MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 1 października
im. Danuty, Igora, Remigiusza

Zmiany w lokalówce i niwelowanie zaszłości

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 31 sierpnia 2011, 8:53
Aktualizacja: 8:53
Autor: RED
Połączenie dwóch Zakładów Gospodarki Lokalowej w jeden organizm Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej pozwoliło na eliminację zjawisk, które były nader kłopotliwe dla zarządzania wieloma nieruchomościami.

– Jednym z najbardziej wyrazistych przykładów uwarunkowań utrudniających bieżącą pracę – powiedział Hubert Papaj, zastępca prezydenta Jeleniej Góry – była granica podziału obszaru miasta pomiędzy owe ZGL-e. Przebiegała ona niekiedy po osi ulic, dzieląc między obie jednostki numery parzyste i nieparzyste tych samych ulic.

W niektórych przypadkach, jak to miało miejsce przy ul. Wojska Polskiego, granica przebiegała w podwórku, oddając jednemu ZGL-owi uprawnienia zarządzania domem mieszkalnym, a drugiemu obowiązek zajmowania się omurowanym miejscem, gdzie zlokalizowano kubły na odpadki mieszkańców tego domu.

Proces niwelowania takich zaszłości będzie jeszcze trochę trwał, bo dotyczy także spraw rozliczeń opłat za pobór wody i odprowadzania ścieków, czy doprowadzenie ciepłej wody, niemniej umiejscowienie wszelkich działań z tym związanych w jednej firmie pozwoli na przyspieszenie porządkowania zaległych spraw – czytamy w komunikacie jeleniogórskiego magistratu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Ćwierć wieku Teatru Maska

Senator zachęca do głosowania na maszty

Powstanie plac zabaw

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~ 31-08-2011 9:02
Nie potrafili zarzadzac i nie bedą nadal. Nieodpowiednie osoby na nieodpowiednim stanowisku to jest główny problem spółdzielni!!! Nie są w stanie odpowiedziec na najprostrze pytania, a do tego bałagan i niekompetencja!! KOSZMAR
~halo 31-08-2011 9:09
To nie spóldzielnia człowieku nie myl pojęć. Ale , że nie potrafia i nie beda umieli zarzadzac to norma. ale norma po to , żeby jak nadłużej przesunąć w czasie zwolnienia, wypowiedzenia itd, to wie kazdy, bo wie tez każdy kto tam pracuje......
~galla 31-08-2011 10:11
nie rozumiem -niwelowanie zaszlosci- przeciez teraz wszyskie budynki i podworka sa pod zarzadem jednego ZGKIM , ktory to polaczyl w jednosc ZGL Poludnie i Polnoc, wiec o co chodzi , samo przez sie rozumie sie ze jest juz jednosci na te jednosc spada calosc
~ 31-08-2011 10:32
To może podać nazwiska pomysłodawców i wykonawców uchwały rozdziału ZGL na dwa twory. Ten inteligent zapewne jeszcze siedzi w radzie miasta, bo to wygląda w co niektórych wypadkach na dożywotnią funkcję i dziedziczoną.
~wyborca1 31-08-2011 13:08
Czy są gdzies granice hipokryzji ???? Przecież zostali ci sami ludzie ...... Raz połączone raz rozdzielone - i piszą to ponoć poważni ludzie! Szkoda słów.
~KojaII 31-08-2011 15:25
Mam tylko nadzieję , że pan Prezydent dotrzyma słowa i rozliczy nowo mianowanego dyr połączonych zakładów!! A może będzie jak zawsze - a jak, to my lokatorzy wiemy i panowie wiedzą, bo nie raz przyjmowali skargi lokatorów.Poczekamy!
~/--/ 31-08-2011 16:17
To może znowu zatrudnią emerytkę na księgową bo była koleżanką pani kierownik a emerytka swoją rodzinkę która o mieszkaniówce nie miała pojęcia i tak to się kręciło, więc jak miało być dobrze.
~oooo 31-08-2011 16:43
galla- w pełni popieram, przecież po połączeniu samo się wyprostowało ........czy to jest jedyne co robią ? prostują proste i nie ma o czym pisać?
~fik 31-08-2011 20:26
już sami nie wiecie czym argumentować to niefortunne połączenie tych zakładów to wymyślacie nielogiczne niwelowanie zaszłości, które się same zniwelowały. A napiszcie w czym i komu przeszkadzało, bo jakoś głośno o tym nie było. Szkoda, że Pan Papaj zaczyna wpadać w wir głupoty Pani Czernow i Pana Zawiły. Trzymaj się Pan od nich z daleka bo stracisz Pan na reputacji, a na razie jeszcze cieszy się Pan umiarkowanie dobrą opinią.
~KrzysiekM 1-09-2011 12:31
Kolejnym krokiem powinno być jak najszybsze uregulowanie zobowiązań z tytułu wpłat na fundusze remontowe wspólnot mieszkaniowych.Te zobowiązania to ponad 25 mln zł.
~x 3-09-2011 16:33
na wczorajszym wystapieniu prezydenta kraju obok stal koscielny dostojnik, po co? czy nie powinien byc u siebie w katedrze, czy nie tam jego miejsce. tak wypasiona persona koscielna zajela polowe obrazu telewizora, klonierzyk mial obwod jego glowy, to pewnie ze skromnego zycia, ale pogorzelcom ksieza prosza co laska od ludzi. to jest ponizej pasa.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Będzie odszczurzanie

70 drzewek na jubileusz

"Leniuchem" do kolei na Kopę

Przebudowa w centrum

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
354
Tak
43%
Nie
47%
Nie wiem
10%