MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Zmiany w oświacie. Czas na zmiany regulaminów MZK?

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 28 września 2017, 7:13
Aktualizacja: 17:45
Autor: Joanna
– W autobusach MZK i na wiatach przystankowych w Jeleniej Górze ciągle wiszą regulaminy ze sformułowaniami: gimnazjum, szkoły ponadgimnazjalne, itp. – W związku ze zmianami w szkolnictwie trzeba chyba te regulaminy dostosować do rzeczywistości – pisze jeden z naszych Czytelników.

Uprawnionymi do korzystania z przejazdów ulgowych z ulgą lokalną są między innymi: „dzieci i młodzież w okresie od rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej do ukończenia szkoły ponadgimnazjalnej, nie dłużej jednak niż do ukończenia 24 roku życia na podstawie ważnej legitymacji szkolnej (dzieci i młodzież ucząca się lub studiująca za granicą - na podstawie legitymacji uprawniającej do przejazdów ulgowych wystawionej w formie biletu elektronicznego przez MZK sp. z o.o. w Jeleniej Górze” - Taka informacja widnieje w jednym z punktów regulaminu – cennika przewozu osób i bagażu w MZK w Jeleniej Górze.

Czy w związku ze zmianą w oświacie, która likwiduje gimnazja, nie nadszedł już czas na poprawki w regulaminach? Proces wygaszania gimnazjów dopiero się rozpoczął. W związku z nową ustawą o szkolnictwie w roku 2017/2018 pierwszych klas gimnazjalnych już nie ma. Ale pozostają jeszcze klasy drugie i trzecie. Młodzież, która rozpoczęła w nich naukę zakończy ją tym samym systemem.

– Póki co, regulaminy nie będą zmieniane bo gimnazja nie przestały istnieć. Nie ma tylko naboru do pierwszych klas. Gimnazjaliści będą jeszcze przez dwa lata – wyjaśnił rzecznik MZK Zbigniew Rzońca.

- Skoro gimnazja nie zostały jeszcze zlikwidowane - dopiero rozpoczął się proces wygaszania, a młodzież gimnazjalna jeszcze przez dwa lata będzie podróżować komunikacją miejską do szkół, zmiana regulaminów z pewnością może poczekać – dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Jest pomnik przyrody

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~ford 28-09-2017 9:40
MZK jelenia Góra jest jak zwykle za murzynami nigdy nie wyjdzie do przodu dopóki będzie na stołkach stara biurokracja.Kiedy nareszcie zrobią porządek z tymi stołkami.
~zaboberek 28-09-2017 10:07
W/g mnie,tym razem rzecznik MZK,ma rację.
~mieszk 28-09-2017 10:12
a to jakiś nadgorliwy podróżnik musi się czepiać jak by od tego punktu w regulaminie miały stanąć autobusy na długi czas. facet idź na spacer puki jeszcze jest ładna pogoda.
~simka 28-09-2017 14:39
Czy MPGK i MZK to jedna i ta sama spółka? Czy w naszym mieście tak trudno znaleźć kompetentnego rzecznika, skoro jedna osoba (Zbigniew Rzońca) zatrudniona jest na tym stanowisku w obu wspomnianych wyżej firmach? Jest to co najmniej zastanawiające.
~HJj 28-09-2017 16:45
Zdaje się że ten sam "rzecznik" jest też w Wodniku
~do mieszk 28-09-2017 17:00
"puki"co naucz się ortografii jak się "pchasz na afisz". Autobusy pewnie nie staną,ale są wizytówka miasta i powinno w nich "wszystko grać"

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Drzymały i Flisaków niemal gotowe

Promesy dla strażaków  

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Tak nie wolno parkować!

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
204
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
14%