MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Zlot Przodowników Turystyki Pieszej w Bukowcu

Wiadomości: Region
Wtorek, 30 października 2018, 7:04
Aktualizacja: Środa, 31 października 2018, 6:41
Autor: Krzysztof Tęcza
Fot. Archiwum K. Tęczy
W dniach 26–28 października w Bukowcu miał miejsce 54. Zlot Przodowników Turystyki Pieszej PTTK. Jest to impreza organizowana raz do roku pozwalająca na spotkanie kadry programowej PTTK.

Przodownicy organizujący i przeprowadzający przez cały rok setki imprez turystycznych na terenie Dolnego Śląska, muszą mieć możliwość spotkania się w jednym miejscu o tym samym czasie, by porozmawiać o planach na rok następny. Muszą oni bowiem zaplanować kolejne imprezy, zwłaszcza te cykliczne, co w dzisiejszych czasach nie jest takie proste. Chodzi głównie o to, że większość wspomnianych imprez jest organizowana na zasadach wolontariatu, bez pozyskiwania zewnętrznych środków finansowych. Nie bez znaczenia są tu nowe przepisy narzucone stosowną ustawą, które bardzo komplikują dotychczasowy sposób organizacji tego typu imprez.

Tym razem Zlot został zorganizowany przez Oddział PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze, Dolnośląski Zespół Turystyki Pieszej PTTK i Komisję Turystyki Pieszej przy Oddziale PTTK „Sudety Zachodnie”. Komandorem Zlotu był Wiktor Gumprecht, wicekomandorem Jarosław Kapczyński, sekretarzem Maria Gumprecht, a koordynatorem Henryk Sławiński.

Celem Zlotu była prezentacja walorów krajoznawczo-turystycznych Ziemi Jeleniogórskiej, podnoszenie kwalifikacji kadry programowej PTTK oraz wymiana doświadczeń i integracja środowiska piechurów PTTK. Na bazę wybrano Szkolne Schronisko Młodzieżowe „Skalnik” w Bukowcu.

Podczas wycieczki autokarowej uczestnikom pokazano Dolinę Pałaców i Ogrodów, Jelenią Górę oraz Siedlęcin z jego najbardziej znanym obiektem - Wieżą Książęcą. Nie był to jednak koniec atrakcji. Po obiedzie wszyscy przybyli do pałacu w Bukowcu, gdzie w siedzibie Związku Gmin Karkonoskich zostali przyjęci w Regionalnej Pracowni Krajoznawczej Karkonoszy prowadzonej na mocy porozumienia pomiędzy ZGK a PTTK Oddziału „Sudety Zachodnie”. Wysłuchali oni prelekcji wygłoszonej przez piszącego te słowa o historii Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” oraz drugiej - opisującej wyprawę na Kilimanjaro. Przeprowadzono tu obrady Dolnośląskiego Zespołu Turystyki Pieszej, a także egzaminy na Przodowników Turystyki Pieszej i na rozszerzenia uprawnień.

Gościem specjalnym był prezes Zarządu Głównego PTTK Jacek Potocki.

Twoja reakcja na artykuł?

3
100%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mino Cinelu gwiazdą urodzinowego koncertu Marka Napiórkowskiego

Ślubowały pierwszaki

Spór o edukację seksualną

Utrudnienia w ruchu na Sudeckiej

Wybory: Zwycięstwo PiS

Tajemnice Książa

Nowe progi zwalniające

Zaklęcia Harmonii

Sonda

Dla piratów drogowych, jak w Estonii, zamiast mandatu godzinny postój. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
338
Tak
55%
Nie
37%
Nie wiem
8%