MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Zmalało bezrobocie w Jeleniej Górze

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 15 kwietnia 2013, 6:26
Aktualizacja: Wtorek, 16 kwietnia 2013, 7:18
Autor: Angela
Powiatowy Urząd Pracy informuje, że na przełomie lutego i marca br. bezrobocie w Jeleniej Górze zmalało o 200 osób z 1300 bezrobotnych. – Cieszy nas ten fakt szczególnie dlatego, że stało się to w czasie, kiedy jeszcze nie ruszyły prace sezonowe, bo to znaczy, że jeleniogórscy przedsiębiorcy zaczęli zatrudniać ludzi – mówił Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry.

Jak mówi prezydent, do zmniejszenia się bezrobocia przyczyniła się m.in. firma DWS Draexlmaier Wyposażenie Wnętrz Samochodowych, która obecnie zatrudnia ok. 1200 osób. Firma otworzyła już rozbudowywaną w ostatnim czasie halę logistyczną i nową halę produkcyjną. Otwarty został też Real oraz wiele mniejszych zakładów.

- To zatrudnienie rozkłada się na wiele firm i to dobrze – mówi prezydent Marcin Zawiła. – W ramach naszego porozumienia z moją radą doradczo – gospodarczą, którą powołałem, zaproponowałem przedsiębiorcom jeleniogórskim, by zamieszczali swoje ogłoszenia o pracę na stronie internetowej miasta, gdzie pojawiają się ogłoszenia zarówno dla ludzi z wyższym, jak i średnim wykształceniem. Jest nimi spore zainteresowanie – dodaje prezydent.

Miasto cały czas prowadzi też rozmowy z przedsiębiorcami, którzy są zainteresowani budową zakładów pracy w jeleniogórskiej strefie przemysłowej.

- W związku z rozpoczęciem w tym roku budowy przedłużenia ulicy Spółdzielczego do ul. Lubańskiej, uruchomimy tam około 30 ha nowych terenów i nimi są już zainteresowani nowi przedsiębiorcy, ale jest jeszcze za wcześnie by podawać ich nazwy. Kiedy uda nam się pozytywnie zakończyć negocjacje, poinformujemy o tym – dodał prezydent M. Zawiła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Porównaj ceny z Jelonką.com

Inwestycje drogowe w powiecie bolesławieckim

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Komentarze (116) Dodaj komentarz

~Wild men 15-04-2013 7:58
Co to za brednie? Jak prawda jest taka, że w PUP-ie robią wszystko, by ludzie tracili status bezrobotnego. W zeszłym roku po raz pierwszy otrzymałem tam ofertę pracy przy robotach drogowych za 700zł./mc., której nie przyjąłem, to od razu mnie skreślili a przecież mam prawo odmówić oferty trzykrotnie a w ogóle, mój stan zdrowia nie pozwala mi pracować na budowach. Urzędnicy w PUP, są zwykłymi oszustami, należy większość wywalić na zbity pysk, bez jakichkolwiek praw.
~tromk 15-04-2013 8:21
Co za głupoty piszecie tylko 1300 bezrobottnych na jelenia górę tj ok 2% bezrobocie toż to my kraina miodem płynącą jesteśmy. Ps.ile jeszcze będzie artykułów na zamówienie magistratu aby wybielic complexa przed odwołaniem? Przestańcie ludziom oczy mydlic.
~jaremiK 15-04-2013 8:26
Prezydent,co Ty pie....??? Bezrobocie spadło, bo część ludzi wyjechała za granicę do pracy i musiała zrezygnować z jałmużny, REAL się otworzył ale zatrudnił mniej ludzi niż było w Carrefourze! Czy Ty w ogóle wiesz, co się dzieje w Twoim mieście....a może nie Twoim??....
~olii 15-04-2013 8:36
Taaa, bajki, bajeczki. Spadlo co najwyżej dlatego, że kolejni młodzi wyjechali na emigrację.
~łubudubutoja 15-04-2013 8:40
Za rok Jelenia Gora będzie jak Borne-Sulinowo!!
~dde 15-04-2013 8:41
Bezrobocie może spadło ale tylko na papierze- każdy wie, że UP nie jest od tego aby pomagać w poszukiwaniu pracy ale po to aby zatrudniać tam kolesiów w ramach wdzięczności powyborczej, podobnie jest z muzeum w którym zatrudniono Kusiaka............ a ty bezrobotny radź sobie sam
~J23 15-04-2013 8:42
To jest ściema jakiej nie słyszałem, kończę szkołę i wynoszę się z tej doliny i krainy miodem płynącej.
~leo 15-04-2013 8:43
Bezrobocie spadło bo Wizz Air sprzedaje tanie bilety na Wyspy
~ 15-04-2013 8:47
Z Jeleniej Góry uciekło w ostatnich latach 10000 bezrobotnych dlatego ich liczba zmalała,więc Zawiła niech nie wkręca nam farmazonów
~ale jaja 15-04-2013 8:52
brawo !!! niebawem będziemy druga Japonią, potem to "pierdyknie" i będziemy jak Chiny, a potem? "myk" przez granicę i jesteśmy jak Korea Północna...ale jaja, ale jaja, proponuje zmianę nazwy naszego kraju , miodem i mlekiem płynącego, na Polska PÓŁMOCNA"...ALE JAJA,TAAKIE BZDURY?ale jaja,ale jaja!!!!!
~Bujdy!!!!!! 15-04-2013 8:53
Znowu to samo....kłamstwo za kłamstwem, a może podacie statystki ile jeleniogórzan wyjechało w poszukiwaniu pracy........i może wtedy pokryją się Wasze śmieszne obliczenia? W centrum miasta są tylko banki i operatorzy telefonów komórkowych niczym Szwajcaria!!! Bogata Jelenia Góra! Pewnie wszyscy bezrobotni zatrudnili się w tych bankach prawda Panie Prezydencie! Zero atrakcji, zero sklepów, zero pomysłów na lepsze jutro. Za to sprzedaż ka lub wynajem kamienic pod banki i inne organy to jest takie proste.... co za prostak rządzi nami?
~Antytrol 15-04-2013 8:56
- To ciągle ten sam trol - tylko adres IP zmienia!
~ad 15-04-2013 9:02
w Elblągu odwołali prezydenta z PO,czyli jak naród się zbierze to da radę!!!!
~rrr 15-04-2013 9:06
UP? Jak można to finansować!? Po co to komu? Chyba dla tych urzędniczek co przekładają papierki :P
~ 15-04-2013 9:10
Liczne obiekty służące przez dziesięciolecia jako przedszkola czy szkoły zostały zamienione na prywatne nieruchomości mieszkaniowe a dzieci są dowożone do szkół, gdzie nauka trwa na dwie zmiany.Przy dalszej polityce PO placówki oświatowe będą pracować na trzy zmiany i kto wie, czy nie w systemie czterbrygadowym.
~Mieszkaniec 15-04-2013 9:17
Juz niedługo thusk przeforsuje ustawę gdzie status bezrobotnego będzie się tracić nie na 3m-ce jak do tej pory, lecz na dziewięć:0 bezrobocie spadnie poniżej 10%. By żyło się lepiej - lemingom. Pytanie do mieszkańców co Comlex dalej robi w ratuszu a jego żona na dyrektorskim stołku w muzeum karkonoskim? Pogonić HOŁ..!!!
~Ciepliczanin 15-04-2013 9:29
Panie Zawiła, jest mi wstyd że na pana GŁOSOWAŁEM !!!!!!!!!!!!!! Mam nadzieje że ludzie w końcu stracą cierpliwość, i pogonią pana, i tą "czarną" elitę zwaną strażą miejską z tego miasta. I proszę mi wierzyć, jeśli znowu się na pana natknę w Cieplickim tesco, to na głos przy wszystkich ludziach, dowiesz się pan, co myślę !!!
~pogonić 15-04-2013 9:32
Pogonić w końcu tego zawiałę.Spadło bezrobocie,bo albo wyjechali albo wywalili za karę z urzędu!!!! KIEDY REFERENDUM????
~gdzie to? 15-04-2013 9:34
Gdzie jest ulica Spółdzielczego?????
~gość ale nie kość 15-04-2013 9:35
Pan Prezydent chyba zapomniał, że dla polskiego fizola sezon jest cały rok na zachodzie - w sezonie ogórkowym to tylko tacy jak on w białych rękawiczkach mają płatny wyjazd na odpoczynek
~"56+" 15-04-2013 9:52
czy my mówimy o tej samej Jeleniej Górze?; jestem bezrobotna, przez 6 miesiecy UP nie zaproponował mi żadnej oferty pracy nie mówiac już o jakichkolwiek kursach i.t.p. Bezrobocie maleje w statystykach - to tak jak dawniej kreatywna księgowość! Wyjdźcie ze swoich budynków na ulice a wyedy zobaczycie jak jest naprawdę. Przestańcie już opowiadać bzdety o nowych firmach i nowych miejscsch pracy. Mdli mnie!!
CН.W.D.P. 15-04-2013 9:55
LUDZIE, JACY WY JESTEŚCIE DZIWNI!! A MOŻE TO CHOROBA?? PŁACZECIE CIĄGLE, IŻ NIE MA DLA WAS PRACY, A GDY SIĘ OKAZUJE, ŻE TA PRACA JEST, TO KRZYCZYCIE, IŻ TO NIE PRAWDA, ŻE PRACA JEST, GDYŻ PRACY NIE MA... MOŻE... A MOŻE CHYBA RACZEJ NA PEWNO WAM SIĘ ROBIĆ NIE CHCE, TYLKO ZASIŁKU Z PUPU I Z MOPSU WAM SIĘ CHCE, DLATEGO KRZYCZYCIE, ŻE PRACY NIE MA... ALE POWIEM WAM, LUDZIE, ŻE ZASIŁKU TEŻ NIE MA... W KAŻDYM RAZIE DLA LENIÓW I NIEROBÓW NIE MA... DLA LUDZI SŁABYCH, NIEDOŁĘŻNYCH, NIE RADZĄCYCH SOBIE W SPOŁECZEŃSTWIE SĄ ZASIŁKI!! NIE DLA LENIÓW!! DLA LENI JEST BIEDA, NĘDZA I UPOKORZENIE... I TYLE!!
~wiosenka 15-04-2013 10:06
Gdy by głupota potrafiła latać to większość wpisów by odleciała. Wiosna idzie więc może troszeczkę pospacerujcie, pomyślcie i nie oczerniajmy miasta i bliźniego.
~Wiadomo? 15-04-2013 10:18
do CН.W.D.P. delikatnie mówiąc jesteś jełop. Wiesz o tym?
~myślę tak 15-04-2013 10:19
Dobrze że Ci biedni piszący i bez pracy mają internet w domu /a może pracują i w pracy piszą/ mogą się wyżalić na tym forum. Jak są katolikami to im Bóg wybaczy. A puki co poczytajcie lub przypomnijcie sobie dekalog.Nie plujcie tak na ludzi, a więcej piszcie jak niektóre problemy można rozwiązywać inaczej bądź lepiej.
~PIC 15-04-2013 10:24
Zawiła chyba oszalał, czy w pobliżu są wolne miejsca w domu wariatów? Info proszę przekazać do Wydziału Dialogu Społecznego Urzędu Miasta. To szczególnie zawiła sprawa :)
~REF 15-04-2013 10:28
I teraz widzicie, że wybraliście je... na prezydenta. Marek Obrębalski w porównaniu z tym człekiem jest kimś naprawdę wartościowym i odpowiedzialnym :) Ale większość powiedziała, że Zawiła jak zbuduje miejską kolej odniesie sukces. I to jest ta wyborcza głupota
CН.W.D.P. 15-04-2013 10:33
LUDZIE, PRZYKRO MI, IŻ MUSZĘ SIĘ POWTARZAĆ, BY DO WAS DOTARŁO, ALE POWTÓRZĘ, ŻE SKORO PREZYDENT MÓWI, IŻ PRACA JEST, TO PRACA JEST, ALE WAM SIĘ ROBIĆ NIE CHCE, TYLKO ZASIŁKU Z PUPU I Z MOPSU WAM SIĘ CHCE, DLATEGO KRZYCZYCIE, ŻE PRACY NIE MA... ALE POWIEM WAM, LUDZIE, ŻE ZASIŁKU TEŻ NIE MA... W KAŻDYM RAZIE DLA LENIÓW I NIEROBÓW NIE MA... DLA LUDZI SŁABYCH, NIEDOŁĘŻNYCH, NIE RADZĄCYCH SOBIE W SPOŁECZEŃSTWIE SĄ ZASIŁKI!! NIE DLA LENIÓW!! DLA LENIÓW JEST BIEDA, NĘDZA I UPOKORZENIE... SIEDŹCIE WIĘC SOBIE, LENIE, W DOMACH BEZ PRACY, BEZ PIENIĘDZY, NIESZCZĘŚLIWI... I Z BIEDĄ SOBIE SIEDŹCIE, Z NĘDZĄ... UPOKORZENI BĄDŹCIE, LENIE!! UPOKORZENIE - TO NALEŻY SIĘ LENIOM!! I TYLE!!
~FORO 15-04-2013 10:34
Zgafdzam sie w 100 % z Wild men -Spadlo bezrobocie -bo ludzie pouciekali za chlebem za granicy -kosztem swoich rodzin !!!!!!!!!!!!!!!!! -albo daja oferty prace za smieszne pieniadze ,ktore starczä tylko na czynsz .BANDA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~anna 1 15-04-2013 10:34
Do CH.W.D.P Coś mi sie wydaje zę ty jestes jakąs urzędniczą , g... istotką nie mającą pojęcia o zasilkach,Ten tzw, zasilek z RUP jest namiastką tego co w innych krajach cywilizowanych Europie się otrzymuje ok.1000 euro z jedna co najwyżej wizytą w urzędzie.Pieniadze wysylane są na konto.Nie trzeba sie co m-c tam zglaszać.Zobaczcie jak bezrobotni w Polsce utrzymuja ludzi po przez tworzenie takich instytucji jak RUP ,czy to nie paradoks
CН.W.D.P. 15-04-2013 10:50
"w innych krajach cywilizowanych Europie się otrzymuje ok.1000 euro z jedna co najwyżej wizytą w urzędzie.Pieniadze wysylane są na konto.Nie trzeba sie co m-c tam zglaszać." JAK WYNIKA Z POWYŻSZEGO CYTATA Z NIEJAKIEJ anny 1 NIEROBY I LENIE W ZACHODNIEJ EUROPIE NIE MAJĄ BIEDY, NĘDZY, UPOKORZENIA... W ZACHODNIEJ EUROPIE BYCIE LENIEM JEST ZASZCZYTEM!! TYLKO W POLSCE LEŃ JEST UPOKARZANY...
~do anna1 15-04-2013 10:54
kobiet, nie wiem gdzie ty zasięgasz informacji... ale wiem, że w mało wiarygodnym źródle. fakt, za granicą zasiłki, dopłaty i jakiekolwiek dofinansowania są, ale nie takie sumy jak piszesz i nie od razu po pierwszej wizycie. poczytaj pierw jak jest naprawdę i dopiero pisz.
~blondyn 15-04-2013 11:00
A co na to ryży łeb?
~Bezrobotny 15-04-2013 11:02
Jakoś KUR** nie zauważyłem!
~steve 15-04-2013 11:09
A ja wiem, dlaczego zmalało to bezrobocie. Kusiak dostał robotę w muzeum.
~anna 1 15-04-2013 11:46
To kogoś anonimowego z godz. 10:54 ,Czytaj ze zrozumieniem nie napisalam , ze zaraz pierwszej wizycie dostaje się zasilek , to może być 2 - 4 tyg..Nie musialam zasięgać takich informacji , bo znam to z autopsji / wysokość zasilkow może być różna ,zalezy od kraju 800-1200- warunek ,że trzeba trochę popracować w danym kraju , nic za darmo
~Anna 1 15-04-2013 11:55
Do Ch.W... Dlaczego uważasz że bezrobotni w Polsce to lenie ,może ty troche popracuj nad sobą i nie pisz dużymi literami , expert sie znalazł od bezrobotnych !
~Wild men 15-04-2013 12:21
@ 15-04-2013 10:54. Sąsiadka mieszkająca w Berlinie z obywatelstwem Niemieckim miała zasiłek 300 Euro/mc., plus dopłaty za mieszkanie i media, moja mama., też z obywatelstwem Niemieckim miała tak samo, tylko, że 400 Euro/mc, okolice Monachium- Bawaria. Za 300 Euro/mc., można spokojnie się wyżywić, przynajmniej w tych rejonach Niemiec, jakie znam a z tego co wiem, w Bawarii jest najdrożej w całych Niemczech. @ CH.W.D.P.. Daj mi pracę za minimum cztery tysiące zł., to mogę nawet za to segregować śmieci. Wiesz, że śmieciarz w Niemczech za wypłatę kupi ponad tysiąc litrów paliwa, a Polak w tym samym zawodzie kupi tylko 266 litrów paliwa i na dodatek ochrzczonego.
~Irysek 15-04-2013 12:34
Na szczęście już mam i nie muszę korzystać z ofert pracy UP.Tam wszystkie panie są zatrudnione po znajomości i bezrobotnym utrudniają życie.Cały dzień biegają po korytarzu z wielkim hukiem bo na wysokich obcasach i z jednym papierkiem od drzwi do drzwi.Muszą trochę podnie3śc tyłek z krzesła,żeby nie dostać hemoroidów.
~**chipo 15-04-2013 12:37
to prawda, co piszecie o wysokości zasiłków dla bezrobotnych w Niemczech, te najniższe oscylują w okolicach 300-350 E miesięcznie, ponadto zasiłki dla dzieci w okolicach 250 E miesięcznie czyli w najgorszym przypadku 3 osobowa niepracująca rodzina może otrzymać ok 950 E miesięcznie + co bardzo ważne ma finansowanie mieszkania, co jak wiadomo, tanie nie jest. Ponadto jak ktoś ma ochotę może sobie dorobić przy tzw Minijobs po 100 E bez żadnych podatków, czy obciążeń, czyli dochodzą do tego kolejne 200 - 300 E na życie.... a koszty żarcia jakby ktoś nie pamiętał są podobne jak w Polsce, więc...?
~Wild men 15-04-2013 12:37
@ CH.W.D.P.. Jeszcze jedna sprawa: Próba robienia z kogoś idioty, sugerowanie leczenia się u psychiatry, takie robienie wariata z normalnego człowieka, wydaje mi się, że jest to przestępstwo. Mam zgłosić sprawę gdzie trzeba? Chcesz wiedzieć kto potrzebuje pomocy PSYCHOLOGA? Ten kto się godzi na pracę za jałmużnę, jest to typowy akt desperacji, aby przetrwać. Zapewniam, że można przetrwać uczciwie, bez tej jałmużny. Ps. Jeżeli to co wypisujesz tu na forum, jest wynikiem Twojego udolnego myślenia a nie zleconej roboty przez władze, to Tobie też się przyda psycholog. Wiesz? Ja niedawno miałem przypadkiem okazję rozmawiać z jedną Panią psycholog i stwierdziła, że jestem bardzo inteligentny.
~to sem jo 15-04-2013 12:42
a gdyby pisalo "BEZROBOCIE WZROSŁO" to co byscie pisali ...mam wrażenie że plulibyśce jadem tak jak teraz !!! jesteście wszyscy żenujacy !!!! brzydze się waszego nieudacznictwa i wiecznego nazekania
~do~to sem jo 15-04-2013 12:49
A ja się brzydzę twoją ortografią...a co...ponaRZekać nie wolno?
~Wild men 15-04-2013 12:59
@ 15-04-2013 12:42 | ~to sem jo |. Na Ciebie też się jakiś paragraf znajdzie.
~to sem jo 15-04-2013 13:02
ooo dziwie sie ze zółć płyąca wraz z Twym jadem nie przysłania ci jeszcze oczu zebys mogl czyjes literowki wylapywac BRAWO!!! pluj jadem dalej taka Twoja rola w tym spoleczenstwie PLUJ !!!
~gość II 15-04-2013 13:12
Zawiał musi odejść.
~ 15-04-2013 13:17
W tym kraju nigdy dobrze nie bylo i nie bedzie! a zplacami w europie to tylko turasy nas wyprzedzaja i łotwa
~do gość II 15-04-2013 13:20
A Ty musisz zmądrzeć .
~do~to sem jo 15-04-2013 13:24
To nie literówka! To błąd ortograficzny geniuszu!
~ 15-04-2013 13:30
DO CH.W D.P. jesteś pospolitym gówno jadem i dupo lizem prezydenta zawijasa
~ 15-04-2013 13:31
Polska to kraj potężnej korupcji i lider europejski w tej dziedzinie, a sumując wszystkie drakońskie podatki, jesteśmy w Europie najbardziej łupionym przez państwo narodem. Żadne państwo w Unii Europejskiej nie utrudnia tak własnym obywatelom zakładania i prowadzenia firm jak III RP, która zajmuje pod tym względem 70 miejsce na świcie. Jeżeli zaś chodzi o łatwość uzyskania pozwoleń na budowę zajmujmy 164 miejsce. Po względem prostoty i łatwości płacenia podatków znajdujemy się na zaszczytnym 121 miejscu. III RP to kraj przodujący w UE, jeśli chodzi o poziom ubóstwa, a bieda wśród dzieci plasuje nas w haniebnej szpicy europejskich rankingów.
~Obserwator. 15-04-2013 14:01
Zapraszam o godz.7 pod PUP to wtedy zobaczymy jaka jest prawda:)
~Obserwator. 15-04-2013 14:13
Jakim trzeba być obłudnym gn... żeby tak być perfidnym kłamcą,przecież wystarczy wyjść między ludzi żeby poznać prawdę o szarej rzeczywistości i do tego nie potrzeba nic wystarczy wyjść na ulicę i porozmawiać
~ 15-04-2013 14:15
BZDURA
~low 15-04-2013 14:27
żenada, prezydencie Zawiła juz lepiej niech się pan nie pokazuje bo tylko podkreśla pan za jakich d...i nas uważa - mieszkańców jeleniej góry
~do 14;27 15-04-2013 15:23
synu czy wiesz co oznacza słowo d...l, chyba nie. Popatrz w lustro i się zastanów.
~no właśnie 15-04-2013 15:25
Większość firm potrzebuje pracowników i nie jest w stanie ich znaleźć. Idźcie pod Urząd Pracy i spróbujcie znaleźć kogoś do skopania ogródka lub malowania mieszkania. Tzw bezrobotni nie chcą pracować, często przychodzą do pracy nawaleni, albo znikają po dwóch dniach. To przedsiębiorcy tworzą miejsca pracy a nie związki zawodowe. W Polsce potrzebna jest Margaret Thatcher. DO ROBOTY.
CН.W.D.P. 15-04-2013 15:29
PANIE NIESZANOWNY Dziki menie, PO CO PANU PRACA PRZY SEGREGOWANIU ŚMIECI, SKORO PAN JESTEŚ LENIEM?? PANU ZASIŁEK JEST POTRZEBNY, A NIE PRACA!! LENIOM NIE JEST POTRZEBNA PRACA... BOWIEM PRZECIEŻ LENIOM NAJPIERW NIE CHCE SIĘ UCZYĆ W CELU UZYSKANIA PÓŹNIEJ NIEFIZYCZNEJ I DOBRZE PŁATNEJ PRACY, A KIEDY JUŻ NADEJDZIE TE PÓŹNIEJ, WTEDY NIE CHCE IM SIĘ PRACOWAĆ FIZYCZNIE ZA MARNĄ PŁACĘ... PANIE NIESZANOWNY Dziki menie, PANU NAWET NIE CHCE SIĘ PRZEDSIĘWZIĄĆ ODPOWIEDNICH KROKÓW W CELU UZYSKANIA PRACY ZA 4 TYSIE, TYLKO ZWRACA SIĘ PAN Z ŻĄDANIEM DO MNIE, BYM JA PANU TĘ PRACĘ DAŁ... O CZYM WIĘC MOWA I NA CO WSKAZUJĄ PAŃSKIE SŁOWA?? ANO O LENISTWIE MOWA I NA LENISTWO WSKAZUJĄ PAŃSKIE SŁOWA... JESTEŚ PAN LENIEM, PANIE Wild men...
CН.W.D.P. 15-04-2013 15:38
JESZCZE JEDNA SPRAWA, PANIE Dziki... JEŻELI SIĘ PANU WYDAJE, ŻE KTOŚ POPEŁNIA PRZESTĘPSTWO, TO CHYBA OBYWATELSKA POSTAWA WYMAGA, BY SIĘ WYKAZAĆ JAKO PRAWDZIWY CZŁONEK SPOŁECZNY... CZY MOŻE JEST PAN TAK SKONDENSOWANYM LENIEM, ŻE NAWET NIE CHCE SIĘ PANU BYĆ PRAWDZIWYM CZŁONKIEM SPOŁECZNYM I WYKAZAĆ SIĘ OBYWATELSKĄ POSTAWĄ?? NO JAK, LENIU?? JAK TO Z TOBĄ JEST??
~### 15-04-2013 15:50
Do CH.W.D.P .To idz pal... do REAL i pracuj za te zasrane pieniądze to po miesiącu będziesz zdychać z głodu i co dalej jak żyć
~alexpand52 15-04-2013 16:06
Pani Angelo, w redakcji nie wiecie że zmalało bezrobocie z powodu zwiększenia liczby aresztowań z lewych wyroków nakazowych i jazdę do pośrednaka na rowerze po piwie?
~alexpand52 15-04-2013 16:10
...Należy też uwzględnic znaczny wzrost demograficzny na cmentarzach komunalnych z powodu głodu i mizerii w kotlinie.
~ 15-04-2013 16:19
Tak,zmalało bezrobocie z powodu zwiększenia liczby aresztowań z lewych wyroków nakazowych i jazdę do pośrednaka na rowerze po piwie. A nawet :"za rogiem stali, rower mu zabrali. Gliny już się cieszą, bezrobotny idzie pieszo ....i do14.00 nie zdążył.
~Wasyl 15-04-2013 16:27
Bezrobocie zmalało - bo przybyło nowych na cmentarzu.
~ 15-04-2013 16:39
Szanowny Panie Prezydencie, wierzy Pan w te swoje banialuki? Ale tak uczciwie proszę powiedzieć, tak z ręką na sercu. Ach, wiem, wiem, nie musi Pan odpowiadać, a ja mogę sobie też wyjechać z Jeleniej Góry jak wiele setek innych.
~Bambo 15-04-2013 16:41
Nie rozumiem! Skoro jest tylko 1 300 osób bezrobotnych to po co utrzymywać tak dużą kadrę w PUPie?.... Może trzeba by zaoszczędzić na urzędniczych posadkach?.....
~mg 15-04-2013 17:05
Bezrobocie spadło nie tylko dlatego, że Wizzair sprzedaje tanie bilety na wyspy, do No. również i dlatego...żal się robi jak się czyta takie bzdury
~mg 15-04-2013 17:08
Bezrobocie spadło nie tylko dlatego, że Wizzair sprzedaje tanie bilety na wyspy, do No. również i dlatego...żal się robi jak się czyta takie bzdury
~M.Sz. 15-04-2013 17:14
Jelenią Górę nawiedziły 3 upiory : SYF, KIŁa i Zawiła
~ 15-04-2013 17:15
CHWDP, zdecydowanie siejesz wrogą ludziom propagandę. ZATEM OBWIESZCZAM I PYTAM ZARAZEM :Otóż zasłek dla pijaków i nierobów jest. Niedołęzni, wielodzietni, niepełnosprawni itd. na ... odstrzał ?
~Krakers 15-04-2013 17:30
Bezrobocie w Jeleniej Górze zmalało - skąd oni biorą w ogóle takie głupie statystyki ? Skąd urząd wie ilu ludzi nie ma u nas w mieście - skąd wie ile osób pracuje na siebie - Urząd opiewia tylko na statystykach swoich archiwów - ludzie obudźcie się - mamy największe bezrobocie w EU !
~jhygfr 15-04-2013 17:55
Co statystyka nie pasuje. Przecież dla was dobre wiadomości to ZŁE WIADOMOŚCI. NIEROBY WIEDZĄ LEPIEJ. mA BYĆ ŹLE I JUŻ. Piszecie bzdury, jakby prezydent był w stanie w dwa lata odmienić świat. Gdyby było lepiej to wy wszyscy bylibyście NIESZCZĘŚLIWI.
~alinka 15-04-2013 18:07
Zmarła Margaret Thatcher. Porządni ludzie się martwią, lumpy się cieszą. Lumpy chcą rządzić w Jeleniej Górze. To się nie uda. Panie prezydencie jesteśmy z Panem.
CН.W.D.P. 15-04-2013 18:16
alinko, JA NIE JESTEM Z WAMI - NIE WYPATRUJ MNIE...
~Tromk 15-04-2013 18:26
U mnie w kamienicy już w tym roku wyjechało 5 osób. A teraz ilość kamienic x ?=spadające bezrobocie tylko że nie liczą spadjącej ilości mieszkańców............
~Pan Emigrant 15-04-2013 18:51
Na 4 rodziny jedna wyjechała w całości do UK, głowa rodziny drugiej pracuje w Danii, trzecia przeniosła działalność do niemiec. Jak miało nie spaść bezrobocie? Czym się osiołki pocieszacie? Podajcie lepiej faktyczną i aktualną liczbę mieszkańców JG. Została chociaż połowa stanu z końca lat 80?
~do CH.W D.P. 15-04-2013 19:19
JESTES ZGNIŁKIEM I OBRZYDLIWYM SŁUGUSEM!!!!LUDZI NIE SZANUJESZ.LUDZI, KTORZY SĄ UCZCIWI I (M.IN.)PRZEZ TO BIEDNI.
~dsf 15-04-2013 19:38
o 2 tygodnie się spóźniliście :/ Prima aprilis był 14 dni temu.
~ 15-04-2013 20:06
CHWDP - hm , to pachnie ... faszyzmem. A historycznie ( a w tej kwestii raczej niedużo pamiętam, historia to nie mój konik ): Sparta, Rzesza nie przetrwały. CHWDP - rzekniesz i KOMU TO PRZESZKADZAłO, czy ironiczny tylko jesteś ? A jak nadejdzie piękny dzień na umieranie , to pewnie zapomnisz ideę , ktorej wydaje się,jesteś wierny, nb. masz prawo bo tylko krowa nie zmienia poglądów i zamiast umrzeć z pokorą to jak ten indianiec na reklamce, sięgniesz po batonik , aby jeszcze choć chwilę...Tak nawiasem , ja już genów nie rozsiewam, więc mogę żyć i to długo ,bo postanowiłam ZUS z torbami puścić , a ty już gotowy na śmierć ?
~Gość 15-04-2013 20:09
No mnie chyba szlak jasny trafi na te spadki bezrobocia jestem poszukującym pracy ale nie takiej na śmieciowej umowie bo taką to mam i jak do tej pory nikt a to nikt w tym mieście nie przyjmuje do pracy ,a to że real zatrudnił pracowników to nich Zawiła sam pracuje na ich warunkach bo to nie real zatrudnia tylko jakieś spółki ciocia klocia ,ludzie maja rachunki do placenia to idą pracować do tych spółek ciocinych za 5 zeta na godzine ,ale p.Zawiła to nie jest raca to zwykły wyzysk ,ja na miejscu tego ... Zawiłego to bym lepiej japy nie otwierał ,bo tylko wstyd sobie przynosi i obciach,.
~ 15-04-2013 20:12
ALLLLE GAPA ze mnie... dopiero teraz zaskoczyłam : geny rozsiewa tylko mężczyzna....A ZATEM , w dużej części zgadzam się z tobą.... W BARDZO DUŻEJ części tak ,powiedzmy, genetycznie w połowie. Aby nie było że faszyzuję, jestem tylko feministką.
~do Gość 15-04-2013 20:14
Oj, jaki chamuś jesteś ! Wstyd gościu !
~eryt 15-04-2013 20:18
Kolejna grupa młodych emigrowała.
~stadtler 15-04-2013 20:29
Mnie tu w JG już dawno nie ma , duchem rozumem jestem za granicą,,, a w JG pozostało narazie moje miotające się ciało,,, ale to co napisałem jest już przeszłością i niewróci nigdy.,,,,
~bezrobotny 15-04-2013 20:39
dlaczego kłamiecie szukam pracy i nic jacy przedsiębiorcy dają pracę bzdura i wciskanie ciemnoty statystyki zmalały bo w PUP-ie robią wszystko, by ludzie tracili status bezrobotnego i to im wychodzi nie miejcie ludzi za durni
~bezrobotny 15-04-2013 20:42
dlaczego kłamiecie szukam pracy i nic jacy przedsiębiorcy dają pracę bzdura i wciskanie ciemnoty statystyki zmalały bo w PUP-ie robią wszystko, by ludzie tracili status bezrobotnego i to im wychodzi nie miejcie ludzi za durni
~ponton 15-04-2013 21:09
Tak 300% normy! churaa! NAJWIEKSZA BZDURA TYGODNIA! wiecej ludzi wyjechalo z tego miasta niż dostało prace. Ten artykul nie trzyma sie kupy! Prezydent trzesie portkami i trzeba rzucic na jelonke jakas bajke-moze ktos zobaczy co zrobilem;p pierdu pierdu!!!!
~ 15-04-2013 21:43
Bezrobocie zmalało w jakim sensie urzad liczy ze zmalało. Licza te osoby ktre miały zasiłek dla bezrobotnych ,i juz urząd dalej nie płaci odliczaja te osoby i głupia gadka ze zmalało ,mówi się tez po 50 plus ,i co sie okazuje dla takich już nie ma pracy ,bo nikt niechce przyjąc .bo zastary a mlodego jak przyjmie R eal to też nie nastałe i najnizsza srednią im płacą . Prywaciaze to szukają na staż ,bo urząd im dopłaca i dlatego nasze takie polskie przepisy ludzi doprowadzają do nędzy i rozpaczy .tak samo bylo, ze becikowe 2 tysiace , kto starał sie o dzieci patologia bo dwa tysiace a co dalej dziecko chce jesc ,pozniej nasz chory ,rząd kazał placić 1 tysiąc ,a teraz juz znowu nowe przepisy wymyślili .nasz kraj został sprzedany w jeleniej nie ma przemysłu jak spadło bezrobocie.li
~meri 15-04-2013 22:12
CHCE DODAC -ZUSY UBOGIE, I ZE SKLADEK EMERYTALNO RENTOWYCH JESZCZE MUSZĄ PRZEKAZAC NA 2 FILARY ,BO ZE BEDZIE LEPSZA EMERYTURA . JUŻ ,RZĄD ROZMYSLA JAKBY SKUBNĄC BO SPRZEDAC NIE MA JUZ CZEGO CO BEDZIE DALEJ Z MŁODSZYM POKOLENIEM NIE DOSC ZE CHOROBY WYKANCZAJA , TO I BIEDAKOM FILARY SKUBNA I NIE BEDZIE LEPSZEJ EMERYTURY - BOŻE MIEJ W OPIECE POLSKEI POLAKOW. ONI NA CIEPLYCH STOLECZKACH KASE MAJĄ A CO TAM NAPISAĆ I MOWIC ,NAJLEPIEJ BEZROBOCIE ZMALAŁO -CIEKAWE ,,,
~gość n 15-04-2013 22:13
idźcie zobaczyć co się dzieje w NFZ, co drugi ubiegający się o karte to bezrobotny, albo były bezrobotny - wyjeżdżają bo muszą, a miasto chwali się zmniejszeniem bezrobocia. wstyd
~Xxxx 15-04-2013 22:55
Jestem bezrobotna od października ub. roku - tylko dlatego, że "postawiłam" się i po 1,5 roku pracy na umowę śmieciową nie podpisałam kolejnej. Jednak postanowiłam, że noga moja nie przekroczy progu PUP, bo mam.......uraz i obrzydzenie do tej instytucji. I zapewne w JG jest cała masa takich osób. Obecnie szukam pracy za granicą, bo w JG nie mam szans na sensowną pracę z godziwym wynagrodzeniem na umowę o pracę, która podlegałaby pod prawo pracy. A ile osób już pracuje za granicą i ile będzie to sam Pan Bóg wie. Tak więc, Panie Prezydencie, nie ma czym się chwalić ani szczycić. I ściemniać i mydlić oczu ludziom. Należy się wstydzić. Jeszcze trochę i JG będzie martwym miastem - miastem emerytów.
rymcycymcy 16-04-2013 0:47
Człowiek nie jest stworzony do pracy, bo praca go męczy ! :) ...jakby był stworzony, to by go nie męczyła ! :)
~Wild men 16-04-2013 1:41
@ CH.W.D.P.. Po przeczytaniu Twojego postu z godziny 19:19, doszedłem do wniosku, że powinieneś porozmawiać z psychologiem. "Prawa natury"? Prawa natury, to nic innego jak dzicz, jesteśmy ludźmi a to wielka różnica. Podsumowanie: Jesteś niedorozwinięty umysłowo i skończysz w bolesławcu... Taka natura ludzka. :-)
~ 16-04-2013 4:06
mydlenie oczu....tylko to nasza władza potrafi.....bezrobocie spadło ????? ech szkoda słów PANIE PREZYDENCIE otrząśnij się Pan w końcu z tego gównianego snu......
~alinka 16-04-2013 5:24
Bezrobocie spadło i koniec. (pytanie na jak długo). Stado hałaśliwych piesków tego nie zagłuszy. Każda poprawa sytuacji to dla was tragedia. Zawiła jest dobrym prezydentem!
~ 16-04-2013 7:05
ludziska na co czekamy koktajle molotowa i na warszawke
CН.W.D.P. 16-04-2013 8:53
Wild menku, JESTEŚMY LUDŹMI... TO FAKT!! WYPADA NAM SIĘ WSTYDZIĆ PRZED ZWIERZĘTAMI, IŻ ONE UMIEJĄ ŻYĆ W STADZIE LEPIEJ, NIŻ MY W SPOŁECZEŃSTWIE... BOWIEM ZWIERZĘTA SWOICH PRAW NIE ŁAMIĄ!!
CН.W.D.P. 16-04-2013 8:56
PONADTO, Wildusiu, JA O GODZINIE 19:19 NIE ZAMIEŚCIŁEM ŻADNEGO WPISU... OWIŃ SIĘ FOLIĄ ALUMINIOWĄ, BOWIEM PROMIENIOWANIE ELEKTROMAGNETYCZNE SZKODZI CI NA MÓZG... ZAKŁÓCA JEGO PRACĘ...
~Emigrant 16-04-2013 10:35
Prawda jest taka, że mamy za mało inwestycji w Jeleniej Górze. Jesteśmy pod względem atrakcyjności turystycznej jednym z najlepszych regionów w kraju, ale niestety nie przekłada się to na poziom inwestycji. Bardzo dużo młodych osób wyemigrowało za granicę, bądź do innego miasta. Z tego względu jeleniogórscy przedsiębiorcy mają również utrudnione życie, bo brakuje odbiorców ich usług. Na palcach jednej ręki można policzyć firmy, które nie są zależne od lokalnej koniunktury. Brakuje pomysłów na przyciągnięcie ludzi do naszego miasta, a bez nich będzie ciężko prowadzić biznes w Jeleniej. Wystarczy spojrzeć na puste lokale usługowe przy głównych arteriach. Takie miejscowości jak Szklarska czy Karpacz radzą sobie lepiej, a przecież i w Cieplicach mam unikalne w skali Europy wody termalne. Żal
~Emigrant 16-04-2013 10:48
Proponuję, żeby rada miasta Jeleniej Góry przyjechała do Wrocławia na szkolenie z zakresu przyciągania zagranicznych inwestorów do miasta. Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej może ich w tym wspomóc www.araw.pl Bez bezpośrednich inwestycji zagranicznych nie podniesiemy gospodarki regionu. Moim zdaniem rozwój turystyki jest kluczem do poprawy sytuacji. Potrzebujemy konkretnych działań promocyjnych na arenie międzynarodowej. Czesi już dawno to zrozumieli... Chciałbym mieszkać i pracować w Jelenie Górze, ale chwilowo pozostaje mi jedynie Wrocław. A w kwestii spodku bezrobocia w JG myślę, że jedna jaskółka wiosny nie czyni i generalnie ciężko jest znaleźć dobrze płatną pracę w naszym mieście, bo i gdzie jej szukać? Pozostaje zostać przedsiębiorcą, który jest zdany na swoją pomysłowość...
~Emigrant 16-04-2013 10:57
O tego typu działaniach mówię: http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,35771,13077250,Beda_promowac_region_w_46_krajach__Zobacz_film__WIDEO_.html#TRrelSST
~o jej ,CUD 16-04-2013 11:01
czyżby wszyscy młodzi wyjechali za poszukiwaniem chleba,....przecież emeryci i renciści nie mogą być bezrobotni,.,.,.,no i znowu statystyki w górę ,PIĘKNIE.
~1 17-04-2013 0:35
Do CH.W.D.P..od kiedy to lenie i nieroby mają prawo do zasiłku ?
~ 17-04-2013 20:03
Piszę z Niemiec bo pracuję tu ,nie miałam wyboru.Nie znalazłam pracy w Jeleniej,a raczej znalazłam za niewielkie pieniądze.Nie da się z nich żyć i opłacać wszystko.Dlatego musiałam wyjechać.Przykre bardzo.
~do Emigrant 17-04-2013 21:19
Przestańcie się podniecać tymi wodami termalnymi w Cieplicach. Niby ważna sprawa ale to temat zastępczy.Podniecacie się budową Term Cieplickich - zobaczycie ile z naszego budżetu trzeba będzie dopłacać. Myślę że ok. 2 milionów rocznie. Jak ktoś ma lepsze dane to proszę poprawić. A po za tym bardzo złe ich usytuowanie i ta kupiona działka Fampy bezsensu. Szkoda że ekipa O. olała teren przy ul.Dolnośląskiej. To była propozycja Zarządu Miasta którym kierowała p.Czernow. TO BYŁA NAJLEPSZA PROPOZYCJA.
~Emigrant 19-04-2013 9:27
Nikt się nie podnieca budową Term Cieplickich. Mówię tylko, że są niewykorzystane źródła. Na Węgrzech takie same źródła robią furorę, więc czemu u nas nie może być podobnie. Kwestia obecnej inwestycji, która idzie jak krew z nosa i moim zdaniem jest średnio trafiona, to osobny temat.
~apel 19-04-2013 9:52
Panie Jędraszko, a może tak, w ramach prac interwencyjnych, stworzyłby pan ekipę złożoną z tak zwanych bezrobotnych i pomógł uporządkować niektóre place budów . Niech pan zapyta swoich przełożonych i może się uda. Tylko co we troje możecie zrobić?
~BongoBogno 22-04-2013 19:29
Panie Zawiła nie opowiadaj Pan bajek, że zmalało bezrobocie w Jeleniej Górze, bo doskonale Pan wie, że tak nie jest. Prawdą jest to, że większość z tych 200 osób wyjechało z Polski za poszukiwaniem pracy, bo u nas nie ma żadnych perspektyw do życia. Ale co Pana to może obchodzić?
~Obserwator. 23-04-2013 16:24
Zawiłe i jego świtę pod pośredniak o siódmej rano przywozić przez tydzień albo na pieszo pognać to zobaczymy co wtedy powie :)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~anka 1 29-04-2013 8:51
chyba jakieś bajki .
~iwi 30-04-2013 8:44
do HWDP lepiej juz nic niepisz prosze bo takiego cz... niemozna juz zniesc
~Obserwator. 10-05-2013 8:54
http://natemat.pl/60055,mloda-pol-s-ka-emigruje
lolapin2 12-05-2013 0:57
wyjechałam z tego miasta choć jest piękne dlaczego bo tam nie ma pracy a ludzie którzy tam rządzą są według mnie niepełnosprawni nie obrażając ludzi niepełnosprawnych bo ich szanuje
lolapin2 12-05-2013 1:38
dlaczego to miasto może miasteczko umiera
lolapin2 12-05-2013 1:43
to jest zapytnie do rządcó
lolapin2 12-05-2013 8:49
12 czerwca w jeleniej górze firma AIM ogłosiła rekrutacje do pracy w niemczech ja tak dobrze z pracą w jeleniej to niech któryś z urzędu tam przyjdzie i i zaproponuje lepsze oferty bo znowu wyjedzie 100 osób które są produktywne

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Trwa budowa punktu widokowego

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Zmiana prezydentury w Rotary Club Jelenia Góra  

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2202
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%