MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 30 września
im. Hieronima, Zofii

Złodzieje kabli lubią deszcz

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 16 maja 2007, 0:00
Aktualizacja: Środa, 16 maja 2007, 11:43
Autor: Daria
Fot. Jelonka.com
Zalana ulica i nieczynne telefony: takie niespodzianki czekały dzisiejszego ranka na mieszkańców ulicy Mickiewicza i okolic.

Po wczorajszej wieczornej ulewie po raz kolejny została zalana część ulicy Mickiewicza na wysokości skrzyżowania z ulicą Skowronków. Utrudniony przejazd mieli kierowcy, którzy z Czarnego kierowali się w stronę centrum.
– Tak się dzieje po każdym większych opadach a problem doskonale jest znany służbom odpowiedzialnym za stan ulic w naszym mieście – mówili nam zdenerwowani kierowcy.

To nie jedyna niespodzianka czekająca na mieszkańców tej części miasta. Okazało się, że rano nieczynne było kilkadziesiąt numerów telefonów. Tym razem to skutek działań złodziei kabli telekomunikacyjnych.
– O skali uszkodzeń będziemy mogli powiedzieć dopiero po oględzinach stanu kabli w studzienkach – tłumaczył pracownik firmy telekomunikacyjnej, który przyjechał na miejsce awarii.
Na pewno zostało skradzione około 100 m kabla w rejonie skrzyżowania Mickiewicza i Skowronków. Monterzy sprawdzali, jak jest w innych studzienkach. Pracownicy firmy ocenili straty na kilka tysięcy złotych.
Głuche telefony mają mieszkańcy ulicy Mickiewicza i kilkanaście budynków na osiedlu Skowronków.

Złodzieje nie dość, że pozbawili ludzi łączności ze światem, to jeszcze zostawili otwarte pokrywy do studzienek. O wypadek bardzo łatwo.
Miejsce to znane jest zarówno firmie telekomunikacyjnej jak i policji: dokładnie w tym samym punkcie nieznani sprawcy ukradli kable pół roku temu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Alarmy bombowe

Uroczyste posiedzenie

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~ania 16-05-2007 14:28
Może wreszcie ktoś wpadnie na pomysł zakazu kupna złomu miedzi od prywatnych osób?! Gdyby złomiarz nie miał możliwości sprzedaży to by nie kradł!!! Jestem za skupem butelek lub makulatury ale nie miedzi. Jeśli przepisy się nie zmienią to jeszcze długo takie kradzieże będą w naszym pięknym kraju.
~Łowca byków 16-05-2007 15:59
To dobrze, że telekomuna i policja chociaż wie, gdzie te kable kradną. Fajne określenia: znany policji złodziej, znane miejsce i co? I nic? Wszystkim to widać pasuje.
~Łowca byków 16-05-2007 16:00
Fajne jesienne zdjęcie z wczorajszej ulewy.
~miska 16-05-2007 21:40
telefony urochomiono dopiero po 16 niestety nie bylo tez internetu aniu popieram cię majątku na tym złomie nikt nie zrobi a straty są duże ten rejon miasta zamieszkują głównie ludzi starsi nnawet wezwanie karetki było już problemem
~Agent 16-05-2007 22:05
A gdzie są nasi dzielni strażnicy miasta, pewnie zamiast pilnować dobytku miasta to merdają ogonkami do nowych panów ze styropianu.
~Do łowcy byków 16-05-2007 23:43
Znowu Twój d...lny komentarz ! Policja dużo wie i często łapie tych złodzieji, ale sąd i prokurator ich wypuszcza stosująć dozór, aby złodzieje znowu mogli otwierać studzieńki. Moge podać sporo przykładów, ale od tego jest redakcja.
~do do łowcy byków 17-05-2007 8:15
Mogę podać jeden z tych przykładów - na ul. Warszawskiej notorycznie ( wielokrotnie) kradziony jest kabel -zawsze w tym samym miejscu i co na to policja ??

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

70 drzewek na jubileusz 70–lecia PTTK

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Ulica Krakowska gotowa

Odkrycia w kościele

II Integracyjna Spartakiada Milanos

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
188
Tak
39%
Nie
52%
Nie wiem
10%