MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Złoto i ekologiczne opakowania. Praca za miedzą

Wiadomości: REGION JELENIOGÓRSKI
Środa, 13 lipca 2011, 8:09
Aktualizacja: 8:09
Autor: Mo–ja Multimedia
Fot. Mo–Ja Multimedia
Kilkadziesiąt osób znajdzie pracę w dwóch zakładach, które powstaną w Kamiennej Górze. Zarząd Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości wydał kolejne zezwolenia.

Pracownia chemiczna zacznie działać w części pomieszczeń odkupionych od zakładu Bo-Wa-De, też funkcjonującego w kamiennogórskiej strefie. Piotr Barański zainwestuje 2 mln zł. Zajmie się odzyskiwaniem złota i przygotowywaniem go dla przemysłu jubilerskiego. Metal szlachetny do Kamiennej Góry będzie sprowadzany z całej Europy.

- Drugi przedsiębiorca już działa w naszej strefie. Kalibra planuje wybudować na swojej działce kolejny zakład, nakładem 18 mln zł. Powstanie nowoczesna linia technologiczna i laboratorium badawcze – mówi prezes kamiennogórskiej strefy Iwona Krawczyk.

Kalibra specjalizuje się w produkcji opakowań z tworzyw sztucznych dla przemysłu spożywczego. W kamiennogórskiej strefie funkcjonuje od początku jej istnienia.

W tym roku zarząd stery wydał trzy zezwolenia. Przedsiębiorcy zadeklarowali inwestycje w wysokości 50 mln zł, zatrudnią 200 osób. Łącznie w strefie funkcjonuje 49 inwestorów, którzy ponieśli nakłady inwestycyjne w wysokości ponad 1,57 mld PLN i zatrudniają ponad 4 400 pracowników.

Strefa zajmuje obszar o powierzchni 367,14 ha, w podstrefach: Kamienna Góra, Lubawka, Piechowice, Janowice Wielkie, Jelenia Góra, Nowogrodziec, Lubań, Jawor, Prusice, Żmigród, Ostrów Wlkp., Dobroszyce, Gryfów Śląski, Zgorzelec. Jej tereny są zlokalizowane w niewielkiej odległości od granic z Republiką Federalną Niemiec i Republiką Czeską, w pobliżu autostrady A-4 i A-3 oraz dróg krajowych. Połączenia lotnicze są dostępne z lotnisk we Wrocławiu, w Pradze i Dreźnie. Lokalizacja inwestycji na obszarze strefy daje prawo do korzystania z pomocy publicznej w wysokości do 60 % nakładów inwestycyjnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

To teren zapuszczony

Czy uda się zniszczyć toksyczną roślinę?

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~kapusta 13-07-2011 8:51
Jaka jest średnia zarobków na stanowisku "poniżej kierowniczego" w tej strefie? Ktoś się orientuje?
~cd 13-07-2011 9:18
Tam można a u nas kolejne markety
~ 13-07-2011 9:31
chyba zarzad "strefy"
~ 13-07-2011 10:25
A może by tak: MEGA GALERIĘ HANDLOWĄ na ruinach dawnej Celwiskozy?
~Obywatel 13-07-2011 11:12
A ponoć M.Zawiła coś wspominał o parku technologicznym nowych technologii gdzie mieli znaleźć prace wykształceni studenci z miejscowych uczelni? Miało być też prosektorium przedsiębiorczości nowych technologii.
~ 13-07-2011 11:48
No przecież prosektorium jest...
~galla 13-07-2011 14:03
.....,,zajmie sie odzyskiwaniem zlota...", cos mi tu wyglada na sprowadzanie zlomowanych czesci komputerowych , telefonow komorkowych itp swinstw , tylko gdzie beda utylizowac pozostale odpady jak odzyskaja zloto i

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Ulica Nadbrzeżna już w nowej odsłonie  

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

„Zielony” przystanek

Mobilizacja przed II turą

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
14
Tak
57%
Nie
36%
Nie wiem
7%