MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 3 sierpnia
im. Lidii, Nikodema

Zmuszali nieletnie do prostytucji. W restauracji na Zabobrzu

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 23 listopada 2011, 9:38
Aktualizacja: Czwartek, 24 listopada 2011, 7:59
Autor: Petr
W jednej z popularnych restauracji na osiedlu Zabobrze w Jeleniej Górze przez ponad dwa miesiące działał nielegalny dom publiczny, w którym dwie nastolatki – uciekinierki z domu dziecka w woj. lubuskim były zmuszane do prostytucji.

Nastolatki w wieku 15 i 16 lat uciekły z jednego z domów dziecka w woj. lubuskim. W lokalu w Jeleniej Górze początkowo pracowały „na zmywaku”, szybko jednak – jak twierdzą, kazano im świadczyć usługi seksualne na poddaszu restauracji, w której przez ponad dwa miesiące działała nielegalna agencja towarzyska. Jedna z dziewczyn twierdzi, że została zgwałcona. 56-letni mężczyzna i jego o 25 lat młodsza partnerka – właściciele lokalu zostali aresztowani pod zarzutem ułatwiania prostytucji i czerpania z uprawiania nierządu przez inną osobę korzyści majątkowych.

Aresztowani „wycenili” dziewczyny na 300 zł. Sprawa nielegalnej agencji towarzyskiej wyszła na jaw po jednej z głośnych libacji w lokalu; po zgłoszeniu zakłócenia ciszy nocnej na policję. Obecnie postępowaniem wyjaśniającym zajęła się Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze – poinformowało wczoraj TVN24.

Prostytucja w Polsce jako taka nie jest karalna. Odpowiedzialności karnej podlega natomiast ułatwianie prostytucji innej osobie i czerpanie z tego korzyści majątkowej – za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Jeszcze surowiej karane jest zmuszanie do prostytucji – grozi za to do 10 lat więzienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Trwa handel biletami

Chcesz wymienić piec? To informacja dla Ciebie!  

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Zawyją syreny

Nie ma rady na wandali?

Porównaj ceny z Jelonką.com

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

W Podgórzynie chcą dopłat (aktualizacja)

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
528
Tak
18%
Nie
77%
Nie wiem
5%