MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Złodzieje złomiarze nie próżnują

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 16 maja 2008, 16:03
Aktualizacja: Sobota, 17 maja 2008, 7:30
Autor: Angela
Fot. TEJO
Skradzione wieka studzienek kanalizacyjnych na ulicy Morcinka, wycięta barierka odgradzająca chodnik od jezdni na Osiedlu Robotniczym i brak świateł kolejowych na ulicy Ceglanej. Taki obraz byłby w mieście dziś rano, gdyby nie czujne oko mieszkańców i szybka interwencja strażników miejskich.

Kiedy studenci balowali podczas juwenaliów, a uwaga służb porządkowych skupiła się przede wszystkim na ich bezpieczeństwie, przestępcy wpadli na pomysł, jak zarobić parę złotych. Ukradli różne metalowe częśc i czekali do rana, aby wywieźć łup na złomowiska. Udaremnili im to stróże miasta.

– Udało się zabezpieczyć kilka z przygotowanych do wywiezienia na złom wiek studzienek kanalizacyjnych, a o jednym brakującym poinformowaliśmy Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, która miała zabezpieczyć to miejsce – powiedział Jacek Dziedziński ze straży miejskiej.

Stróże miasta zabezpieczyli również wyciętą metalową barierkę z Osiedla Robotniczego, która utrudniała wejście na ruchliwą jezdnię. Złomiarze przenieśli łup za przejazd kolejowy. Na szczęście nie zdążyli wywieźć metalu do skupu złomu.

Podobna sytuacja miała miejsce na ulicy Ceglanej. Tu wandale wycieli kolejową sygnalizację świetlną. Ich plany również zostały udaremnione. Jedyne nieszczęście, w całym szczęściu, to fakt, że złodzieje zdążyli uciec.

Ogłoszenia

Czytaj również

Nowy stadion dla lekkoatletów

Nowy wóz dla strażaków

Tak w szpitalu zachował się lekarz?

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Zbigniew 16-05-2008 18:46
Jak by ich nie złapano - to punkt skupu złomu ,,NIC BY NIE ZAUWAŻYŁ ,, jak zwykle, że to kradzione.
piipi 16-05-2008 20:10
...takich to wsadzic...do wiezienia,a tam jest duzo KRATEK..do ukradzenia.
~_rymcycymcy___ 16-05-2008 23:54
Drogą dedukcji można wykluczyć studentów...no, bo oni dawali tego wieczora w palnik pod ratuszem :) Pozostaje wśród podejrzanych tylko kilkadziesiąt grup społeczo - zawodowych :)
~:( 17-05-2008 9:54
Jak już kiedyś wspominałem, jest to sprawa Naszych święcie panujących urzędasów, nie ma mądrego co by wpadł na pomysł i pozamykał skupy złomu, sprawa by rozwiązała sie sama, skończyły się czasy że złom leżał na ulicy, teraz trzeba kraść, tak tylko może być tylko w naszym chorym kraju
piipi 17-05-2008 9:58
...do - [~rymcycymcy..]..~PALNIKIEM to mozna juz profesjonalnie dzialac.
~życiowy 17-05-2008 10:30
BRAWA Połowiczny sukces SM jak zwykle. A mogli poczekać w którym punkcie to przyjmą. Pewnie na miejscu by się okazało, że takich fantów jest więcej. A tak wyszła kupa. ha ha

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kredyt czy karta kredytowa. Co się bardziej opłaca?

Mirsk pięknieje  

Montują nowe "zebry"

Giełda pod Muzeum

Kuchcikowo w SP 2

Sonda

Czy majątki żon i dzieci polityków również powinny byc jawne?

Oddanych
głosów
263
Tak
79%
Nie
17%
Nie mam zdania
3%