Złoty karny Sabiny

Czwartek, 15 marca 2007, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 15 marca 2007, 20:33
W ostatnim meczu rundy zasadniczej w ekstraklasie piłkarki ręczne MKS PR Finepharm Jelenia Góra pokonały po dramatycznej końcówce Politechnikę Koszalin 26:25.

Podopieczne trenera Zdzisława Wąsa przystąpiły do pojedynku z Politechniką wzmocnione powracającą po kontuzji kostki liderką zespołu Martą Gęgą. Mecz śmiało można określić mianem pojedynku o dwóch obliczach. W pierwszej połowie pałające żądzą rewanżu na porażkę w I rundzie 40:30 w Koszalinie gospodynie zagrały kapitalnie w obronie oraz skutecznie w ataku i szybko wypracowały sobie kilkubramkową przewagę. W 16 minucie doszło do nieprzyjemnego incydentu, kiedy to zawodniczka gości Marta Szostakowska złośliwie kopnęła w biodro Marzenę Buchcic i za to chamskie zagarnie została ukarana czerwoną kartką.

Do przerwy gospodynie prowadziły już 18:11 i realne wydawało się odrobienie 10 bramkowej straty z Koszlina, co spowodowałoby że MKS przeskoczyłby swojego rywala w tabeli i sezon zasadniczy zakończył na siódmym miejscu. Niestety po zmianie stron podopieczne trenera Z. Wąsa zlekceważyły rywalki i zbyt wcześnie uwierzyły że zwycięstwo mają już w kieszeni. W ataku jeleniogórzanek zapanował chaos, czego efektem były liczne błędy oraz niecelne rzuty, z nieprzygotowanych pozycji.

Znakomicie w bramce Politechniki spisywała się Iwona Pabich, zaś z drugiej strony w bramkę gości zupełnie nie potrafiła się wstrzelić M. Gęga. Politechnika w szybkim tempie rozpoczęła odrabianie strat i w 50 minucie przegrywała już tylko 23:21, zaś na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku doprowadziły do remisu po 25. Końcowe dwie minuty były bardzo dramatyczne, gdyż oba zespoły dążyły do zdobycia zwycięskiej bramki. Wreszcie Na 10 sekund przed ostatnią syreną sędziowie meczu podyktowali za faul na Annie Dybie rzut karny, którego na gola na wagę zwycięstwa zamieniła Sabina Kobzar. Dla tej zawodniczki był to pierwszy gol w całym meczu i od razu na wagę wygranej.

<b>MKS PR – Politechnika Koszalin 26:25 (18:11)</b>

<b>MKS PR:</b> Maliczkiewicz, Gęga 6, Dyba 5, Oreszczuk 4, Kasprzak 4, Jędrzejczak 2, Buchcic 2, Kobzar 1, Bogusławska 1, Dąbrowska 1.

Wystartowała gra miejska

Cieplice pod selfie

W Karpaczu po rzutach karnych

Komentarze (23) Dodaj komentarz

~szalona 16-03-2007 1:50
pozdrowieni dla wszystkich witaminek a szczegolnie dla losia ktora zagrala zaejbisty necztk;*kobierzyce rzadza;*paPapa ;)
~i co z tego i tak bieda 16-03-2007 7:03
jak wyżej
~xyz 16-03-2007 7:26
Czy to było wyreżyserowane? Super. Adrenalinki starczy do następnego meczu.Sabinka gratuluję opanowania.
~wierny kibic 16-03-2007 9:04
gratuluje zwyciestwa ale czemu takie nerwy?przeciez do przerwy gralyscie jak z nut...a w drugiej polowie...przez 11min dziewczyny rzucily jedna bramka po 15min druga...nie mozemy tak grac!chyba przerwa im nie sluzy...no coz trener nie za bardzo wiedzial co zrobic z taka gra ale to juz normalne...ciekawe jak bedzie w przyszlym sezonie?mam nadzieje ze lawka trenerska sie "wzmocni" o jakiegos trenera ktory poprowadzi ten klub...ryzykowne zagranie z Sabina...ciekawe co by wszyscy powiedzieli gdyby nie trafila?ale gratuluje opanowanie Sabina!pozdrowienia dla Klubu Kibica!:)
~Bomba 16-03-2007 9:06
Gratulacje dla trenera, od meczu z Elblagu czegos sie nauczyl ;-) Kto nie wie o co chodzi niech zapyta jak wowczas wygladal ostatni karny ;-)
~Kibic 16-03-2007 9:26
Hmmm Ale Mecz Zostal Sprzedany Takie Przekrety Nigdzie NIewidzialem A Koncowka Meczu To POprostu POpis Arbitrow HEHEHE Smiech Na Sali POzdrawiam...
~miki 16-03-2007 11:52
Poprostu dziewczynom nie chce się jechać do twardogrającego AZS Gdańsk . Piotrcovia jest znacznie bliżej , a dodatkowo grają tam ex-witaminki (Agata Wypych , Inka Silantiewa , Beata K.), a i trener Jezierski pracował w Jeleniej Górze. Przywitajmy ich ciepło przed meczem!!!
~ViJeG 16-03-2007 12:16
1 połowa po prostu super! 2 połowa (zwłaszcza do 45min) słabiutka. Za długi przestój! Ale i tak wielkie brawa dla dziewczyn. Zagrały niezły meczyk, parę akcji było naprawdę fajnych. Co do "POpisu" arbitrów na koniec. Nie wiem, czy był karny bo dokładnie nie widziałem. Wiem za to, że gdy zawodniczka Koszalina dostała 2 min to sędzia po ok 6-8sekundach pokazał "czas". BZDURA! Jak zawodniczka jest karana karą 2 minut to akcja rozpoczyna się "od nowa"! Zresztą sędziowie nie mieli najwyższej formy tego dnia.
~no name 16-03-2007 13:16
Vijeg ale takich "bzdur" to było znacznie więcej! 1. Czerwona kartka dla zawodniczki z Koszalina wyciągnięta z kapelusza, co najwyżej 2 miunty mogła dostać. 2. Wspominany przez Ciebie niezatrzymany czas. 3. W pewnej akcji zawodniczka Politechniki wyszła z pola bramkowego Jelonki, złapała piłke i zdobyła bramke, co też nie jest zgodne z przepisami. 4. Kilka razy Marta Oreszczuk dobrze zdobyła bramke a Ci gwizadli przekeroczenie lini. 5. I na koniec gwizedek gry pasywnej w ataku Finepharmu po dokładnie 9 sekundach akcji. Klub kibica bardzo ładnie się sprawował, byli głośni, wspomagali dziewczyny i co najważniejsze byli obiektywni w pracy sędziów, żadko się to spotyka, BRAWO!!!. Oby tak dalej!
~damo 16-03-2007 13:40
Ooo, ale widze że Agnieszka Kocela nie grała... Ktoś wie co się stało? Szkoda bo napewno byłaby niezłym wzmocnieniem... Pozdrawiam!
~!! 16-03-2007 15:40
kontuzja kostki na polfinalach
~dbeściak 16-03-2007 16:40
to że klub kibica siE sprawował dobrze to zasługa prezesa tego kluby, kiedy on się pojawia na meczach to zawsze musi być głośno i fajnie. Szkoda tylko że tym razem był w roli kierownika i drugiego trenera drużyny przeciwnej, ale to nic takie życie. Swoje też przyjął na garba,"Irek do domu dzisiaj z 3 peronu". Meczyk fajny nawet niezły jakościowo, i tylko niezły bo tak na prawdę o pietruchę. Ciesze się mocno że ktoś zauważył klub kibica, bo ostatnio trochę nas brakowało. Nasza idea podupadła ale miło słyszeć że komuś się podoba że jesteśmy. Pozdro dla wszystkich kibiców piłki ręcznej
~żaba 16-03-2007 17:06
Jest foto loży szyderców jak zwykle zresztą :D :)))))
~damo 16-03-2007 17:17
"!!" Dzięki za info :) Oooo a widze że "Żaba" się pojawił Hehe
~???????? 16-03-2007 19:51
kolowa w finepharm to cos nie gra chyba w pilke reczne,ciekawe co jeej zrobila ta bramkarka ze ta za wszelka cene chciala w nia walnac ,to sie nazywa sztuka,brawa dla niej,jak nie umiala kozlowac to teraz nie umie rzucac!!!!!!!!!!!!!
~Gonzales 16-03-2007 22:32
Super meczyk i dalsza część w Atrapie!!! Rychu, Wojtek i Agnieszka uuaaaaa
~wierny kibic 17-03-2007 16:44
do "????????" przestan sie czepiac czlowieku...a zwrociles uwage jak ona trzyma obronbe?dla sprotowania o ktora Ci chodzi?Anie Dybe czy Goske Jedrzejczak?pewnie jestes takim kibicem ze nie rozrozniasz...nasze kolowe graja dobrze choc zdarzaj im sie bledy!ale nie rozumiem dlaczego gramy akcej na dwa kola?nasze dziewczyny sobie nie do konca radza z takim ustawieniem...:no name" byl jeszcze jeden blad jak zawodniczka Koszalina wbiegla w swoje pole karne zlapala pilke a sedzie puscil akcje i z niej chyba padla bramka na remis po 25...sedziowie...tragedia! :/ pozdrowienia dla wszytskich kibicow pilki recznej! :)
~nyguś 17-03-2007 17:39
nic sie nie mrtw citko podrm:D:D:D:D:D:D:D: buśśk for everyone i ślifffki bulinki heheheh dobre miny on the foto hehe /nygusek ?
~iya 17-03-2007 20:13
Gratuluję dziewczynom z Jeleniej Góry zwycięstwa !do dbeściak: klub kibica jak widziałem i słyszałem ma się zupełnie dobrze, a to że siedzę teraz na ławce przeciwnika,no cóż takie życie.Teraz jestem w Koszalinie i chcę by Koszalin z każdym wygrywał.A Jelenia Góra i tak ma specjalne miejsce w moim sercu!Mam nadzieję że sytuacji gdy siedzę na ławce naprzeciw klubu kibica będzie jak najmniej. Pozdrowienia dla wszystkich sympatyków piłki ręcznej !
~Szymon 18-03-2007 15:21
Sośnica wygrala z Piotrkowia SKANDAL sprzedany mecz jedziemy do Lublina zamiast do Piotrkowi :(
~Do ??????????? 19-03-2007 8:00
Do pana "znak zapytania". Jeżeli chcesz podsumowywać grę naszej kołowej to bądź bardziej obiektywny. Wiesz chociaż ile zdobyła bramek?, karnych? i wykluczeń przeciwnika na 2 min? ile miała dobrych interwencji w obronie? Pewnie nie bo po prostu ty się nie znasz na piłce ręcznej i widzisz tylko to jak nie rzuciła, a to zdarza się wszystkim.
~LECHU 21-03-2007 10:03
Podsumowaniem gry ANKI DYBY jest miejsce w SIÓDEMCE kolejki!!! Brawo Ania dzięki za cały sezon zasadniczy i powodzenia w play offach!IREK wszystkiego dobrego gdziekolwiek jesteś i na jakiejkolwiek ,,ławce,, siedzisz!Najważniejsza jest WIOSNA, MILOŚC,POGODA DUCHA i... PIŁKA RĘCZNA(kolejność można zmienić) czego wszystkim życzę!
~simon1990@o2.pl 3-04-2007 22:06
Ludzie jaka ta Sabina jest Ładna:)) przeslijcie mi wiecej jej fotek na maila jak macie:)) pozdro simon