MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

“Złote godziny” Zygmunta Trylańskiego w Galerii Skene

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 6 maja 2015, 8:23
Aktualizacja: 8:25
Autor: Manu
Fot. Organizator
W czwartek (7.05) o godz. 17.00 w Galerii Skene w foyer Teatru im. Cypriana Kamila Norwida odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Zygmunta Trylańskiego zatytułowanej “Złote godziny”. Ekspozycja, przygotowana przez Stowarzyszenie Jeleniogórska Strefa Fotografii, czynna będzie do 10 czerwca. Wstęp wolny.

Zygmunt Trylański to znany fotograf i przewodnik górski, autor wielu wystaw indywidualnych i uczestnik niezliczonych wystaw grupowych, tegoroczny laureat nagrody Ducha Gór. Najczęściej fotografuje pejzaż karkonoski, akt i portret. Jego ulubionym miejscem w Karkonoszach są Śnieżne Kotły.

Pochodzi z Łodzi, a w Szklarskiej Porębie mieszka od roku 1971. Fotografią zajmuje się od 1965 roku. Od 1972 jest członkiem Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego. Działał w grupach twórczych “Sektor”, “A-74”, “Gama 74” (1975–80). Jest autorem kilkunastu wystaw indywidualnych, uczestnikiem wystaw zbiorowych, brał udział w 120. międzynarodowych Salonach Fotografii (1976-81), gdzie zdobywał liczne nagrody, w tym Grand Prix “Wenus 77”. W 2012 r. przyznano mu pierwszą nagrodę w ogólnopolskim Konkursie Fotografii Przyrodniczej.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

JBO: Ogrodzenie boiska w Parku Norweskim

Malarstwo zauroczonych Karkonoszami

Przetarg na kolejną stację

Frekwencja dopisała. Będzie skatepark?

Czyżby Andrzej Duda?

Skarby Opactwa

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
575
Tak
47%
Nie
39%
Nie wiem
13%