa wynikające z Konwencji Praw Dziecka przysługują osobie nieletniej bez względu na wszystko, nawet wtedy jeśli dziecko nie wywiązuje się lub nienależycie realizuje swoje obowiązki, które poza wszelką dyskusja, posiada. W czasie przedmiotowych spotkań - warsztatów, bardzo mocno podkreślałem trzy sprawy: prawa danego dziecka kończą się tam gdzie mogą naruszać prawa innego dziecka; prawa dziecka-ucznia kończą się tam gdzie mogą naruszać prawa nauczyciela; dziecko posiada prawa, ale nie jest bezkarne za niewłaściwe zachowanie - zgodnie z zasadami określonymi w Konwencji ponosi odpowiedzialność, w tym i karną.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nieczynne place zabaw

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Wybory uzupełniające w Kowarach

Wczoraj kino plenerowe, a dzisiaj Jacek Ziobro

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1332
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
54%
Nie wiem
5%