MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Złodziej na działce/ Karty rowerowe dla uczniów

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Czwartek, 9 czerwca 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 lutego 2006, 17:53
Autor: kmp

Uwaga złodziej na terenie działek
Komisariat I Policji w Jeleniej Górze od maja br rozpoczął realizację programu prewencyjnego pn „ Uwaga złodziej na terenie działek”.
Głównym celem tego programu jest zminimalizowanie ofiar oraz osób pokrzywdzonych na terenie ogródków działkowych.
Program ten realizowany jest przez dzielnicowych Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze między innymi poprzez kolportaż ulotek ostrzegających przed kradzieżami na terenie działek oraz propagujących pożądane zachowania. Policjanci zaplanowali spotkania z działkowcami z całego miasta, podczas których wskazywać będą zagrożenia, sposoby działania sprawców kradzieży, sposoby ochrony przed włamaniami i kradzieżami, sposoby zachowań w porach wieczorowo- nocnych oraz kontaktu z Policją. Dzielnicowi chcieliby również zainicjować organizowanie „patroli obywatelskich”, także z udziałem funkcjonariuszy Policji i Straży Miejskiej.
Skuteczne wdrożenie tego programu spowoduje wzrost poczucia bezpieczeństwa wśród działkowców, ograniczone zostanie zjawisko niszczenia mienia. Istotnym elementem tego programu jest również zminimalizowanie pobytu na terenie działek osób bezdomnych i narkomanów.

<b>Karty rowerowe dla uczniów z Mysłakowic.</b>
W dniu 7 maja br funkcjonariusze Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, specjalista ds. Prewencji Kryminalnej oraz dzielnicowi z Komisariatu Policji w Kowarach uczestniczyli w spotkaniu z uczniami Zespołu Szkół Podstawowych i Gimnazjum w Mysłakowicach. Policjantom towarzyszyła policyjna maskotka – komisarz Lew.
W trakcie tego spotkania Dyrektor Szkoły w obecności policjantów uroczyści wręczył karty rowerowe uczniom, którzy przeszli przeszkolenie w trakcie roku szkolnego i pozytywnie zdali egzamin. Przy tej okazji w ramach realizacji przez Sekcję Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze programu „STOP –ROWER OZNAKOWANY” przeprowadzono akcję znakowania rowerów na wypadek kradzieży. Z tej propozycji skorzystało 35 osób, w tym także nauczyciele z tej szkoły.
Policjanci w trakcie spotkania z dziećmi omówili zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Ponadto w związku ze zbliżającymi się wakacjami w ramach programu prewencyjnego „ Bezpieczne wakacje” policjanci omówili zasady bezpiecznego zachowania się w różnych miejscach, w górach, nad wodą czy też w miejscu zamieszkania. Przy tej okazji omówiono zasady postępowania dzieci w kontaktach z osobami nieznajomymi.
Funkcjonariusze policji wspólnie z nauczycielami nawiązali ścisłą współpracę w ramach realizacji programu prewencyjnego „Nie daj się uzależnieniom”.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Duch Gór dla Ani

Wandalizm czy profanacja?

Większość za zmianą

Jeleniogórska PO wspiera Siemoniaka

Rekordowy rok Kolei Dolnośląskich

Drożej na Chojnik

Tajemnice Krzeszowa

Utrudnienia przy Drodze Sudeckiej

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
582
Tak
18%
Nie
77%
Nie wiem
5%