MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 15 sierpnia
im. Marii, Napoleona

Złóż wniosek i odzyskaj pieniądze za owoce i warzywa

Wiadomości: Region
Czwartek, 29 września 2016, 7:29
Autor: Opracowała: Angelika Grzywacz–Dudek
Fot. Archiwum AD
Od piątku (30 września br.) w Oddziałach Terenowych Agencji Rynku Rolnego będzie można złożyć wnioski o pomoc finansową w ramach programu „Dalsze wsparcie kryzysowe producentów owoców i warzyw (Wow)”.

Wnioski należy składać na specjalnych formularzach w Oddziale Terenowym Agencji Rynku Rolnego właściwym dla miejsca zamieszkania lub wysłać faxem albo e-mailem. W przypadku elektronicznego wysłania oryginał należy przesłać rejestrowaną przesyłką pocztową. Formularz powiadomienia oraz szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.arr.gov.pl

- Dalsze wsparcie kryzysowe producentów owoców i warzyw (Wow)” to mechanizm realizowany przez Agencję Rynku Rolnego dla producentów niektórych owoców i warzyw w związku z kontynuacją zakazu ich przywozu z UE do Rosji – tłumaczą przedstawiciele Agencji Rynku Rolnego. - Producenci indywidualni oraz organizacje producentów otrzymają pomoc finansową za wycofanie z rynku wybranych owoców i warzyw w ramach bezpłatnej dystrybucji lub na inne przeznaczenie (np. paszę dla zwierząt lub spalanie w biogazowni w celach energetycznych). Pomoc wypłacana będzie do końca września 2017 r. Wycofaniem objętych będzie 90 400 ton jabłek i gruszek, 10 900 ton pomidorów, marchwi, papryki słodkiej oraz ogórków i korniszonów, 500 ton śliwek i winogron stołowych oraz 600 ton brzoskwiń. Wycofane z rynku owoce i warzywa – bez względu na ich przeznaczenie – muszą spełniać wymagania jakości handlowej. Łączna ilość produktów, którą będzie można zgłosić do przeprowadzenia operacji wycofania, wyniesie maksymalnie: 200 ton w przypadku producentów indywidualnych oraz 20 000 ton w przypadku organizacji producentów – dodają.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkali się przy grobie ppłk. Eugeniusza Głowacza

Czytelniczka: drogo i brudno

Rzeźby dla Kowar

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Bezdomny 29-09-2016 12:09
Jakby nasze władze nie wojowały z Rosją to by nie było problemu.
~tato 29-09-2016 22:10
Juz zlozylem wniosek do KAWKI i mozna go sobie wsadzic,wiadomo gdzie.Tu pewnie bedzie to samo.To jest przyjazne panstwo co roluje swoje spoleczenstwo.
~W 29-09-2016 22:54
Owoce wsadzcie prezesowi i broszce w d,,ę !!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kolejowe inwestycje w Kotlinie Kłodzkiej

Herbatka dla Seniora

Czernow, Machałek i Obaz byli za ogromnymi podwyżkami – dla siebie

Świętowali z Złotoryi

Trwają porządki w Mysłakowicach

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
934
Tak
36%
Nie
58%
Nie wiem
6%