MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Zlikwidowali dwie "dziuple"

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 23 września 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 lutego 2006, 20:02
Autor: Oficer prasowy KMP w Jeleniej Górze kom. Edyta Bagrowska
Fot. Oficer prasowy KMP w Jeleniej Górze kom. Edyta Bagrowska
W dniu 21 bm funkcjonariusze Sekcji Kryminalnej Komisariatu I Policji oraz Sekcji Kryminalnej Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w wyniku realizacji sprawy operacyjnej zlikwidowali dwie tzw. ”dziuple” i zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 27, 26 i 33 lata. 27 i 26-latek są mieszkańcami gminy Jeżów Sudecki, a 33-latek gminy Janowice Wielkie.

W garażu należącym do 27-latka policjanci znaleźli dwa samochody pochodzące z kradzieży. Jeden z nich to Audi A6, który został skradziony w dniu 6 września br. z terenu Jeleniej Góry – Cieplic na szkodę mieszkańca Niemiec. Wartość pojazdu wynosi nie mniej niż 70 tys. zł. Drugi samochód to VW Passat Kombi, który został skradziony w nocy z 15 na 16 bm. w Świebodzicach.

Wartość zabezpieczonego pojazdu wynosi 50 tys. zł. W trakcie rozpoczęcia czynności przez policjantów w garażu tym znajdował się 26-letni brat właściciela, który pomagał mu w demontażu kradzionych pojazdów. Ponadto w tej dziupli policjanci zabezpieczyli pocięte nadwozie Renault Magane II koloru zielonego.

W tym samym czasie druga grupa policjantów zlikwidowała dziuple samochodową w jednym z garaży w gminie Janowice Wielkie.

W tym pomieszczeniu funkcjonariusze znaleźli części z samochodu Renault Megane koloru zielonego w postaci szyby, siedzeń, klapy silnika i pokrywy bagażnika, silnik Fiata, elementy tapicerki.

Ponadto na terenie posesji zaparkowany był samochód marki Żuk, w którym znajdowały się 2 silniki do samochodu Renault i Mercedes oraz dużo innych części mechanicznych.

Jak ustalono 33-latek najprawdopodobniej osobiście wstawił do garażu mieszkańca gminy Jeżów Sudecki samochody marki Audi i VW oraz pocięty pojazd Renault Megane.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Sekcja Dochodzeniowo – Śledcza Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. Funkcjonariusze nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Ogłoszenia

Czytaj również

Moja Mała Ojczyzna – konkurs

Marszałek Sejmu w Kowarach

"Piękna i bestia" w sobotni wieczór pod Ratuszem

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Mieczysłwa Kodź tel76726 23-09-2005 16:44
w dn.22/23.01.05 z ul Małcużyńskiego skradziono mi samochód VW Passat Combi ,granatowy z szyberdachem , z uchwytami na narty,wśrodku znajdował się czerwony szwajcarski scyzoryk,dwie pary kiji narciarskich,śpiwór,okulary przeciw słoneczne firmy Brenda,w żółtym opakowaniu zaajdowały się łańcuchy przeciw śnieżne,charakterystyczne złożone narzędzia naprawcze. O tym że w Jeżowie są dziuple to poinformowałem policję w tydzień po kradzieży mojego auta ,częsci z demontażu samochodów również leża w Komarnie w lasie przy trasie rowerowej. Piszę o tym bo być może Ci sami złodzieje ukradli mój samochód, zwłaszcza że slady na śniegu prowadziły do Jeżowa.Może z podanych przeze mnie charakterystycznych rzeczy coś się znajdzie i naprowadzi na ślad tych ka...li społecznych. Zyczę powodzenia.
~anty pies!!!!!!!!! 26-09-2005 20:03
wybilbym wszystkich palkarzy!!!!!
~!!! 28-09-2005 13:48
...A ja antypałkarza ! ! ! :-P

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Sytuacja w spółce Sanikom

Polacy wybierają prezydenta

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Odnowili Kostiala i Kamienne Schodki  

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
389
Tak
48%
Nie
39%
Nie wiem
13%