MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Zmiany w „Studium” koniecznością

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 31 stycznia 2011, 9:46
Aktualizacja: 9:47
Autor: RED
Podczas wzmiankowanego przez nas w ubiegłym tygodniu spotkania prezydenta Jeleniej Góry z architektami poruszono problemy związane ze „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta Jelenia Góra”.

Przystąpienie do nowelizacji „Studium” staje się sprawą coraz ważniejszą, jeśli miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego mają płynnie wpisywać się w potrzeby przyszłości. Status tego dokumentu zmienił się mocno w trakcie ostatnich lat, ale też zmieniły się bardzo realia miasta.

Kiedy w Jeleniej Górze uchwalało „Studium” – był to pomocniczy dokument o charakterze perspektywicznej. Dziś przygotowując plany miejscowe zagospodarowania przestrzennego trzeba odwoływać się do zapisów „Studium”.

W jeleniogórskim dokumencie, powstałym w pierwszych miesiącach XXI stulecia, trzeba dokonać kilku istotnych zmian. Wówczas istniały jeszcze jednostki wojskowe. Polskie Koleje Państwowe zajmowały znacznie więcej obszaru miasta, niż aktualnie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Ogólnopolski Rajd Granica 2019 trwa w najlepsze!

Lista Lewicy do Sejmu

Prezes sądu okręgowego grozi procesami

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~jeż 31-01-2011 10:44
W konsultacjach bardziej niż wskazany jest udział ekonomistów !!
~ninja 31-01-2011 13:26
do jeż -> taaa ekonomistów... może takich jak były przezydent? Który wydawał idiotyczne decyzje dotyczące planów... Lepiej niech tacy ekonomiści wracają spowrotem skąd przyszli... albo lepiej od razu na emeryturę bo jeszcze młodzież akademicka nasiąknie takim podejściem... ;)
~jeż re 31-01-2011 18:33
To nie argument, tym bardziej że prezydenci byli i obecni stawiali polity -kę przed racjami ekonomicznymi .Także mój oponent uprawia politykę bez argumentów merytorycznych.Poza tym ..te błędy..
~ 31-01-2011 19:50
DOLNOŚLĄZAK. W konsultacjach konieczny jest udział nie tylko ekonomistów. Kotlina Jeleniogórska to szczególna europejska perełka. Zatem tworzenie planów przestrzennego zagospodarowania, winno być poprzedzone szeroką konsultacją. Pożądanym byłoby opracowanie strategii rozwoju poszczególnych dzielnic. Takie zadania stoją przed samorządowcami i nowo wybranymi radami miast i gmin. Wzór dla jednej z gmin, opracował 1998 r. prof. Borys wraz z zespołem. Dziś to opracowanie wymaga aktualizacji i modyfikacji. Wg mnie jest to kierunek w którym zmierzać należy. Na jeleniogórskiej AE jest wielu utalentowanych, którzy mogą kontynuować myśl prof. Borysa oraz wyręczyć niektórych z przypadku samorządowców w ich twórczym wysiłku.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Problemy z wodą pod Szrenicą

Stop rakowi skóry

Ostrożnie podczas wędrówki na Okraj

Kiermasz książek w wiejskiej świetlicy

Pożar auta przy rondzie  

Sonda

Czy majątki żon i dzieci polityków również powinny być jawne?

Oddanych
głosów
414
Tak
80%
Nie
16%
Nie mam zdania
4%