MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

Zmiany na Staromiejskiej i Różyckiego

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 28 października 2017, 8:08
Aktualizacja: Poniedziałek, 30 października 2017, 6:43
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. archiwum
Kolejne zmiany w organizacji ruchu w naszym mieście stają się faktem. Najnowsze dotyczą ulicy Staromiejskiej oraz ruchu samochodów ciężarowych ulicą Różyckiego, gdzie wkrótce zostaną wprowadzone ograniczenia.

Kierowcy jeżdżący najprawdopodobniej "na pamięć" zgłaszają zastrzeżenia co do kolejnej zmiany w organizacji ruchu w naszym mieście. Chodzi o most na ulicy Staromiejskiej, który po naszej interwencji na sygnał otrzymany od mieszkańca pobliskiego budynku, został zabezpieczony z jednej strony, bowiem część chodnika grozi zawaleniem. Most nadaje się do całkowitej przebudowy i gdy pojawią się w budżecie miasta środki na ten cel, zostanie wykonany.

- Trzeba sobie zdawać sprawę, że uliczki w Cieplicach są bardzo wąskie i nawet przed awarią mostu na Staromiejskiej nie było zbyt komfortowo - zaznaczył Norbert Łukaniuk, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów. Skręcając od strony Staromiejskiej w ulicę Marysieńki Sobieskiej niekiedy trzeba było podejmować manewr "na dwa razy", a z uwagi na stan techniczny obiektu nad rzeką Kamienna, zarządca drogi postanowił wprowadzić zakaz przejazdu w stronę Jagiellońskiej.

Tak jak dotychczas wjeżdżamy ze Zjednoczenia Narodowego przez most na Staromiejskiej, natomiast nie możemy przez niego wyjechać. Wyjeżdżając widać, że jest to już droga jednokierunkowa i trzeba trochę złej woli, żeby nie zapamiętać, że wjeżdża się przez most jednokierunkową, a wracając również widać tablicę przypominająca o zmianie organizacji ruchu. Być może za tydzień tych problemów już nie będzie, bo kierowcy przyzwyczają się do nowej organizacji ruchu - stwierdził N. Łukaniuk, który zapewnia, że jest to proste rozwiązanie i można wyjechać z tego rejonu Cieplic przez most na ulicy Ściegiennego.

Jak przyznaje zastępca prezydenta miasta, można mieć zastrzeżenia co do przekazu informacji do społeczeństwa, dlatego zobowiązano dyrektora MZDiM, aby za pośrednictwem mediów informował z wyprzedzeniem o kolejnych zmianach. Taka informacja zawczasu dotyczy mostu nad rzeką Bóbr na ulicy Różyckiego, gdzie w ciągu tygodnia ma być wprowadzony zakaz dla pojazdów powyżej 12 ton. - Chcemy, żeby tak samo jak centrum miasta zostało wyłączone z ruchu pojazdów ciężarowych, tak samo ulica Różyckiego była wyłączona - zapowiada Jerzy Łużniak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Śmieci przy ścieżce na Perłę Zachodu

Bałaganiarz zapłaci

Euroregion zabytkowym rowerem – minęło 20 lat

Komentarze (23) Dodaj komentarz

~nn 28-10-2017 9:03
gdzie ulica staromiejska a Różyckiego
~Most Cieplice 28-10-2017 9:23
Panie Dyrektorze Łukaniuk, w tej sytuacji, proszę jeszcze postawić znak zakaz postoju i zatrzymywania sie dla aut, które parkują pracownicy uzdrowiska bądź mieszkańcy - przed skrętem w prawo na most przy ulicy Ściegiennego. Stają tam byle jak, że ledwo się tam można zmieścić. Dziękujemy !
~lokator z Szymanowskiego 28-10-2017 9:49
Prosimy i błagamy o znak 2.5 T na Różyckiego 12 , 14 Szymanowskiego 7, 5,3,1 i dalej w kierunku garbatego mostu. Droga osiedlowa a wjeżdżają tam małe autobusy oraz duże ciężarówki . Ograniczają widoczność i zajmują za dużo miejsca a jest to droga osiedlowa. Natomiast przy Szymanowskiego 1 od Al. Jana Pawła II samochody parkują na chodniku nie pozostawiając 1.5 m pieszym a i tak nie miną się tam dwa pojazdy jadące w przeciwnych kierunkach. Czy w końcu ktoś przyjedzie i zobaczy ???? Prosimy o wybudowanie parkingu przy obecnym parkingu PROMED. Wjazd byłby od strony Szymanowskiego. Tutaj już wszystko jest zapchane. Nie ma już gdzie parkować.
~123 28-10-2017 10:22
Na przejściu dla pieszych na Różyckiego kolo fryzjera zapada się jezdnia /fachowe łatanie dziury/ poranny huk przejeżdżających dużych aut stawia na nogi ! "Falę " widać gołym okiem ale widać decydenci mają dobre auta i nie odczuwają dziur.
~Obserwer 28-10-2017 10:33
Nowy most wybudować w lokalizacji obecnej kładki dla pieszych na ryneczek i przez ryneczek do skrzyżowania 75 m drogi . Będzie praktycznie i bezpiecznie .
~m,oosst 28-10-2017 10:44
Zamiast garbatego mostku powinien juz dawno powstac normalny most z ruchem kolowym jako alternatywa dla Rozyckiego.
~rumcajs54 28-10-2017 13:16
Piszę po raz kolejny: dlaczego nie ma informacji o tzw. "ślepej drodze", tj. o braku przejazdu przez remontowany most w Cieplicach obok Parku Norweskiego ?
~Kierowca z szymanowskiego 28-10-2017 14:07
Czy zarzadzanie ruchem nie widzi waskiego gardła przy Szymanowskiego 1 od Jana Pawła II ??? Tam nie miną sie samochody . Czy tak cieżko ruszyć du...e i zobaczyć ? Niedowiarki czy co ? Most garbaty dla samochodów po modernizacji jak najbardziej upłynnił by ruch.
~ 28-10-2017 15:07
Ulica Staromiejska nie łączy się z ulicą Zjednoczenia Narodowego w żadnym punkcie. Jeśli już to z ulicą Marysieńki Sobieskiej i Placem Piastowskim, a także z ulicą Jagiellońską. Ze Zjednoczenia Narodowego trzeba jechać najpierw Jagiellonką, aby trafić na Staromiejską
~??? 28-10-2017 15:28
Garbaty mostek jest za wąski dla ruchu samochodowego i powinien pozostać dla pieszych !!! A dla przyszpieszenia ruchu można przerobić dawny most kolejowy na ul.Flisaków z wyjadem na ul.Wiejską. W ten sposób ominie się Różyckiego.
~do rumcajs54 28-10-2017 15:49
jeśli chodzi o most przy Parku Norweskim, to oznaczenia są, jedno chociażby na tablicy przy PMP, droga do term jest na nim przekreślona. trzeba uważniej patrzeć, bo zaraz jeszcze padnie komentarz, skąd przy moście do Parku Norweskiego wzięło się rondo.
~ZZZ 28-10-2017 17:49
Zmiana ruchu, mam na myśli wyłączenie pojazdów ciężarowych na Różyckiego to wspaniały pomysł!!!! Wreszcie dzieci i ludzie starsi będą mogły spokojnie przechodzić przez ulicę, jednak martwi mnie czy aby te kolosy nie zostaną skierowane na Elsnera, koło szpitala i znowu będzie tłok!! Moim zdaniem te ulice nie są dla tych pojazdów i dzięki, że wreszcie ktoś do takiego wniosku doszedł. Ich(ciężarówek) jazda powinna być już od Maciejowej przekierowana na obwodnicę, po to ją wybudowano!!
Ewa Miluta 28-10-2017 18:01
Kierowcy w dalszym ciągu jeżdżą na pamięć. Wczoraj przede mną dwa samochdy wyjechały na most ....
~Juz 28-10-2017 18:13
Za niedlugo kolejny most do naprawy przy Ceglanej.Potezne tiry ,samochody ciezarowe z przyczepami ,ruch jak na Marszalkowskiej.Zero ograniczen.Ceglana oraz Wojewodzka zakorkowane.Kiedy doczekamy ul.jednokierunkowej,Te ulice nie sa przystosowane do takiego ruchu.Szczegolnie Most.....
Małgorzata Kowalewska 28-10-2017 18:27
Znak informujący stoi już jakiś czas, a stojąc na moście dostałam reprymendę od dziadzia że całą drogę zajmuje :D grzecznie poprosiłam by zerknął na znaki to mi środkowy palec pokazał i śmignął po krawężniku :D
Agnieszka Dąbrowska 28-10-2017 19:31
TO jest wlasnie kultura osob starszych 😂
~Cieplik 28-10-2017 18:50
No to ja proszę o obwodnicę Zabobrza,i ulicę łącznikową na Widoku z Podgórzyńską,fajnie by było nie wjeżdżać na Wolności,dobry pomysł?
~ 28-10-2017 18:58
Wymieńcie wreszcie tablice kierunkowe! Nadal kierują ruch tranzytowy do Karpacza zamiast na Grabarów i nową obwodnicę to Roźyckiego i Wojska Polskiego. Jak można dawać zakaz jak tablice kierują do centrum. Przypomnę, że obwodnica istnieje od kilku lat a oznakowanie bez zmian.
~Do rumcajs54 28-10-2017 21:40
Masz też oznaczenia ze droga jest ślepa jak zjezdzasz z ronda tego obok netto . Patrz na znaki.
~ 28-10-2017 23:04
Przydały by się strzałki narysowane na jezdni na Różyckiego: jadąc od Jana Pawła, skręcając na wysokości Komfortu w Różyckiego a na następnie w Karłowicza (w kierunku Telekomunikacji). Na tym skrzyżowaniu (Różyckiego/Karłowicza) skręcając w Karłowicza należy ustawić się przy prawej osi jezdni, a 99% kierowców ustawia się przy lewej, (nawet widziałam jak taksówkarz tak jechał). Jadący od Karłowicza, chcący skręcić w Różyckiego (w stronę Promedu) mają przez to zablokowany pas. W efekcie, robi się tam ruch lewostronny: auta mijają się tam z lewej strony.
~Momentum 29-10-2017 8:09
Wszystko super - wywalić ciezarowki, wywalić samochody a na końcu i rowery bo przecież ich nie słychać na chodniku. Ale jak potem handel i usługi uciekną gdzieś dalej gdzie łatwiejszy dojazd to płacz. Ile w JG na przestrzeni ostatnich 20 lat powstało nowych dobrych dróg o wysokiej przepustowości? Ile zostało zmodernizowanych? 2? 3? Niestety - bez inwestycji problemu się nie rozwiąże i stawianie zakazów to jak wyganianie diabła Szatanem.
~Anty 29-10-2017 10:54
Najlepiej ruch naprawiać poprzez likwidowanie ruchu - to jest myśl. A co z Biedrami, których w Jeleniej ma być tyle co malowanych rond?, Ograniczenia stawiane przedsiębiorcom mogą ich wypędzić. Ale przecież trzeba ruch przygotować do malowania kolejnych rond. O pieszych trzeba myśleć, ale nie poprzez likwidowanie ruchu. Zwykłe światła rozwiązują problem - każdy ma swoje 30 sekund i tyle. Po co te zapędy na likwidację świateł i malowanie tych straszydeł?
~rumcajs54 29-10-2017 14:21
Może i przy Netto coś jest, sprawdzę, tylko że do tego mostu jest ładny kawałek drogi i trudno w tym miejscu ocenić, gdzie będzie "szlaban". A wg mnie znak powinien być tam, gdzie będzie ostatnia szansa na zmianę decyzji co do dalszej jazdy. Poza tym nie wszyscy jadą od os. Orle.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

PSZOK tylko bez zaległości

Norweska Dolina Luxury Resort***** – 4 dzieci gratis, poleca ITAKA

Politycy komentują wynik wyborów

Czyżby Andrzej Duda?

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
722
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
13%