MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 15 sierpnia
im. Marii, Napoleona

Złodziej na działce/ Karty rowerowe dla uczniów

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Czwartek, 9 czerwca 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 lutego 2006, 17:53
Autor: kmp

Uwaga złodziej na terenie działek
Komisariat I Policji w Jeleniej Górze od maja br rozpoczął realizację programu prewencyjnego pn „ Uwaga złodziej na terenie działek”.
Głównym celem tego programu jest zminimalizowanie ofiar oraz osób pokrzywdzonych na terenie ogródków działkowych.
Program ten realizowany jest przez dzielnicowych Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze między innymi poprzez kolportaż ulotek ostrzegających przed kradzieżami na terenie działek oraz propagujących pożądane zachowania. Policjanci zaplanowali spotkania z działkowcami z całego miasta, podczas których wskazywać będą zagrożenia, sposoby działania sprawców kradzieży, sposoby ochrony przed włamaniami i kradzieżami, sposoby zachowań w porach wieczorowo- nocnych oraz kontaktu z Policją. Dzielnicowi chcieliby również zainicjować organizowanie „patroli obywatelskich”, także z udziałem funkcjonariuszy Policji i Straży Miejskiej.
Skuteczne wdrożenie tego programu spowoduje wzrost poczucia bezpieczeństwa wśród działkowców, ograniczone zostanie zjawisko niszczenia mienia. Istotnym elementem tego programu jest również zminimalizowanie pobytu na terenie działek osób bezdomnych i narkomanów.

<b>Karty rowerowe dla uczniów z Mysłakowic.</b>
W dniu 7 maja br funkcjonariusze Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, specjalista ds. Prewencji Kryminalnej oraz dzielnicowi z Komisariatu Policji w Kowarach uczestniczyli w spotkaniu z uczniami Zespołu Szkół Podstawowych i Gimnazjum w Mysłakowicach. Policjantom towarzyszyła policyjna maskotka – komisarz Lew.
W trakcie tego spotkania Dyrektor Szkoły w obecności policjantów uroczyści wręczył karty rowerowe uczniom, którzy przeszli przeszkolenie w trakcie roku szkolnego i pozytywnie zdali egzamin. Przy tej okazji w ramach realizacji przez Sekcję Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze programu „STOP –ROWER OZNAKOWANY” przeprowadzono akcję znakowania rowerów na wypadek kradzieży. Z tej propozycji skorzystało 35 osób, w tym także nauczyciele z tej szkoły.
Policjanci w trakcie spotkania z dziećmi omówili zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Ponadto w związku ze zbliżającymi się wakacjami w ramach programu prewencyjnego „ Bezpieczne wakacje” policjanci omówili zasady bezpiecznego zachowania się w różnych miejscach, w górach, nad wodą czy też w miejscu zamieszkania. Przy tej okazji omówiono zasady postępowania dzieci w kontaktach z osobami nieznajomymi.
Funkcjonariusze policji wspólnie z nauczycielami nawiązali ścisłą współpracę w ramach realizacji programu prewencyjnego „Nie daj się uzależnieniom”.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Chodnik na Krośnieńskiej  

Trwają porządki w Mysłakowicach

Czytelniczka: drogo i brudno

Środowisko LGBT ze wsparciem KOD–u

Czernow, Machałek i Obaz byli za ogromnymi podwyżkami – dla siebie

Potrzebni wolontariusze

Rzeźby dla Kowar

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
944
Tak
36%
Nie
58%
Nie wiem
6%