Wtorek, 16 kwietnia
Imieniny: Cecylii, Julii
Czytających: 11741
Zalogowanych: 29

Jelenia Góra: Złota Natalia powalczy o tenisowe mistrzostwo młodziczek w Sopocie

Czwartek, 7 sierpnia 2008, 14:22
Aktualizacja: Czwartek, 14 sierpnia 2008, 2:11
Autor: JEN
Na kortach tenisowych jeleniogórskiego Zabobrza w ubiegły weekend odbył się I Ogólnopolski Turniej Tenisowy o puchar prezesa Klubu Tenisowego Jelenia Góra, w którym wzięły udział młodziczki do lat 14.

Bardzo dobrze zaprezentowała się tenisistka gospodarzy trzynastoletnia Natalia Lewińska, która zajęła pierwsze miejsce indywidualnie i w grze podwójnej, czyli zaliczyła podwójne "złoto".

W grze pojedynczej pokonała kolejno: Aleksandrę Makiewicz (KT Bałtyk Koszalin) 6/2 6/3, Maję Piekarską (KT Łódź) 6/3 7/6.

W półfinale pokonała aktualną vice mistrzynię Polski 14 letnią Bognę Nowicką (AZS Poznań) 6/2 6/4, a w finale wygrała trzecią zawodniczkę w kraju do lat 13 Weronikę Halicką z Łodzi 6/0 2/6 6/2.

W grze podwójnej w parze z Weroniką Halicką (KT Łódź) pokonała w finale parę z Łodzi Magdalena Fręch – Maja Piekarska 6/2 6/3.

Puchary i dyplomy wręczał zawodnmczkom prezes KT Jelenia Góra - Jerzy Paczuski.