MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 21 września
im. Jonasza, Mateusza

„Złote godziny” w Mysłakowicach

Wiadomości: Mysłakowice
Wtorek, 19 kwietnia 2016, 8:07
Aktualizacja: 8:09
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Fot. Organizator
W Święto Konstytucji 3 Maja, w Galerii Gminnego Ośrodka Kultury w Mysłakowicach, zorganizowany zostanie wernisaż fotograficzny pod tytułem "Złote godziny". Autorem prac jest znany fotograf naszego regionu Zygmunt Trylański. Początek zaplanowano na godz. 16.00. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!

Zygmunt Trylański to mieszkaniec Szklarskiej Poręby, członek Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego, Jeleniogórskiej Strefy Fotografii, Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej oraz Związku Polskich Fotografików Przyrody fotografią zajmuje się od 1965 roku. W latach 1975 -1980 działał twórczo w grupach „Sektor”, „A-74", „Gama 74" i na ten okres przypada jego największa dotąd aktywność fotograficzno - wystawiennicza. Wziął udział w 120 wystawach, głównie międzynarodowych. W 1977 roku zdobył jedną z ważniejszych wówczas, prestiżową nagrodę - Grand Prix na międzynarodowym Salonie Fotografii Venus 77. W ostatnich latach aktywował uczestnictwo w konkursach z efektami takimi jak pierwsza nagroda w ogólnopolskim Konkursie Fotografii Przyrodniczej w 2012 r. W 2015 roku zdobył: złoty medal UPI - United Press International Photographs w Finlandii i brązowy w Rumunii, dwukrotne złote medale FIAP - Fédération Internationale de I’Art Photographique oraz srebrny medal w Indiach także Złoty Medal RPS w Rumunii, APS Merit w Australii, Ribon PSA w Hiszpanii, Reflektion CM w Indiach. Uzyskał również honorowe członkostwo FIAP w Niemczech, Serbii i Singapurze. W 2015 roku Zygmunt Trylański otrzymał „Nagrodę Ducha Gór” - prestiżowe wyróżnienie przyznawane przez władze Szklarskiej Poręby osobom o szczególnych osiągnięciach oraz wnoszących istotny wkład w promocję miasta.

Honorowy patronat nad wystawą objął Starosta Jeleniogórski oraz Wójt Gminy Mysłakowice.

Ogłoszenia

Czytaj również

62. Wrzesień Jeleniogórski na plakacie

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Marek_T 19-04-2016 8:39
Na pewno podjadę zobaczyć ....Pozdrawiam
~Igor_Jel 19-04-2016 21:12
Pan Zygmunt to niezły fotograf i sympatyczny gość. Postaram się podjechać. Foty godne obejrzenia....już kilka widziałem.
~pat 19-04-2016 23:31
i znowu szklarska poręba, w gminie szklarska poręba a tu znowu............

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wyczekiwana premiera w ZTA

Doczekają się ronda

Orle pamięta o Ryszardzie Semczuku

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Zaczytaj się z Jelonką.com

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
696
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%