MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Złoty Dzik dla „Zero” z B. Kocą

Wiadomości: ŚWIDNICA
Niedziela, 13 czerwca 2010, 20:09
Aktualizacja: Wtorek, 15 czerwca 2010, 21:08
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
W Świdnicy zakończyła się III edycja Festiwalu Reżyserii Filmowej. Grand Prix otrzymał Paweł Borowski za film „Zero”, w którym zagrał Bogdan Koca, obecny dyrektor naczelny i artystyczny Teatru im. Norwida.

Świdnica stała się na kilkanaście godzin stolicą polskiego kina. Przyjechali tam znani aktorzy i reżyserzy: Sylwester Chęciński, Robert Gonera, Cezary Harasimowicz Grażyna Wolszczak, Krzysztof Zanussi, Joanna Liszowska, Andrzej Krakowski, Grzegorz Lipiec, Małgorzata Kożuchowska, a także Jan Nowicki z Małgorzatą Potocką. Przybył też obecny szef Teatru im. Norwida w Jeleniej Górze Bogdan Koca.

Dyrektorem i producentem festiwalu był Stanisław Dzierniejko, program natomiast ułożył dyrektor artystyczny – Janusz Zaorski. Zorganizowano projekcje niemal 40 filmów. Były też spotkania z twórcami, aktorami i reżyserami. Do festiwalu zaproszono miejscowe liceum ogólnokształcące, którego uczniowie wzięli udział w konkursie na recenzję. Laureat wygrał kamerę video.

Grand Prix, czyli Złotego Dzika, zdobył – po decyzji jury pod przewodnictwem Sylwestra Chęcińskiego – film "Zero" Pawła Borowskiego. Zagrał w nim Bogdan Koca, szef Teatru Norwida, w czasach, kiedy jeszcze nie był związany z Jelenią Górą. „Zero” wygrało z takimi tytułami jak: „Beats of freedom”, „Wszystko co kocham”, „8 w poziomie” , „Wojna polsko-ruska”, „Magiczne drzewo” i „Rewers”. Paweł Borowski nie skończył szkoły filmowej. Nagrodę potraktował jak dyplom – donieśli organizatorzy.

– „Zero” to opowieść o miłości i nienawiści, o zdradzających i zdradzanych, o przemocy i seksie oraz o zaskakujących tajemnicach, które poznamy w trakcie tej przedziwnej doby – wyczytamy w Stopklatce. B. Koca wcielił się rolę anonimowego detektywa. W obsadzie, między innymi, jest także Marian Dziędziel, znany chocby z "Wesela" i filmu "Dom zły".

Ogłoszenia

Czytaj również

JBO: Ogrodzenie boiska w Parku Norweskim

Półkolonie z MOS–em po pierwszym turnusie

"Dusze słowiańskie. Teraz" – piękna baśń taneczna

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Widz 13-06-2010 21:36
Gratulacje z całego serca!!!
~Widzka 14-06-2010 6:00
Ja też gratuluję!
teessi 14-06-2010 18:32
I oby Panu Kocy przedłużono umowę na następne lata.
~PatiB. 15-06-2010 9:33
Do teessi; It\'s primitive...To nie ma znaczenia. Bez sensu.
~Jasne.. 15-06-2010 17:47
Ani Wesela ani domu złego nie reżyserował Borowski a Smarzewski
teessi 15-06-2010 21:29
Do PatiB. Sorki, ale nie rozumiem. Byłam w teatrze na dwóch sztukach poprzedniego dyrektora, na kilku byłam teraz. Jest o niebo lepiej niż było. Ludzie przychodzą do teatru, trzeba rezerwować bilety na spektakle. Jest nieźle, a zapowiada się jeszcze lepiej.
teessi 15-06-2010 21:30
Do tego Koca szanuje ludzi. Wszystkich, nie tylko aktorów.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Koncert na cztery ręce

Układanka na budynku ośrodka kultury

Śmieci przy drodze na Perłę Zachodu

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
631
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
13%