MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Złoto przegrane na wadze

Wiadomości: Polska
Środa, 30 maja 2007, 0:00
Autor: KED
Zawodnik Jeleniogórskiego Centrum Oyama Karate Marcin Bukofaj został wicemistrzem Polski juniorów w karate w konkurencji semi - knockdown

X Mistrzostwa Polski Juniorów Polskiej Federacji Karate w konkurencjach semi - knockdown odbyły się w Warszawie, w hali sportowej SGGW. W zawodach wystartowało 130 zawodników z 32 klubów sportowych, reprezentujących Oyama karate, Kyokushin Tezuka Group oraz ShinKyokushinkai. Zawody stały na dobrym poziomie sportowym i organizacyjnym, pomimo panującej w tym dniu wysokiej temperatury (32°C) i znacznej wilgotności. Pojedynki odbywały się na dwóch matach.

JCOK reprezentowała trójka juniorów - wszyscy niestety w tej samej kategorii wagowej -65 kg junior starszy. Kategoria była bardzo mocno obsadzona i liczyła ponad 20 zawodników, więc do finałów trzeba było stoczyć aż cztery wyczerpujące pojedynki. Nasz najbardziej utytułowany junior (złoto w Pucharze Polski i w Pucharze Europy w Rosji ) Marcin Bukofaj w pięknym stylu pokonał w trzech walkach rywali pokazując swoją wyraźną dominację. W walce finałowej z Radkiem Parolem pechowo uległ, po dogrywce przez różnicę wagi.
Paweł Jakubowski i Michał Majda wygrali swoje walki w "16". Niestety w ćwierćfinałach ulegli obaj swoim przeciwnikom i musieli pożegnać się z turniejem.

Finaliści otrzymali bardzo ładne medale i puchary, a także gustowne dyplomy oraz nagrody książkowe, poświęcone historii i kulturze Dalekiego Wschodu. Organizator zadbał również o elegancką scenografię hali, okolicznościowy plakat oraz krótki pokaz sprawnościowy.
W przyszłym roku, gospodarzem XI MPJ PFK będzie Sensei Eugeniusz Stanisławek (Wałbrzych, Polish Kyokushinkai Tezuka Group).

Ogłoszenia

Czytaj również

Dotacje na kluby ligowe

Najlepsza okazja do rehabilitacji

Osiedle zmienia się

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Abeliza 30-05-2007 21:10
Brawo Marcin :D
~kasia 30-05-2007 21:45
wielkie gratulacje:)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nowy dyrektor WORD

Biegacze narciarscy apelują do pieszych

Wandalizm czy profanacja?

Drożej na Chojnik

Środki na szkolenie dzieci i młodzieży

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
178
Tak
19%
Nie
75%
Nie wiem
6%