MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 16 lipca
im. Marii, Mariki

Zmiany w straży miejskiej przesunięte w czasie

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 5 maja 2016, 13:09
Aktualizacja: 13:12
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Fot. Użyczone
Jak zapowiadał zastępca prezydenta Jeleniej Góry Jerzy Łużniak, od 1 kwietnia br. jeleniogórska straż miejska miała być wydziałem urzędu miasta, ale przesunięto to do lipca. Dlaczego?

- Obecnie praca strażników miejskich jest analizowana i oceniana, a ponadto czekamy na opinie wydziału prawnego i komendy policji w sprawie propozycji przekształcenia tej jednostki budżetowej – mówi Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

Wiceszef miasta zapewnia też, że przez najbliższe dwa miesiące nic się w straży miejskiej nie zmieni. A to ważne w kontekście planowanych przyszłych zwolnień. Głównym założeniem zmian są bowiem oszczędności.

- Nie będzie masowych zwolnień, ale planujemy pewną redukcję zatrudnienia – mówił nam w lutym wiceprezydent Jerzy Łużniak. – Po przeorganizowaniu straży miejskiej w wydział, cała administracja będzie w urzędzie miasta, co przyniesie spore oszczędności. Część pracowników administracyjnych zostanie przesuniętych do innych zadań, np. na monitoring, ale nie wszyscy – dodał wówczas Jerzy Łużniak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Bestie A. Cieślińskiej w Muzeum Przyrodniczym

Będą widoki ze Zbójeckich Skał

Zamknięty szlak przy Zakręcie Śmierci

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~stefanek 5-05-2016 14:22
Zdjęcia dobrane pozytywnie. Mi tam oni nie przeszkadzają choć jest za mało patroli.
~woodoo 5-05-2016 14:28
Szkoda pieniędzy na nich lepiej przeznaczyć te środki na Policję ...
~poGROMCA 5-05-2016 15:58
nieroby będą tresowane przez urzędasów POlitycznych skandal jednostki polikwidowali i nie przejmowali się ludzmi nierób nieroba wspiera widać kolesie strażnicy przymkną oko na to i tamto podwiozą do domku zapracowanych włodarzy i będzie git nieudacznicy
~do ~poGROMCA 5-05-2016 17:49
A ty to po likwidacji jednostki? Tam to niektórzy sobą poziom reprezentowali? Same roby tam robiły. Dobrze im wychodziło przerabianie całych wagonów chleba na nawóz:)
~ 5-05-2016 18:00
tyle lat ich utrzymujemy a tu tylko 2 zdjecia z akcji- no to mamy dowod ze nic nie robia - wypad
~ 5-05-2016 20:16
powinni zaglądać w nawet najgłebsze podwórka i mieć obowiązek na miejscu odstrzeliwać żulerstwo
~kibic 5-05-2016 21:06
Nie robię takich rzeczy,do których SM mogłaby się przyczepić.Dlatego mi ona nie przeszkadza.Jestem za tym,aby funkcjonowała w naszym mieście,bo jest naprawdę potrzebna.
~Blądimać 5-05-2016 23:10
Wytłumaczenie proste - zmian nie będzie bo miały nastąpić do 1 kwietnia, więc wszystko jasne ;)
~ 6-05-2016 6:23
zlikwidować w całości to będzie oszczędność są miasta w naszej okolicy co to uczyniły proponuje zrobić sondę albo referendum miałem z nimi do czynienia kilka razy to oni spychają wszystko no policję bo mówią że to nie do nich albo że nie są od tego
~kij 6-05-2016 6:55
Ni jestem pewien cz likwidacja Straży Miejskiej jest dobrym ruchem. SM niby będzie, a jakby jej nie było.
~ojojojo 6-05-2016 9:36
przegrało miasto z komendantem więc kombinuje jak się go pozbyć tak by znowu nie wygrał w sądzie :-) zlikwidują etat komendanta bo pracownicy podlegać będą pod któregoś z zastępców prezydenta....
~Obserwer 6-05-2016 20:33
Sami strażnicy to arogancja i chęć zrobienia łatwego grosza doprowadziła do takiego wyniku . Dziś dawaj funkcjonariusze w Nisanie którzy nic nie robili tylko radar a wyglądają jak anty terroryści lub psy pościgowe na dodatek nigdy nie grzeszyli ogładą i kultura która powinni mieć. to pierwsi do pracy ze znakiem stop przed szkoła tam nie trzeba być elokwentnym i miłym. Oraz wielu innych z Komendantem też mało eleganckim na bruk . resztę zostawić niech pilnują porządku w mieście .Jest wiele do zrobienia.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Śmieci przy ścieżce na Perłę Zachodu

JBO: Ogrodzenie boiska w Parku Norweskim

Czyżby Andrzej Duda?

Drzymały i Flisaków gotowe – od kiedy MZK?

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
818
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
14%