MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Zło i dobro w kadrze

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 23 marca 2007, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 23 marca 2007, 15:37
Autor: TEJO
Fot. Dudyński
Niektóre kontrowersyjne, ale wszystkie fascynujące fotografie Piotra Komorowskiego można od czwartku oglądać w Galerii Biura Wystaw Artystycznych.

– To opowieść o dwoistej ludzkiej naturze, w której pojawia się zarówno zło, jak i dobro. To także opowieść o błądzeniu duszy w drodze do rozpoznania jednego i drugiego – napisała o wystawie w jej katalogu Elżbieta Łubowicz.

– Zdjęcia opowiadają o wędrówce w poszukiwaniu prawdy egzystencjalnej, będącej czymś więcej niż wiedzą. W silnym strumieniu jawnie sztucznego światła zjawiają się sceny wyrwane ze środka różnych fantastycznych opowieści, nie łączące się ze sobą w żadną fabułę. Wydają się istnieć tylko przez chwilę, jako projekcja rzucona w trójwymiarową przestrzeń – czytamy dalej.

Wśród prac są zarówno krajobrazy jak i uwiecznione na papierze postacie. Wszystkie sfotografowane w wielkim stylu. Komorowski znany jest z uwielbienia detalu, który jednocześnie stanowi nierozłączalną część ogólnej całości jego dzieła.

– Poprzez liczne obrazy przepełnione bardziej światłem niż mrokiem i wskazujące na szansę odrzucenia zła oraz skierowania się ku dobru, ta „galeria portretów” czy „talia kart”, zobaczona jako całość, niesie w swoim wyrazie nadzieję. Ta nadzieja ufundowana została na wierze w większą moc Dobra niż siła zła – kończy E. Łubowicz.

Warto te zdjęcia zgromadzone na wystawie "Personifikacje" zobaczyć w Galerii BWA, która jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 17. 00 a w soboty – 10:00-16:00 do 19 kwietnia.

Piotr Komorowski jest artystą fotografikiem, wykładowcą Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, WSW "afa" we Wrocławiu, EAF w Warszawie oraz Międzynarodowego Forum Fotografii we Wrocławiu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Emocje filmowe w Lwówku Śląskim

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Zaczytaj się z Jelonką.com

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Tomany 23-03-2007 16:24
Rewelacja
~ziom 23-03-2007 18:34
super :)
~rek 24-03-2007 11:16
Z wystawami BWA jest małe zainteresowanie !!!
~Patrycja 26-09-2007 11:40
jak zwykle cudowne!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Układanka na budynku ośrodka kultury

Powstaje galeria pod chmurką

Trwa budowa punktu widokowego

Kolejny seans w Lwówku Śląskim

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2196
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%