Czytających: 10705

Jelenia Góra: Złotka Samadovej dominują na Dolnym Śląsku!

Czwartek, 30 listopada 2017, 22:00
Aktualizacja: 22:02
Juniorki KPR–u Jelenia Góra potwierdziły swoją dominację na dolnośląskich parkietach! W ostatnim meczu ligi wojewódzkiej gładko ograły Dziewiątkę Legnica i po końcowej syrenie świętowały szósty z rzędu triumf pod opieką Dili Samadovej.

Przed ostatnim spotkaniem w ramach Ligi Dolnośląskiej Juniorek, KPR był już pewny zwycięstwa w rozgrywkach, jednak warto było zakończyć tę fazę sezonu zakończyć wygraną. Pierwszy kwadrans był bardzo wyrównany, obie ekipy zdobywały bramkę za bramkę, ale od 15. minuty, kiedy to na tablicy wyników było 7:6, na parkiecie hali przy ul. Złotniczej dominował już tylko jeden zespół. Jeleniogórzanki odskoczyły na 10:6, a do przerwy prowadziły 15:9 i z ogromnym luzem udały się na przerwę. Co ciekawe, podopieczne Dili Samadovej nie poszły do szatni, tylko pozostały na parkiecie, gdzie dołączyły do nich dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 27. Wspólna zabawa przy dziecięcych hitach muzycznych serwowanych przez Janusza Rodziewicza, nie rozkojarzyła KPR-u, bowiem po wznowieniu gry nasz zespół włączył kolejny bieg i odebrał rywalkom jakiekolwiek złudzenia. Od stanu 17:10 żółto-niebieskie odskoczyły na 22:10, a następnie 25:11. Najwyższą przewagę miejscowe osiągnęły w 59. minucie, kiedy to było 29:13, a mecz zakończył się wynikiem 30:15.

Wielka (zasłużona) feta z maluchami z Okrąglaczka trwała w najlepsze. Dziewczyny i trenerka odebrały złote medale Dolnośląskiego Związku Piłki Ręcznej, które z pomocą przedszkolaków wręczał wiceprezes DZPR - Jan Biłyk. Nie zabrakło okolicznościowego tortu, życzeń, pamiątkowych zdjęć i zapewnień, że w fazie centralnej jeleniogórzanki powalczą o jak najlepszy rezultat. Turniej 1/16 ffinału Mistrzostw Polski odbędzie się w styczniu 2018 roku w Jeleniej Górze, a jeśli naszej ekipie uda się wyjść z pierwszego miejsca, to 1/8 finału również odbędzie się w Kotlinie Jeleniogórskiej.

Juniorki KPR-u zdecydowanie wygrały ligę wojewódzką z dorobkiem 7 zwycięstw i 1 porażki. Ponadto, w czołówce klasyfikacji strzelczyń znalazły się dwie nasze zawodniczki - Agata Skowrońska znajduje się na trzecim miejscu (48 bramek w 8 meczach), a Zuzia Dubiel na piątym (45 bramek w 8 meczach). Pozostałe zespoły mają do rozegrania jeszcze jeden mecz, więc miejsca w klasyfikacji strzelczyń mogą się nieznacznie zmienić, ale na pewno nasze dziewczyny znajdą się w czołowej dziesiątce.

KPR Jelenia Góra – EUCO-UKS Dziewiątka Legnica 30:15 (15:9)