MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Złota Miniatura dla „Strachów na Lachy”

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 14 czerwca 2010, 16:19
Aktualizacja: Wtorek, 15 czerwca 2010, 7:54
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Dziecięca Grupa Teatralna „Gzygzak” z Osiedlowego Domu Kultury w Jeleniej Górze wróciła z najcenniejszą nagrodą z XI Ogólnopolskiego Forum Teatrów Dziecięcych MINIATURY 2010 podbiwszy serca publiczności i jurorów sztuką w opracowaniu Jacka Paruszyńskiego „Strachy na Lachy, czyli zabawa w teatr”.

Jeleniogórska grupa, w której skład wchodzą przedszkolaki w wieku 5 i 6 lat, oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11, była jednym z piętnastu zespołów dziecięcych zaproszonych na przegląd. Wzięły w nim udział mali adepci sceny z, między innymi, Białegostoku, Zgorzelca, Wrocławia, Piotrkowa Trybunalskiego, Legnicy. Forum zorganiznowały w minionych weekend opolski MDK oraz Teatr Lalki i Aktora im. A. Smolki w Opolu.

Zrealizowane w konwencji czarnego teatru widowisko „Strachy na Lachy, czyli zabawa w teatr” podobało się jurorom najbardziej. – Zdobyliśmy kompleksową Złotą Miniaturę za całość widowiska. Przyznawane są także Miniatury za poszczególne elementy spektakli – mówi Jacek Paruszyński. W przedstawieniu młodzi wykonawcy (Klaudia Korecka, Oliwia Pruś, Daria Michniewicz, Martyna Kowaliszyn, Ola Bielecka, Julia i Ola Stefaniak, Sofian Jemai, Bartosz Adamski, Kostek Motyka oraz Szymon Gołdan) wywołują strachy. Widziadła wylatują z walizki i wypełniają scenę dziecięcym żywiołem wykonawców podkreślonym grą świateł i pomysłową choreografią. - Trochę się na warsztatach wygłupialiśmy. Trochę straszyliśmy. I tak powstał ten spektakl - pisze o sztuce sam "Gzygzak". Scenariusz powstał na podstawie tesktów dzieci i wierszy Małgorzaty Strzałkowskiej.

Przedstawienie miało swoją premierę 14 maja tego roku w Osiedlowym Domu Kultury. Wcześniej oklaskiwano je na X Jeleniogórskim Forum Teatrów Dziecięcych, w którym wywalczyło drugą lokatę. – Do tamtej wersji przedstawienia dorobiliśmy jeszcze cztery dodatkowe sceny – mówi Jacek Paruszyński. Ten aktor Teatru im. Norwida w Jeleniej Górze jest jednocześnie aktywnym edukatorem sztuki aktorskiej. Pracuje nie tylko z dziećmi, lecz także z młodzieżą, z którą odniósł sporo sukcesów scenicznych. Gratulujemy!

Artykuł zilustrowaliśmy zdjęciami z premiery i z pokazu podczas X JFTD.

Ogłoszenia

Czytaj również

Drzymały i Flisaków niemal gotowe

Tak nie wolno parkować!

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Komentarze (10) Dodaj komentarz

kazimierzp 14-06-2010 18:25
Można się nie zgadzać z interpretacjami postaci granych przez pana Jacka Paruszyńskiego. Ale nie wolno być obojętnym na to co robi on z najmłodszymi miłośnikami sztuki teatralnej. To co robi z przedszkolakami, uczniami, młodzieżą,... to tylko czapki z głów i cieszmy się, że działa wśród naszej jeleniogórskiej dziatwy. Szczere podziwy uznania! Jacku jesteś wspaniały!
~Ola 14-06-2010 18:39
A! Gratuluję Panie Jacku sukcesów! :)
~Łomatko 14-06-2010 19:37
Brawo Jacek Paruszyński & Gzygzak :)
~dumna 14-06-2010 21:30
nasze wspaniałe dzieciaki :D
~ 14-06-2010 21:36
chylę czoła dla pomysłu, scenariusza, rozwiązań świetlnych, choreograficznych i muzycznych a przede wszystkim sztuki wydobycia z tak małych dzieci takich umiejętności zagrania, Panie Jacku wyrazy uznania dla Pana pracy i dla wszystkich podopiecznych w grupie - po prostu bomba
~Meg 14-06-2010 21:42
Brawo Panie Jacku i brawo młodym artystom !!! jednocześnie dziekuję, takie zajęcia rozwijają zdolności naszych dzieci
~Meg 14-06-2010 21:58
brawo Panie Jacku i brawo dla młodych artystów, pokazaliscie na co Was stać!!!
~Robert Kaczmarek 15-06-2010 0:04
Panie Jacku, jest Pan wielkim Człowiekiem. Dziękuję za to co Pan robi dla Dzieci, wszak to One są naszą przyszłością. Nauczone wrażliwości i tej ludzkiej i tej życiowej będą zapewne lepszymi ludźmi w dorosłym życiu, przynajmniej taką miejmy nadzieję. Dziękuję i pozdrawiam
~woytek 15-06-2010 13:23
dalsze fotki :) http://picasaweb.google.com/woytek.adamsky/OpoleWybrane?feat=directlink
~JustynaL 15-06-2010 19:05
No to gratulacje! Oby takie sukcesy towarzyszyły Gzygzakowi przez kolejne lata. :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Lwóweccy zwycięzcy "Wielkiej Ligi Czytelników"

Pszczeli projekt KPN

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Nabór do szkół ponadpodstawowych  

Nowa rektor w KPSW

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
292
Tak
48%
Nie
40%
Nie wiem
12%