MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 2 lipca
im. Marii, Urbana

Zmagania młodych recytatorów

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 12 grudnia 2011, 8:40
Aktualizacja: 8:40
Autor: MDK
Fot. MDK
Wiersze poetów różnych zaprezentowali uczniowie szkół podstawowych z Jeleniej Góry podczas sobotniego tradycyjnego Konkursu Recytatorskiego w Młodzieżowym Domu Kultury Jelonek.

Poziom prezentacji był bardzo wyrównany, stąd nie było łatwo wyłonić najlepszych. W efekcie na podium „stanęło” aż sześciu recytatorów. Dwa pierwsze miejsca jurorzy przyznali Annie Żelaśkiewicz z „jedenastki”, oraz Wojciechowi Czosnyce z „dwójki”. Równorzędne dwie drugie lokaty przypadły Agacie Zawili z SP nr 2 oraz Karolinie Babczuk z SP nr 11. Podwójne trzecie miejsce przypadło Natalii Zwolak z SP nr 5, oraz Wiktorii Pszenicznej z SP nr 11. Wyróżnienia dostali: Kamo Harutyunyan z SP nr 8, Weronika Swałdek z SP nr 7, Przemysław Slisz z SP nr 5, Natan Brzozowicz SP nr 2, Olga Ostrowska z SP nr 10, oraz Weronika Bachurska z SP nr 11.

Jury w składzie Wiesławy Siemaszko-Zielińskiej (poetka , polonistka) – przewodnicząca, oraz Krzysztof Zwoliński (teatrolog) i Danuta Sitek (dyrektor MDK) zakwalifikowało do dalszego etapu Annę Żelaśkiewicz, Wojciecha Czosnykę, Agatę Zawlik, Karolinę Babczuk, Natalię Zwolak oraz Wiktorię Pszeniczną. Eliminacje powiatowe, w których wezmą udział laureaci, odbędą się 18 lutego 2012 roku w MDK Jelonek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Spotkali się z Beatą Kempą

Spotkania z Beatą Kempą

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~brawo 12-12-2011 11:07
idźcie ta drogą w czasach materializmu,pamiętajcie o poezji...
~uczennica 12-12-2011 20:20
Gratulacje dla Karoliny Babczuk i ...prawdopodobnie jej babci.... Pani Cecylia byla moją nauczycielką. Wspaniały pedagog i wspaniały człowiek. Pozdrawiam
~bęc 13-12-2011 7:52
Do uczennicy: Karolina wyszła spod rąk innego wspaniałego pedagoga.
~ 13-12-2011 23:47
A jak to się stało,że ze SP nr 8 startował 1 chłopiec a w konkursie szkolnym nie brał udziału????? Brawo za organizację dla grona pedagogicznego, za lojalność pań polonistek.Nikt nie szuka szprawiedliwości-ona już dawno w tej szkole umarła.Tu chodzi o zachętę i kształtowanie talentów.Tych prawdziwych też.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wakacje czas zacząć!

Plaża nad Bobrem otwarta

Nabór do szkół ponadpodstawowych  

Drastyczne billboardy

Lwóweccy zwycięzcy "Wielkiej Ligi Czytelników"

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1109
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
4%