MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 28 września
im. Marka, Wacława

Złote gody – wzór dla pokoleń

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 27 października 2016, 9:21
Aktualizacja: Piątek, 28 października 2016, 8:35
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W sali ślubów Urzędu Stanu Cywilnego w Jeleniej Górze prezydent miasta w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wręczył wczoraj (26.10) medale za długoletnie pożycie małżeńskie.

Po raz kolejny pary związane z Jelenią Górą zostały odznaczone za dochowywanie przysięgi, wspólne życie w zdrowiu i chorobie, na dobre i złe. Medale otrzymali: Melania i Czesław Tarłowscy, Barbara i Zbigniew Misińscy oraz Bogdana i Paweł Wawrzyniakowie.

Tradycyjnie, zapytaliśmy o receptę na tak długie pożycie. - Od czasu do czasu jedno drugiemu musi ustąpić. Mamy wspólne zainteresowania, oboje biegamy. Mamy dzieci, wnuki, prawnuki i cieszymy się z tego – wyznała Melania Tarłowska, która z mężem co dwa dni biega, a pan Czesław startuje nawet w maratonach. - Trzyma mnie ten sport, raz w roku biegam dystans z Jeleniej Góry do Lubania i z powrotem – dodał Czesław Tarłowski.

Strasznie szybko minęło. Poznaliśmy się w starym PTTK (obecnie znajduje się tam hotel Fenix) – tam była kawiarnia, tam młodzież się spotykała w latach 60. - wyznał Zbigniew Misiński, który za receptę podaje wzajemnie wsparcie i wybaczanie, bo „głupoty się zdarzają”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Drogi do remontu

Drugi taki przystanek

Harcerze z nową siedzibą

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~PARTYZANT 27-10-2016 9:44
Gratulacje! To mistrzostwo, biorąc pod uwagę że teraz tak łatwo się rozstać i znaleźć sobie kogoś nowego. Ja jestem w związku 13 lat i daaaaleko mi do takiego pożycia jak w artykule ale chciałbym bo to wartość sama w sobie
~gluś 27-10-2016 11:18
gratulacje :)
~dj 27-10-2016 13:20
Jaki wzór??Wiekszość małżeństw jeszcze do lat 80-tych,zwłaszcza na wsiach było kojarzone przez rodziny,jak w Indiach na zasadzie -Trza Władkowi znaleźć babe bo juz ma 25lat więc swat przywieźli z sasiedniej wiochy Marychę Władkowi na furmance,zapytał "podobo się?" Władek "Ano moze być" ,potem pleban przyklepał formułkę "Bóg połączył.człowiek niech nie rozdziela" i tak żyli po kilkadziesiąt lat, zwykle razem a jednak osobno,bo nie mieli innej opcji a rozwód to przeca grzech.Dziś małżeństwa też są zawierane na głupiego,czesto po 3 m-cach znajomości,tyle że nikt nie ma oporów z rozwodzeniem się,taka różnica,miedzy dziś a kiedyś.
~An 27-10-2016 22:02
Zazdroszczę. Mój mąż, tak przeze mnie kochany okazał się.... Ale miło się patrzy na fajnych ludzi. Sto lat
~Ajka 27-10-2016 22:28
Gratulacje i dalszych lat w dobrym zdrowiu i miłości💕💕💕💕💕💕💕mili Państwo bierzmy przykład bo jest z Kogo!!!!!
~zaboberek 28-10-2016 9:49
[ ~Ajka] Jak wpisać takie serduszka?
~ 5-11-2016 15:08
Kompromis, oto "przepis" na sukces każdego związku

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Docenili grupę wieńcową

Lodówka społeczna znowu jest dostępna

Coraz więcej w mieście stojaków dla rowerów

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Roboty na Dworcowej

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
974
Tak
25%
Nie
72%
Nie wiem
3%