MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Złote Gody w Wojanowie

Wiadomości: Mysłakowice
Poniedziałek, 26 września 2016, 8:12
Aktualizacja: Wtorek, 27 września 2016, 7:05
Autor: Robert Czepielewski
Fot. Robert Czepielewski
Jubileusz złotych godów obchodziło wczoraj 12 par zamieszkałych w gminie Mysłakowice. Uroczystość odbyła się w Sali Wojanowskiej Pałacu Wojanów gromadząc rodziny jubilatów oraz zaproszonych gości.

Na wniosek kierownika USC w Mysłakowicach, Prezydent RP przyznał jubilatom Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Były też statuetki ufundowane przez władze gminy, które wręczył wójt Michał Orman. Swoje życzenia skierowała do świętujących małżeństw także posłanka Zofia Czernow. Nie zapominając o roli kobiety w związku, wszystkim żonom wręczyła różę.

Utarło się, że uroczystość złotych godów to ponowne zaślubiny, dlatego pojawił się tort i symboliczna lampka szampana. Wszyscy zgromadzeni w Sali Wojanowskiej odśpiewali „Sto lat” . Władysław Polak w imieniu jubilatów podziękował wójtowi gminy za zorganizowanie obchodów 50-lecia pożycia małżeńskiego.

O receptę na udane, długoletnie małżeństwo poprosiliśmy jednego z jubilatów Jana Kuczaja. - To lekarstwo składa się z wielu składników. Po pierwsze potrzebny jest szacunek do tej drugiej osoby. Bardzo ważną cechą w związku jest umiejętność przebaczania i słuchania. W dzisiejszych czasach młodzi ludzie są tak zaangażowani w zdobywanie pieniędzy, że zapominają co najważniejsze jest w życiu czyli: miłość, szacunek do siebie, rodziny i znajomych. Ja wierzę, że te wartości są trwałe i nie przemijające - powiedział.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kto do Senatu?

Nadleśnictwo buduje wieżę widokową

Z Psim Patrolem

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~18 sqandal 26-09-2016 10:57
..... piękne tojest i bardzo fajne ze jednak w tym zawirowanym świecie są ludzie którzy są ze sobą ( na zawsze )na dobre i złe , szkoda tylko ze te medale są takie liche. Ale medal tu nie jest ważny , gratulacje kochani i sto lat!
~aa 26-09-2016 11:06
Można to super zorganizować? Widać można. Nie tak jak u nas w Jeleniej, gdzie wręczono medale na korytarzu...
~JG 26-09-2016 14:52
Zrobiono z szacunkiem ! :-) Czyli albo robić ( nawet skromnie) aby miało ręce i nogi albo ...nie robić wcale(ukłon w stronę JG). Ładnie ,że "urząd" znalazł chęci i czas :-)
~j23 26-09-2016 16:34
Super jednak można brawa za organizacje
~ 26-09-2016 22:14
Stara Kamienica także nie pamięta o jubilatach , kiedyś i o srebrnych pamiętano.
~janowickie koleżanki 27-09-2016 21:47
Brawo Dorotka, super impreza ( jak zawsze )- pełen szacun 😃. Twoją klasę pamiętamy z działań w naszym urzędzie ale widać, że rok w rok nie przestajesz nas pozytywnie zaskakiwać 😉. Życzymy Ci dużo zdrowia, zadowolenia , radości i wytrwałości. Szkoda, ze nas opuściłaś. Tęsknimy
~tez obserwator 27-09-2016 22:23
ale co by nie mówić to impreza super przygotowana ( a ta kierowniczka to też babka niczego sobie). Fajne urzędniczki tam pracują 😉

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wybory: Zwycięstwo PiS

Nagroda IDOL 2019 dla Radia KSON

Na pomoc dzieciom krzywdzonym

Dolny Śląsk wstępuje do WOT

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
662
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
20%