MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Złodzieje nie świętują, kierowcy nie zwalniają

Wiadomości: JELENIA GÓRA REGION
Sobota, 3 kwietnia 2010, 9:05
Aktualizacja: 9:06
Autor: TEJO
O zachowanie szczególnej ostrożności w okresie wielkanocnym apeluje do mieszkańców policja zwracając się zarówno do zmotoryzowanych, jak i tych, którzy korzystając z wolnych dni wyjeżdżają i pozostawiają mieszkanie bez dozoru.

– Zachowajcie szczególną ostrożność wszędzie tam, gdzie występuje nasilenie ruchu pieszych, zachowujcie się, tak jakbyście chcieli, aby inni zachowywali się wobec was. Parkujcie tylko w miejscach do tego wyznaczonych w sposób umożliwiający swobodny ruch pieszych i innych pojazdów – apeluje policja do kierowców.
Funkcjonariusze radzą też, aby nie ulec pokusie prowadzenia auta po wypiciu alkoholu, który na wielkanocnych stołach pojawia się bardzo często.

Kto wyjeżdża na święta z domu powinien poprosić zaufaną osobę o opróżnienie skrzynki na listy, tak, aby pozostawiona dla nas korespondencja nie stała się sygnałem dla przestępcy, że nikogo nie ma w domu. Poprośmy sąsiadów lub kogoś z rodziny, aby przez ten czas ktoś u nas zamieszkał. Jeżeli jest to niemożliwe to w trakcie nieobecności dobrze jest zadbać o tzw. „ożywienie mieszkania „ poprzez zamontowanie „włączników zmierzchowych” światła, jak również wykorzystać inne osiągnięcia techniki. Lepiej nie zostawiać w mieszkaniu cennych przedmiotów i pieniędzy.

– Prosimy w tych dniach o szczególną rozwagę wszystkich, abyśmy mogli wszyscy cali i zdrowi spotkać się po tych świętach – mówi podinsp. Edyta Bagrowska, rzeczniczka policji jeleniogórskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Odpowie za usiłowanie kradzieży rozbójniczej i napaść

Remont ulicy Drzymały – jaka decyzja?

Wystartowała gra miejska

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~casanova 3-04-2010 10:20
:/ To listonosze dzisiaj,jutro i w poniedzialek pracuja??? Bez przesady!
ktosiek 3-04-2010 12:33
Nie tylko listonosz może zapełnić komuś skrzynkę na listy ale także są roznosiciele ulotek oraz sami złodzieje robiący tzw testy wrzucając jakieś ulotki i potem sprawdzają która skrzyneczka będzie na bieżąco opróżniana gdyż dobry złodziej umie obadać swój przyszły cel :) Dlatego Jelonka dobrze radzi aby dogadać się z sąsiadami w celu opróżniania skrzynek, bo jak to mówią. Lepiej dmuchać na zimne ;) Pozdrawiam
~KOwalski 3-04-2010 13:52
POLSKA - kraj złodziei, tradycja nie zaginie !!!
~ulyssenardin 3-04-2010 14:05
nie wpadamy trochę w rodzaju....jakiegoś....absurdu. tzn. pilnować trzeba, ale manifest p/t listonosz twój wróg?
gwiazdeczka 3-04-2010 14:30
ktosiek~~~~ Dokładnie 100% racji. Poza tym taki złodziejaszek już wcześniej mógł dowiedzieć się,że ktoś wyjeżdża i w taki sposób sprawdza autentyczność tego wyjazdu.
~casanova 6-04-2010 8:55
No ciekawe gwiazdeczko i ktosiek czy w swieta codziennie sprawdzaliscie skrzynke. Ludzie! popadacie w jakas paranoje....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Tragiczna śmierć nastolatka

70–latek jeździ, mimo dożywotniego zakazu

Wiatr wyrządził szkody

Dachowanie w Kowarach

W setne urodziny Tomaszewskiego

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
412
Tak
61%
Nie
36%
Nie wiem
3%